2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Cnm erkek miydi senin bebiş? Bazi erkek çocukları birden boy atıyorlar. Kızsa da minyon olsa bile ne olacak? Minyonluk yakışıyor kızlara 🥰
Evet canım erkek. İnşallah öyle olur. Çok beslenmiyor da bu ara her şeyi reddediyor. Yumurta yoğurt şehriye çorbası ile günü bitiriyoruz sürekli aynı şeyleri yiyor. Balık yağına başlayacağım belki faydası olur.
Bence endişelenme bende kısaymışım çocukken annem ufak tefektin diyor şuan boyum 1,67 yine çok uzun değilim ama standartlara göre fena sayılmaz 😄 Yektanın boyu 1 yaş kontrlolün de 82 cm di
Maşallah çok iyi🥰 bugün arkadaşlarla görüştüm bebeği 8 aylık ama benim oğlumla neredeyse aynı boydu🥲 biraz böyle kıyas olunca üzülüyorum
Kızlar 1 yaşından sonra benim oğlan asla durmuyor sürekli beni yanında istiyor yani çok bunalıyorum bazen wc ye zor gidiyorum sürekli kalabalık ortamlarada gidiyoruz ama asla ayrılmıyor bazen arada bir aklına eserse oynuyor çocuklarla sizinkilerde böylemi
Evet bazen çok iyi, hemen çağıranın kucağına atlıyor ama 2 dk geçmeden parmağıyla beni gösterip mızlıyor. 1 ay sonra işe başlayacağım ben. Bu haller biraz üzüyor daha rahatlar diye düşünmüştüm ama beni arar oldu. Bu aylarda ayrılık kaygısı yaşıyorlarmış 15. Aydan sonra azalır diyorlar bakalım

sorma elleri çok ağır farkında olmadan yapıştırınca gülüyorum ya hemen oyun sanıp derece artırıyor artık diyorum hayır uf oluyorum

bide emzirirken ellerini ham ham yapıyordum ben öyle yapınca gülüyordu bismillah baktım memeyi ısırıyor oda ham yapıyormuş bu tip oyunları bıraktım
:KK70:
Ahahahah ay Allahım yaa hep benzerler🤭

ay o nasılmış kuzu ya geçmiş olsun
bizim uykular çok fena sürekli memede yatağa alıştırmamıştım ama artık yanımda yatırıyorum uyuyakalıyorum
büyükte geliyor yanıma deli yatıyor bir elimde çınar düşmesin diye tutuyorum memede güneş
geçen gece 2 den 4 e kadar uyanıktım bir sonraki gece 4 den sonra ayaktaydım
bu gecede 5 de ayaktaydım ara ara kalkıyorum onu geçiyorum zaten
çınar geliyor ballı süt istiyor dişleri zaten sorunlu yok dedikçe ağlama krizleri
büyüdükçe zorlaştı yat oğlum diyorum yatmıcam diyor direniyor telefon elinden eksik kalmıyor
bende bebe 2 tane :KK70:
Oyyy senin de geceler baya şenlikliymiş. Zombieye döndük uykusuzluktan😂 gece teröründe özellikle uyuduğu ilk 3 4 saatte çok oluyor, bir anda siren gibi bağırıyor ama gözler kapalı ve yaklaşık 15 dk ağlıyor son ses. Ne meme ne su ne kucak asla sakinleşmiyor. Sonra bi anda tık diye susup geri uyuyor ama o süreçte benim ömrümden ömür gidiyor😞

Oyyy senin de geceler baya şenlikliymiş. Zombieye döndük uykusuzluktan😂 gece teröründe özellikle uyuduğu ilk 3 4 saatte çok oluyor, bir anda siren gibi bağırıyor ama gözler kapalı ve yaklaşık 15 dk ağlıyor son ses. Ne meme ne su ne kucak asla sakinleşmiyor. Sonra bi anda tık diye susup geri uyuyor ama o süreçte benim ömrümden ömür gidiyor😞
kuzum bu çok fenaymış ya
bizimki memeyi bulursa susuyor ağzından uyuyacak
biran önce geçsin bu süreç ya

Evet canım erkek. İnşallah öyle olur. Çok beslenmiyor da bu ara her şeyi reddediyor. Yumurta yoğurt şehriye çorbası ile günü bitiriyoruz sürekli aynı şeyleri yiyor. Balık yağına başlayacağım belki faydası olur.

