2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
:KK19:

Doğumu travmatik geçmeyen hemen hemen yok sanırım
bi ben varım sanırım da yazmaya utandım okuduktan sonra 😂 10dk sürmedi, 3 ıkınmada pıt diye çıktı valla 😂 doğumdan sonrası sıkıntılıydı ama koşturmaktan dikişler 4 ay iyileşmedi, iltihaplandı filan. ilk gündwn itibaren yapyalnızdım çünkü. yalnız değil bak yappyalnız. bende doğumdan sonrası travmatik oldu.

Ben normal doğurdum hemen ayaktaydım, kendi işimi kendim yaptım diyenler nasıl oluyor? Bence alayı yalancı bunların 🤣 O alttan dikiş ağrıları çok fenaydı gercekten iki hafta ben de kendi işimi kendim goremedim, tuvalete gidip gelme disinda bi sey yapamadim. Totomu oturdugum yerden kaldirinca bile cok fena bir baskı oluşuyordu orda.
aha bu benim. bi de sarılık riskinden ilk 1 haafta 9 kere hastaneye gittik. arabayı da hep ben kullandım eşime güvenmediğimden 😂 hormonlar tavandı aşırı korumacıydım 😂 hastanedekiler doğumun benim yaptığuma inanmadı öyle koşturuyodum panikten. ilk 4 gün toplamda 5 saat uyumuşumdum. uyursam ölecek diye uyuyamıyodum da. bi de yemek vs tek yardımcım eşimdi. sonuç iltihaplanan dikişler 😬

bi ben varım sanırım da yazmaya utandım okuduktan sonra 😂 10dk sürmedi, 3 ıkınmada pıt diye çıktı valla 😂 doğumdan sonrası sıkıntılıydı ama koşturmaktan dikişler 4 ay iyileşmedi, iltihaplandı filan. ilk gündwn itibaren yapyalnızdım çünkü. yalnız değil bak yappyalnız. bende doğumdan sonrası travmatik oldu.
Helal kız sana, ilk doğumun muydu? 🧿

Kıyamam ya, lohusalıkta yalnız başına kalmak cok zor oluyo gercekten. Annem de bi hafta kalabilmisti sonra gitmek zorunda kalmisti iyilesemeden bn de zorlanmistim epey.

Kızlar kızımın ateşi 38 den yuksrı cıkmadı gün icinde 1 kez 38 oldu bir de simdi. Calpol mu vereyim dolven mi
38 den yukarı çıkıyor mu. Ben 38 i geçmezse vermiyorum ilaca karşıyım biraz🤭 ayağının altına limon sürüyorum düşürüyor falan. Dolven de tercih etmiyorum ben içeriği temiz değilmiş. Calpol verirdim ben olsam

Son düzenleme:
38 den yukarı çıkıyor mu. Ben 38 i geçmezse vermiyorum ilaca karşıyım biraz🤭 ayağının altına limon sürüyorum düşürüyor falan. Dolven de tercih etmiyorum ben içeriği temiz değilmiş. Calpol verirdik ben olsam
Yok 38.2 ya da 38.1 en fazla bende karsıyım dus aldırıyorım genelde ama gece uyurken yukselmesin diye verecektim.

38 den yukarı çıkıyor mu. Ben 38 i geçmezse vermiyorum ilaca karşıyım biraz🤭 ayağının altına limon sürüyorum düşürüyor falan. Dolven de tercih etmiyorum ben içeriği temiz değilmiş. Calpol verirdik ben olsam
Gece ılık uygulama ve ilac vermek cocuga huzursuzluk yaratıyor

Helal kız sana, ilk doğumun muydu? 🧿

Kıyamam ya, lohusalıkta yalnız başına kalmak cok zor oluyo gercekten. Annem de bi hafta kalabilmisti sonra gitmek zorunda kalmisti iyilesemeden bn de zorlanmistim epey.
evet ilk doğumdu. valla bence 1 hafta sayılmaz, sen de yalnızmışsın 😔 resmen andım var, doğuran ve yalnız olan arkadaşların evine yemeğe temizliğe gidecem 😂

