2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Günaydın kızlar dönüş yapamadım. Ahsen iyi şükür bi sıkıntısı yok. Ben hastaydım daha iyiyim bugün.

Ahsenin iştahını bence balık yağı açıyor. Çok çok iyi değil ama şükür diyorum. Mesela geçen ishal oldu balık yağı vermedim 3 gün kadar ağzına bişey sürmedi. Vermeyi başlayınca az da olsa yemeye başladı. Yani anlamıyorum neden iştahsızlar. Bakıyorum bazı bebelere maşallahı var ne versen yiyorlar

Imdaat diyisine güldümm 🤣 kuzu sen ağzına bi iştah açıcak birşey ver recel falan hatta trendde kids sin iştah acicı satılıyo bakabiilirsin
Ama imdat gercekten, gunlerdir yildim valla, bakiyim o istah aciciya bi
Benim kızım da yemiyo, iştahsız canım. Balık yağı, d vitamini, probiyotik ve demir kullanıyorum. Sabahları zar zor biraz kahvalti yaptı, oglen tarhana yapmistim 3 fırt çekti, iki de mücver tırtıkladı hepsi bu kadar. Geceleri yatmadan önce mama yapıp içiyorum 5-6 doz kadar, gece de 5 kez kalkiyosa 4 kez meme 1 kez mama yapip veriyorum. Beslenme seklimiz epeydir bu sekilde gidiyo, bgn smanin gece mamasıni aldım, icinde nisasta oldugu icin daha doyurucu muymus neymis. Az once verdim icmedi 🤦🏻‍♀️ bakalım 2 yaşa kadar bekliycem, duzelmezse istah acici surup fln deniyecem heralde.
Benimki mama da icmiyo, meme meme meme, 2 3 gecedir sabaha kadar ynmda full memede ne omurgam kaldi ne kaburgam heryerim agriyo
Sweet de hastaymış, en son yazışmalarından gördüm, düzelmiştir inşallah :KK43: bnm de bogazim da batma basladi bu aksam, hemen kara mürver, c vitamini, bogaz spreyi fln bi seyler yaptim insallah hasta olmam, yrna misafirim var, bgnden hazırlık yapmistim ugraslarim boşa gidecek yoksa :uykucu:
Herkes hasta ya, kimi duyduysam hasta, bende hastayim suan basim patliyo atesim var surunuyorum, gece 3e kdr oturdu bnmki, sbh kalktm o halde kahvalti hazirladm bi de yicekmis gibi
canım bizde de böyle dönem oldu. hatta baya az ve zor yiyordu hep. ben temmuzda işe başladım. emme sadece akşamları olunca bakıcıyla çok güzel yedi. sonra ağustosta izinliydim. yine yemedi. garezi bana. 3 hafta çok çok az yedi. kahvaltı 0, öğlen ve akşam 2-3 kaşık şeklinde. ben dayanamadım bikaç kere video bile açmıştım. sonra farkettimki hep aynı yemeklerden sıkılmış. daha önce hiç yapmadığım şeyleri daha çok yiyordu. sonra da düzeldi. diş de değildi, çıkmadı sonrasında diş. valla aklım ermiyor ama dönem dönem oluyor. ama sanırım emdiği için yemiyodu benimki. gün içinde iş yerinde sağmayı bıraktığım için süt baya azaldı. o yüzden sanırım artık emse de yiyor haftasonları filan.
Bnmki gunduz o kdr emmiyoki, oglen uyurken emiyo 1 kere, gece full memede, ne kadar surucek boyle ne kadar surmesi normal ne zaman endiselenmem gerekiyo bilmedigim icin surekli endiseliyim
Canım bende aynı durumdayım. Kahvaltı az bişey yer sonra yedirebilene aşk olsun. Sevdiği yemekleri yapıyorum ağlıyor yemek istemiyor. Aç aç yatıyor. Çok oturup ağladım yemiyor diye. Sonra yaptim koydum önüne artık bir lokma da yese yeter durumuna geldim.
Aynen, ac diye icim icimi yiyo
Günaydın kızlar dönüş yapamadım. Ahsen iyi şükür bi sıkıntısı yok. Ben hastaydım daha iyiyim bugün.