Maşallah çok iyi🥰 bugün arkadaşlarla görüştüm bebeği 8 aylık ama benim oğlumla neredeyse aynı boydu🥲 biraz böyle kıyas olunca üzülüyorum

Evet bazen çok iyi, hemen çağıranın kucağına atlıyor ama 2 dk geçmeden parmağıyla beni gösterip mızlıyor. 1 ay sonra işe başlayacağım ben. Bu haller biraz üzüyor daha rahatlar diye düşünmüştüm ama beni arar oldu. Bu aylarda ayrılık kaygısı yaşıyorlarmış 15. Aydan sonra azalır diyorlar bakalım
Ama normal aslında boyu birde şuan erken üzülmen için böyle baştan kısa olanlar ileride birden boy atıyormuş annemler öyle der hep 😄 benimde abimin oğlu Yektadan 2 buçuk ay küçük ama görsen iri yarı boyları aynı hatta birde sağlık ocağında ayına göre olması gereken boy kilo oranları var oraya gidersen bir sor canım…
Ayy inşallah biz 15. Aya girdik umarım biter bu kabus ben bazen çok bunalıyorum iyi hissetmiyorum elimde olmadan
yürümeye ne zaman başladı canım ilk yürümeye başladığından 2 hafta boyunca bensiz hiçbiryere gitmedi
basamakları kapıları inip çıktı benle beraber keşfetti
şimdi basamaklı yerlere kapılara sarılarak çıkıyor bazen sağ ayak yerine solu önce atıyor sonra düzeltiyor :KK70:
şuan benden bağımsız gidiyor ve uzaklaşmadan bakıyor arkasından geliyormuyum diye peşinden gittiğimi görüncede gülüyor :KK70:
Kuzu 1 ay oldu evde kendi yürüyor bana ihtiyacı yok koltuk tepelerinde malum erkek çocuğu ama sokakta falan sanırsın yerler kayacak ayağının altından öyle telaşlı… bu arada maşallah Güneş’e 🌸

Naneli Havuclu patatesli omlet arasına kaşar peynir ve erik suyumuz 😍😍
HÜplediii

Eki Görüntüle 3280252
Nane canavarı seni nane olmazsa olmazı güzel görünüyor Ee yarın bende atayım bari ')
Ben tvye youtub aciyorum vallahaa yoruluyorum yanii bebek bebek o sekermi var ona bayiliyo 🤣🤣 ha ha ha diyo taklidini yapip

Kapatıp oyunlarinlada oynuyo yanii kapağı açıp kapatmayı seviyo onu yapıyo atıştırma lar veriyorum oturup yiyo leslie açıyorum beraber yapıyoruz🤣🤣

Günaydın oyalayamıyorum😂

Kahvaltı biz öğlen yapıyoruz uyanınca yemiyor 😂 valla oyuncaklarla, balkona çıkıyoruz falan. Artık zor oluyor oyalamak

Bizim kahvaltilar hemen hemen ayni oluyor. Iki gıdım yumurta, iki minicik parca peynir, yerse yine minicik bi salatalik domates o kadar. Bugun zorla gistik ezmeli ekmek ve balli ekmek verebildim azicik o da.

Spotifydan cocuk sarkilari acip yere tvnin karsina otutiyorum. Arada bi ekrandaki sarki resmine bakiyo, bi yandan da onundeki oyuncaklariyla oynuyo. Alt degistirirken de 5 dk sarkili videolar aciyorum youtubedan. Uykusu gelince de eline atistirmalik verip mama sandalyesine oturtuyorum orda kendi kendine uyuyor, baska turlu uyutamiyorum artik. Sen neler yapiyosun peki oyala acisindan?