Anneme diyorum senin bana destek olacağını bilsem doğururum 2.yi diyorum da uzakta işte

Ooo ellerine sağlık yarasın minnoka bugün dışarı dan su böreği aldım verdim valla :))
Afiyetolsun belise de, seviyolar borek corek onlar bile 😄
Hay masallah ne guzel dogummus da sonrasinda yaninda birileri olsa da travmatik olabiliyo, 4 ay kadar aglamistim bende sebepsiz kotu hissediyodym korkular yorgunluk stres bilmemne
38 den yukarı çıkıyor mu. Ben 38 i geçmezse vermiyorum ilaca karşıyım biraz🤭 ayağının altına limon sürüyorum düşürüyor falan. Dolven de tercih etmiyorum ben içeriği temiz değilmiş. Calpol verirdim ben olsam
Sweet asilari yaptirdin ki hepsini, sorucam sorucam unutuyorum ilaca karsiyim deyince aklima geldi

evet ilk doğumdu. valla bence 1 hafta sayılmaz, sen de yalnızmışsın 😔 resmen andım var, doğuran ve yalnız olan arkadaşların evine yemeğe temizliğe gidecem 😂
Insan aciz ve bakıma muhtaç oluyor gerçekten. Bi keresinde birinden bi laf duymustum; insan her şeyi unutur da lohusayken yaşadıklarını, hissettiklerini unutmazmış diye. Lohusalikalrinda yalniz birakilan kim varsa yasi kac olursa olsun o anlarini hep uzuntuyle hicap duyarak anlatirlar. Hatta gecenlerde teyzem, aradan kac yil gecmis sen dusun lohusalik muhabbeti acilinca aglamisti kadin. Cevrende her daim yardimina kosan, yukunu hafifleten biri olduktan sonra ikinciyi de ucuncuyu de yapmasi eminim daha kolaydir. Ama yalnizsan her aşaması gercekten cok zorlayici oluyor.

Afiyetolsun belise de, seviyolar borek corek onlar bile 😄

Hay masallah ne guzel dogummus da sonrasinda yaninda birileri olsa da travmatik olabiliyo, 4 ay kadar aglamistim bende sebepsiz kotu hissediyodym korkular yorgunluk stres bilmemne

Sweet asilari yaptirdin ki hepsini, sorucam sorucam unutuyorum ilaca karsiyim deyince aklima geldi
Evet yaa aslında hiç istemiyordum ama riske atmak da istemedim bişey olur korkusundan yaptırdım. Ama içim iç rahat değil. Bende ağır metalleri temizlemek için bişeyler aldım işte onları yapıyorum. Sen yaptırmıyordun demi

Evet yaa aslında hiç istemiyordum ama riske atmak da istemedim bişey olur korkusundan yaptırdım. Ama içim iç rahat değil. Bende ağır metalleri temizlemek için bişeyler aldım işte onları yapıyorum. Sen yaptırmıyordun demi
Aynen yaptirmiyorum 4. Aydan beri, doktorlardan trip yiyorum doktora gidince de, sanki hic boyle bir secenek olamazmis gibi

IMG_8184.jpeg
Gecenin bi yarisi ertesi gunun mamisini yapan analara selaaam olsun 🙋🏼‍♀️
Firini da 💩 goturuyo 🤣🤣

Burada bir arkadaşla tanıştım oda tek bakıyor çocuğuna elimden gelen her yardımı yapıyorum. Kadın nasıl mutlu oluyor keşke bana da o dönem arkadaşlarım yardım etseydi

Kızzz çıkar onu mutfaktan çıkar 😅😅 en son çocukken falan kullanırdı annem😅 sonra zararlarını duyduk hiç girmedi mutfağa 🤭 ama evet lezzetli oluyor yemekler😕

Patlıcan 2 yaşına kadar yasak değil mi kız

Kız yok 1 yaşına kadardı. Osman gönülalanmıdır nedir hatta o bal hariç diğer besinleri 12 ay öncesinde verebilirsiniz demişti ben oyüzden hepsine erken başladım balı bir tek 12 aydan sonra verdim

X