2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
evet çocuklar bu sefer bıkıyor şimdi çınara ödev var diyorum ya hemen gidip alıyor çantasından yapıyor güzelce
ama uzun sayfalar olsa bırak gelmek istemez ara verelim der çocuğumu biliyorum
ilet bence canım belki işe yarar
bizde kitap + defter olarak ilerliyoruz
çınarın ilk öğretmeni Allah razı olsun çok iyiydi en çok üzerinde durduğuda matematikti inş zorlanmayacağız bu sene
Ya adamın tecrübesine güveniyorum canım. Bi kaç sordum da çoğu diyo ki aslında daha cok veren var fln. Bizim kaynak yardımcı set aldırdı oradan ödev veriyor. Aslında sayfa dediğim hani boyamaydı fln eğlenceli şeyler atıyorum küçük e leri bulup boyayın şekli bulun fln gibi. Ama tabi vardır bi bildiği diyorum canım ya işin içinde olunca bi veli olaraktan cok öğretmen gözüyle bakmak ağır basıyo. Müdahale etmek istemiyorum bn çünkü şahsen bana müdahale olursa sinir oluyorum

Ya adamın tecrübesine güveniyorum canım. Bi kaç sordum da çoğu diyo ki aslında daha cok veren var fln. Bizim kaynak yardımcı set aldırdı oradan ödev veriyor. Aslında sayfa dediğim hani boyamaydı fln eğlenceli şeyler atıyorum küçük e leri bulup boyayın şekli bulun fln gibi. Ama tabi vardır bi bildiği diyorum canım ya işin içinde olunca bi veli olaraktan cok öğretmen gözüyle bakmak ağır basıyo. Müdahale etmek istemiyorum bn çünkü şahsen bana müdahale olursa sinir oluyorum
aynen canım her öğretmenin her insanın farklı tecrübeleri farklı metotları var
bizim öğretmende boyama fln vermiyor boyamadan çocuklar sıkılıyorlar diyor
şimdi e el ele bunlardayız
görümcemin kızının öğretmeni ise çok ödev veriyormuş sınıf ortalaması çok iyi ondan bu kadar ileriye gidiyorum diyormuş
bir yandan bu yaklaşımı mantıklı bir yandanda mantıksız buldum kararsızım
hakkımızda hayırlısı hızlı öğrense ne olur yavaş öğrense ne olur önemli olan sene sonunda donanımlı olarak ilerlemesi

aynen canım her öğretmenin her insanın farklı tecrübeleri farklı metotları var
bizim öğretmende boyama fln vermiyor boyamadan çocuklar sıkılıyorlar diyor
şimdi e el ele bunlardayız
görümcemin kızının öğretmeni ise çok ödev veriyormuş sınıf ortalaması çok iyi ondan bu kadar ileriye gidiyorum diyormuş
bir yandan bu yaklaşımı mantıklı bir yandanda mantıksız buldum kararsızım
hakkımızda hayırlısı hızlı öğrense ne olur yavaş öğrense ne olur önemli olan sene sonunda donanımlı olarak ilerlemesi
Anaaam bizim ogretmem iki senedir iliğimizi kuruttu.ödev ödev ödev..cocugum yatana kadar ödev yapiyo,kitap okuyo.artik o kadar yoruluyo ki masada uyumuş buluyorum.okuldan 5.30 da donuyo zaten

Ay istahsizliktan deliricez, 10da kahvalti etti en son aksam olmus saat 5 hicbse yemiyooo, gunlerdir ayni, arada muzla meyveyle fln gecistiriyoruz, sapitti iyice ve bu beni cok yoruyo, yemedikce uzuluyorum
Siz nasil basa ciktiniz bu istahsizlikla, dis cikariyo ve hasta gibi biraz ikisi bir araya geldi gunlerdir suruyo 😩

Ay istahsizliktan deliricez, 10da kahvalti etti en son aksam olmus saat 5 hicbse yemiyooo, gunlerdir ayni, arada muzla meyveyle fln gecistiriyoruz, sapitti iyice ve bu beni cok yoruyo, yemedikce uzuluyorum
Siz nasil basa ciktiniz bu istahsizlikla, dis cikariyo ve hasta gibi biraz ikisi bir araya geldi gunlerdir suruyo 😩
Hastalık döneminde bizde öyleydik şimdi hala geçmiş değil. Çok yemek seçiyor ben yemek verecekken kuru ekmeği alıp onu yiyor 😅 emiyor ya da mama içiyorsa akışına bırakcaz çünkü ne yaparsak yapalım zaten yemiyorlar🤦‍♀️

Hastalık döneminde bizde öyleydik şimdi hala geçmiş değil. Çok yemek seçiyor ben yemek verecekken kuru ekmeği alıp onu yiyor 😅 emiyor ya da mama içiyorsa akışına bırakcaz çünkü ne yaparsak yapalım zaten yemiyorlar🤦‍♀️
Corba ve sulu yemek asla yemiyo suan, öglen biraz kavun yedi aksam da biraz domates yedi, cok mantikli secimler gercekten dalga geciyo benle galiba 😅
Yatmadan da azcik muz verdm emzirdim uyuttum, biberon da almiyo bnmki, gecen denedim biberon emzigi agzina degdigi anda elektrik carpmis gibi kacti gitti, kendi yicegi biseyler vereyim diyorum ne yemek yapim bilemedim

Hala gece terörü yaşıyor musunuz? Neler yaptınız bu süreçte
Evet devam ediyor. Çok zorlu gerçekten, bir şey de yapamıyoruz. Kriz geçirirken sakin ses tonu ile burdayım bebeğim diyorum, eğer kendine zarar verecek gibi olursa kucaklıyorum ya da sarılıyorum 15 dkya yorgun düşüyor zaten suyunu içirp sakinleşince uykuya geçmesine yardımcı oluyorum. Sizin de mi var?

Evet devam ediyor. Çok zorlu gerçekten, bir şey de yapamıyoruz. Kriz geçirirken sakin ses tonu ile burdayım bebeğim diyorum, eğer kendine zarar verecek gibi olursa kucaklıyorum ya da sarılıyorum 15 dkya yorgun düşüyor zaten suyunu içirp sakinleşince uykuya geçmesine yardımcı oluyorum. Sizin de mi var?
Evet maalesef var.
Depremden sonra okula başladığı dönemde başladı, 1 hafta vs sürdü her gün telkinle, montessori müziği ile ilerledik geçti.

Aylardır yoktu yeniden başladı. Zaman okula başladığı döneme denk geldi

Ben yine yorgun ben yine dertli. Daha yeni kahvaltı yapabildim. Sabah uyanıyor başlıyor ağlamaya bu Bir kaç saat sürüyor. Başka odaya gidip kndni yere atıp ağlayıp onu kucağıma alana kadar aslaaa kalkmıyor. Ne zaman biter acaba bu süreç

Ben yine yorgun ben yine dertli. Daha yeni kahvaltı yapabildim. Sabah uyanıyor başlıyor ağlamaya bu Bir kaç saat sürüyor. Başka odaya gidip kndni yere atıp ağlayıp onu kucağıma alana kadar aslaaa kalkmıyor. Ne zaman biter acaba bu süreç
Canim uykusu yarim kalmiş olmasın? Bizimki de bi ara ağliyodu sabahlari sonra besiginden alip hamaga koydum bi gun salladim tekrar uyudu.

Screenshot_20231005_155732_Chrome.jpg

X