Ahsenin iştahını bence balık yağı açıyor. Çok çok iyi değil ama şükür diyorum. Mesela geçen ishal oldu balık yağı vermedim 3 gün kadar ağzına bişey sürmedi. Vermeyi başlayınca az da olsa yemeye başladı. Yani anlamıyorum neden iştahsızlar. Bakıyorum bazı bebelere maşallahı var ne versen yiyorlar
Gecmisolsun, doktorumuza sorim o balik yagini da bi

Benimki mama da icmiyo, meme meme meme, 2 3 gecedir sabaha kadar ynmda full memede ne omurgam kaldi ne kaburgam heryerim agriyo

Herkes hasta ya, kimi duyduysam hasta, bende hastayim suan basim patliyo atesim var surunuyorum, gece 3e kdr oturdu bnmki, sbh kalktm o halde kahvalti hazirladm bi de yicekmis gibi

Bnmki gunduz o kdr emmiyoki, oglen uyurken emiyo 1 kere, gece full memede, ne kadar surucek boyle ne kadar surmesi normal ne zaman endiselenmem gerekiyo bilmedigim icin surekli endiseliyim

Canım bak bu

Ben bide iştah açıcı şeyler de veriyorum tabi ama dediğim gibi aşırı bi açma yok ama hiç yoktan iyi tabi 🙊

Bunu kandirip da yedirmek mumkun degil, her turlu seyi denedim kanmiyo cocuk, bir kasik bile veremedigim ögünler geciyo, tam 1 saat ugrasiyorum gercek manada her ögün, bitek tv telefon acmadim onu da yapmak istemiyorum
Canim hiç mi cok sevdiği bi yiyecek yok? Bu dönemde sadece onu versen?benimki herşeye hayir dese de mesela lahmacuna hayir diyemiyo:)

Benimkine ne verirsen alıyo agzuna diş zamanda bence benimki yemiyodu o 2 3 ay ugrastığım diştenmiş meğer simdi tok olsada hayır demiyo :KK70:

yaa kıyamam 😔 sesten deniz de korkuyor ama aydede gibi bişeyden korkması garip geldi bana. neyse iki gündür hiç lafını açmayınca unutuyor gibi.

😂 valla horozdan ben de korkabilirim yaa çocuk haklı

evet canım unutturmak bana da en mantıklısı geldi. ama şimdiden böyle şeylerden korkarsak işimiz var 😔

Maalesef ya çok erken başladılar güneş henüz korkmakla
İlgili tepki vermedi bakalım bizimde yakında başla

Kızlar bebeğine süt veren anneler bıraktımayı ne zaman düşünüyorsunuz. Kızım gece 3 kere emiyorsa 1 i süt icin sadece. Erken diye bıraktırmak istemiyorum cok duygusalım

Canım eşim artık bıraktır diyor gece boyu memede uyuyakalıyoruz küçük diye de kiyamaiyorum aklı erdikcede zor olacak bıraktırmak

Kızlar 6.hastalık geçiren bebiş var mıydı? Ahsenin ateşi oldu bi anda başka bir şeyi yok. 2 gün önce zor düşen ateşi falan. Ertesi gün akşama bişeyi kalmadı. Dün karnında 2 3 kırmızı noktalar vardı. Bugün daha da çoğalmış. 6.hastalıkta böyle oluyormuş sanırım. Pazartesi doktoruna götürcem de merak ettim
Canım çok gecmis olsun. Gerçi neredeyse bir hafta olmuş yazalı geçmiş gitmiştir sanırım. Biz de haziranda geçirdik 6.hastalık çok sıkıntılı bir şey değildi. Sen de hastaymışsın çok geçmiş olsun.