Yemiştir belki kızz. Gecen e bebekten atistirmalik bisküvi aldım ben de. Daha odemesini yapmadan baktim eşim kutuyu aciyor, bi tanesini kizima verdi sonra kitir kitir yemeye basladi cocugun biskuvilerini. Aldim elinden sepete koydum 🤣 yalnız gerberinkiler tam cips gibi, dün ben de attım agzima bi iki tane. Esim de cocuga aldik onu diye misilleme yapiyo hemen 😄

Kimse aktivite yapmıyor yani yalnız değilmişim iyi bari :) ben önceden youtubedan çok şarkı açıyordum ama 2 gündür günde yarım saate indirdim. Birlikte etrafı toparlıyoruz oyun gibi yapıyorum. Bulaşık mak falan boşaltıyoruz. Sonra oyuncaklaryla biraz oynayıp, küvetine su dolduruyorum orada biraz oyalanıyor duş aldırıp yatıyorum. Mutlaka balkondan bakıp birilerine laf atıyoruz tabi :) yani oyalayacak bişiler bulmaya çalışıyorum. aktivite yapsam seve seve oynar ama o işi çok beceremedim ya

Nane canavarı seni nane olmazsa olmazı güzel görünüyor Ee yarın bende atayım bari ')

Kimse aktivite yapmıyor yani yalnız değilmişim iyi bari :) ben önceden youtubedan çok şarkı açıyordum ama 2 gündür günde yarım saate indirdim. Birlikte etrafı toparlıyoruz oyun gibi yapıyorum. Bulaşık mak falan boşaltıyoruz. Sonra oyuncaklaryla biraz oynayıp, küvetine su dolduruyorum orada biraz oyalanıyor duş aldırıp yatıyorum. Mutlaka balkondan bakıp birilerine laf atıyoruz tabi :) yani oyalayacak bişiler bulmaya çalışıyorum. aktivite yapsam seve seve oynar ama o işi çok beceremedim ya
Gayettt guzel seyler yapıyosunn yaaa bu balkon laf atma işi iyiydii hahahahaha
Benimkide öyle topluyoruz ediyoruzz ama en cokta dışarı çıkmak istiyo

Nanesiz birsey yemiyoki iyice alıştırmışım😀
Yarın sabah ne yapcan de hele aklıma gelmiyo

Gayettt guzel seyler yapıyosunn yaaa bu balkon laf atma işi iyiydii hahahahaha
Benimkide öyle topluyoruz ediyoruzz ama en cokta dışarı çıkmak istiyo

Nanesiz birsey yemiyoki iyice alıştırmışım😀
Yarın sabah ne yapcan de hele aklıma gelmiyo

Ben krep yapıp arasına kaşar rendeliyorım biraz da tereyağ sürüyorum belis çok seviyor yanına da meyve suyu oh
Belli olmuyo bizim bazen bi yatip iki saat uyudugu oluyo bazen yrm saat sonra hop kalkiyo. Gunde 2-3 kez uyuyor ama, uyutmamaya calissam da olmuyor, bu sefer cok mızıklamaya başlıyor mani olmuyorum o yuzden 🤷‍♀️

Bugün öğleden sonra 1 saat uğraştım uykusu vardı ama asla uyumadı ya çok erken başladık bu gündüz uyumama işine çok zorlanıyorum

Ben krep yapıp arasına kaşar rendeliyorım biraz da tereyağ sürüyorum belis çok seviyor yanına da meyve suyu oh

Bugün öğleden sonra 1 saat uğraştım uykusu vardı ama asla uyumadı ya çok erken başladık bu gündüz uyumama işine çok zorlanıyorum
Salıncak alabilirsin belise, bn de dusunuyorum bu aralar almayi. Sallanirken kendiliginde uyur belki

Krepe yetisemem ben😅
IMG_20230801_192541.jpg

Aha yaptım bile :)

X