2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ayy onuhic deme bana öyle oldu ben memlekete gidince ama oralarda yıkadım gene yıkasamda gene camaşır çıktı eşiminkiler dolmuştu 🤦‍♀️
Aynen. Bugun de çamaşır katlama, yerleştirme günüm 😅💆‍♀️
ay bizde aile büyükleri vardı onların yanına gittik ama ne fayda durmadı kimsede çok zorlandım
Aksiler yaa 😆

Allah Allah çok ilginç değil mi ama ya? Benim hatırladığım kimsenin bebesi böyle değildi. Aşırı tepki veriyor, yanından kalkmamla ağlaması bir. Tuvalete giderken bırakıyorum bizimkilere ama çığlık kıyamet. 🥲

Sıpalar bir net yuruseydi..
1 aydir darma daginik yuruyor. Cok dengesiz. Emeklemedigi icin boyle oldu bence. Cok inanilmaz ama emeklemeyi hala çozemedi, inanamiyorum gercekten:) emekleyemedigi icin bence ayagi kalkmayi da beceremiyor. Yani kucuk koltuga tutunup kalkiyor da tek basina koltuksuz yardimsiz kalkamiyor..

neyse yani demem o ki belki pesimize gezmeye baslayinca bu durum biraz azalir, simdi net olarak peşimizden gelemiyorlar çünkü.

Insallah geçici bir durumdur. Çünkü benim kızım öyleydi, 5bucuk yaşına geldi, hala arada yapiyor, eşimi de beni de bazen delirtiyor:))

Daha bugün denizdeydik. Kesinlikle prima öneririm. Kakasını yapmis ama o kadar fark etmedikki dikkatli çıkarmadım bezini, bir baktım kaka😁 Neyse toparladım sorun olmadı ama zaten mayo bezler çişi kakayı tutmaktan çok havuzda, denizde şişmemesi için tasarlanmis. Yine de normalde sleepy kullanmama rağmen mayo bez de prima aldim çok da memnun kaldım bilginiz olsun🫶
Valla yaa sabah uyanınca mama veriyorum beşiğinde duruyo ayağa kalkmamla anlıyor hemen ağlıyor. Gelene kadar ağlıyor

Ayy onuhic deme bana öyle oldu ben memlekete gidince ama oralarda yıkadım gene yıkasamda gene camaşır çıktı eşiminkiler dolmuştu 🤦‍♀️

orada sürekli makina çalıştırdım istanbulda yorulmayayım diye ama dediğin gb tekrardan bir dünya makina çalıştırdım bittim
bide valizde bütün tshirtleri kırışmıştı tekrar yıkadım ütüledim
ula dünya kadar tshirt götürmüş giymedide hepsini boşuna tekrar yıkadım ütüledim

Valla yaa sabah uyanınca mama veriyorum beşiğinde duruyo ayağa kalkmamla anlıyor hemen ağlıyor. Gelene kadar ağlıyor
Bütün minnoşlar ayni sanirim benim oğlanda surekli paçamda lavaboya girsem kiyametler kopuyor tek basima asla duş alamaz oldum birlikte yıkanıyoruz gece su icmeye kalksam aninda uyaniyor resmen yanindan kalktigimi hissediyor babaya gitmez kimseye gitmez o uyurken zorla ev islerini bitirmeye calisiyorum bazen yemek bile yapamiyorum cunku hep kucakta. Yurumeye basladi gibi ama illa elinde ya birsey olcak yada 10 adim attiktan sonra biryerlere tutuncak tutunamazsa hemen toto ustu dusuyor 🫣