Canım çok gecmis olsun. Gerçi neredeyse bir hafta olmuş yazalı geçmiş gitmiştir sanırım. Biz de haziranda geçirdik 6.hastalık çok sıkıntılı bir şey değildi. Sen de hastaymışsın çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Aynen geçti şükür. Bende bugün daha iyiyim baya ağır bi grip geçirdim

Çoğunuzun muzdarip olduğu gibi bizde geceleri meme için sürekli kalkıyoruz. Benmki sonradan böyle olduğu için geçecek diye beklerken geçmiyor. 1 ayi aşkındır böyle :/ gittim mama aldım ilk uyanmasında vereyim belki memeyi her uyanmada istemez diye ama ağzına sürmüyor. Diştir dedim ama 4 azı dişi de aynı anda çıktı o da geçti gitti. Uykusuzluktan bütün gün bitik geziyorum. Gittim kendime multi vitamin aldım onla toparladım biraz. Tek isteğim biraz uyku 😀

Bu arada bizde de iştah gitti. İki haftadır falan ağzından çıkarıyor. Bu zamana kadar ağzından çıkarma görmedik o da yeni çıktı. Bazen ağlatarak zorla ağzına sokuyorum kaşığı 🙈 çeşit ayırmadan ne yerse kar gözüyle bakıyorum artık. D vit, demir, probiyotik, balık yağı ve büyüvit veriyorum her gün. Ama iştah yok. Genelde kahvaltiyi iyi yiyor. Bütün gün de meme peşinde ama gün içinde yemek yesin diye hemen unutturup en çok iki kere emziriyorum. Yedirme formülünü bulan olursa paylaşsın 😀

Bu arada bizde de iştah gitti. İki haftadır falan ağzından çıkarıyor. Bu zamana kadar ağzından çıkarma görmedik o da yeni çıktı. Bazen ağlatarak zorla ağzına sokuyorum kaşığı 🙈 çeşit ayırmadan ne yerse kar gözüyle bakıyorum artık. D vit, demir, probiyotik, balık yağı ve büyüvit veriyorum her gün. Ama iştah yok. Genelde kahvaltiyi iyi yiyor. Bütün gün de meme peşinde ama gün içinde yemek yesin diye hemen unutturup en çok iki kere emziriyorum. Yedirme formülünü bulan olursa paylaşsın 😀
Son ataktan benceeeee. İştahsızlık oluyormuş. Yani kendileri yemek istiyormuş falan

Bir süredir birlikte oturup masaya ne yiyorsam önüne koyup birlikte yemeye başladım. Hiç karismiyorum. Bazen yere döküyor bazen kafasin da pilav oluyor ama kendi yediği için müdahale etmediğim için yemeye başlıyor. Bazen her lokmasinda alkışlayarak onu motive ediyorum. Ne kadar güzel yiyor benim kızım deyip arada pohpohluyorum . İlk başlarda bı lokma yiyip bıraktı ama pes etmedim. Dün sarma yaptım koydum önüne sonunda Bir tabak yedi aylar sonra ilk defa aglycaktim vala:) yani diyeceğim o ki pes etme her şeyi denemeye devam:)

Son ataktan benceeeee. İştahsızlık oluyormuş. Yani kendileri yemek istiyormuş falan

Eneem bilmeden istediğini yapmışım desene simin e cevap yazdıktan sonra gördüm. Haklilr da sweetim büyüyorlr artık bizi gorui bizim gibi yemek istiyorlar ve kndjleri yediği Zaman dah mutlu daha iştahlı oluyorlar

Bir süredir birlikte oturup masaya ne yiyorsam önüne koyup birlikte yemeye başladım. Hiç karismiyorum. Bazen yere döküyor bazen kafasin da pilav oluyor ama kendi yediği için müdahale etmediğim için yemeye başlıyor. Bazen her lokmasinda alkışlayarak onu motive ediyorum. Ne kadar güzel yiyor benim kızım deyip arada pohpohluyorum . İlk başlarda bı lokma yiyip bıraktı ama pes etmedim. Dün sarma yaptım koydum önüne sonunda Bir tabak yedi aylar sonra ilk defa aglycaktim vala:) yani diyeceğim o ki pes etme her şeyi denemeye devam:)
Canım ben ek gıdanın en başlarından beri öyleyim. Hep birlikte oturup sofraya aynı şeyi yiyoruz. Kendisi yiyor çoğu zaman. Üst baş yerler kirpiğine kadar yemek olur bizde fix😅 alkış, oyuncak bebeğe gerçek yemek yedirme (🤪) uçan kuşlara yedirme her yol var. Ama iki haftadır özellikle öğlen yemeği yemiyor. Sarma kırmızı çizgimiz onu deneyeyim bir de 😀

X