simin55 simin55 slm canım, niye bilmiyorum ama bu sene her yerde çok fena karasinek var. Hatta biz karasinek yuzunden otel degistirmek zorunda kaldık. Sizin gidiceginiz yer nasil olur bilmiyorum ama marmaris, datça, manisa (yol uzerindeki tesislerden biliyorum) oyleydi. Hatta bugun bursaya donduk burasi da oyle, cantalari tasirken bile hemen dolustular iceri. O yuzden yaniniza sinek ilaci, pirize takilan sinek savar, dogal sinek kovucu vucut spreyi almani oneririm. Biz odadan cikmadan odayi ilaclayip oyle ciktik hep, o sekilde sorun olmadi, gece balkonda, havuz kenarinda fln takililacaksaniz o spreylerden sıkman iyi olur. Onun disinda havuza, denize sokacaksan almadiysan icine oturtmali simitler iyi oluyor. Ve de tabiki şapka. Bir de bu kumaş kiyafet organizerleri oluyor ya, minik boy, arka arkaya bolum bolum siralananlardan. Bn cocugun kiyafetlerini o sekilde organizere koyarak bavul yaptim cok pratik oldu. Direkt o sekilde bavuluna koyup, cikardim. Diger turlu cok karisiklilik oluyor, kendi kiyafetlerimi de oyle yaptim hatta 🤭 diyeceklerim bukadar, simdiden iyi tatiller size 🥰
Sagol cnm çok kıymetli bilgiler 😀
simin55 simin55 bir de simincim varsa bir bakıcı götür, aile buyukleri de olur. Tatil boyunca hep bi bakici hayal ettim 🤣
Annemi götürmek için uğraştık biz de ama bu tatile ani karar verdik odayı 3 kişiliğe çeviremedik. Ekstra tek oda da aşırı pahalı geldi 🤪 bir sonraki tatile annemi ayarlayacağız insallah 😁
Kizlar bugün saglik ocagina asiya gittim oglanida götürdüm bi kontrol ettireyim diye 2 aydir 10 kg asla kilo almio vermioda boya gidiyor hep bide bıngıldagi birazdaha var kapanmamis ona canim sıkıldı neden kaynakli olabilir ki bu?
Bizimki de bir aydır 9 kilo dr normal diyor. Bıngıldak bizde de tam kapanmadı hatta geçen hafta ultrasonla baktırdık. Sorun yok dedi dr. 18 aya kadar kapanır dedi.

kim yazdı atladım Lumix Lumix di sanırım 🙈
Ben de memede bayıltıp uyusun diye babasinin kucağına verdiğimde ilk 1-2 dk ağlıyor sonra susuyor. Ağlıyor diye geri almıyorum ben de insanım 😁

Bütün minnoşlar ayni sanirim benim oğlanda surekli paçamda lavaboya girsem kiyametler kopuyor tek basima asla duş alamaz oldum birlikte yıkanıyoruz gece su icmeye kalksam aninda uyaniyor resmen yanindan kalktigimi hissediyor babaya gitmez kimseye gitmez o uyurken zorla ev islerini bitirmeye calisiyorum bazen yemek bile yapamiyorum cunku hep kucakta. Yurumeye basladi gibi ama illa elinde ya birsey olcak yada 10 adim attiktan sonra biryerlere tutuncak tutunamazsa hemen toto ustu dusuyor 🫣
Valla beynim yorgun benim 😂😂😂 yürüseler bi tık rahatlayacaz da

Kızlar deniz tatiline giden var mı? Güneş kremi uv mayo hariç şunu mutlaka alın yanınıza diyeceğiniz bir şey var mı? Haftaya bir çılgınlık yapıp tatile gidiyoruz bebeyle ama hala tereddütlerim var 😂
şu müslin pançolar var ya. bence çok kullanışlı. havluyla suyunu alıp, altını değiştirip bunu giydirdim. sahilde hep bunla durdu. hem rüzgardan korudu hem güneşten.

Imdat ya 🫨🫨🫨

Eklentiler

• 20230714_162207.jpg
    20230714_162207.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 42
Kizlar size bisey danismak istiyorum kendi doktorum seker yuklemesi yapalim demisti ama en son perinatoloji uzmanina gittim detayli icin ilk gebeliktede ona gitmistim cok iyi bir doktor alaninda ona danistim oda daha yeni sayilir yükleme bidaha yapmana gerek yok bence dedi ebede haftaya cagirdi yukleme yapalim diye onada soyledim sen karar ver beni haberdar et dedi sizce gerek varmi y

Kizlar size bisey danismak istiyorum kendi doktorum seker yuklemesi yapalim demisti ama en son perinatoloji uzmanina gittim detayli icin ilk gebeliktede ona gitmistim cok iyi bir doktor alaninda ona danistim oda daha yeni sayilir yükleme bidaha yapmana gerek yok bence dedi ebede haftaya cagirdi yukleme yapalim diye onada soyledim sen karar ver beni haberdar et dedi sizce gerek varmi y
Ben yaptırmadım. Bence adam mantıklı bişey demiş ben olsam bende yaptırmazdım

X