2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
kızçelerim sizin veletler kızdıklarında kafasına tek eliyle vuruyor mu ?
bizimki sinirlendikçe vuruyor bide dün akşam ilk defa iki eliyle yüzüne vurdu sinirli zilli
Valla arada vuruyor. Şimdi de kucağımda sallarken bi eliyle pat pat vuruyor tutuyorum hemen. Genelde saçını çekiyor sinirlenince

sorma bacım kendi doktorumuz dedi ters bu kız normal böyle gelmesi :KK70: kontrol etmeden başlıyor bizim kız ağlamaya biz çıkarken kadın derin bir nefes çekiyor (muhtemelen çok şükür gidiyoruz diyedir :KK70: )

diş doktoruda aynını dedi ters bu kız diye :KK70:
Yavrum benim adı çıkmış doktorlar bile diyor 😂

Selammm iyiki doğmuş minik paşaaa 🥰☺️ bu yaştan sonra bence peşpeşede zor bir tanesi ile pertim çıkıyor benim 2.siyle esamem okunmaz 🙈 Ay hele birde geçen hafta ayağımı çok fena sandalyeye vurdum içine kanayıp şişti üstüne basamıyorum ama bebe anlar mı anlamıyor sürekli tazı gibi gezmek istiyor 🥲
Bence peş peşe cocuk cooooook zor.benim kizim 7 yaşinda.şuan tuvaletini,el yuz yikama,yeme içme,giysilerini giyme,etkinlik yapma,kendi kendine vakit gecirme olaylarinin hepsini tek başina hallediyo.bazen dusunuyorum ya o da küçuk olsaydi ve bunlari hala yapamiyo olsaydi benim halim ne olurdu.benim fikrim tamamen tabiki ama peş peşe cocuk buyuk kabustur:)

Selam herkese :anne:,
Dünkü yumurta fiyaskomuzdan sonra nihayet bugün asilarimizi olduk. Cok agladi oglum , biraksalar ben de onunla aglayacaktim zor tuttum kendimi. Ilk girisimizde gülücükler attigi hemsirelere cikarken nefretle bakiyordu bebem : ) Araliga kadar unutmazsa Araliktaki asimizda isimiz zor. En son sünnette bu tarz olay yasamistik. Doktoruna gülücükler atarak giderdik sünnet sonrasi aylarca doktorunu görünce aglayarak tepki göstermisti oglum :dondurma:

ay bunu bize hiç sormadılar bende beyazını denemiştim ama çok yedirmemiştim yani bu tamamen bilinçli değildi
Bize de son dakika sorunca sormus sormamis onemi kalmiyor haliyle. Neyse ki siz denemissiniz beyazini sorunsuz halletmissiniz. Cünkü alerjisi olan olabiliyor.

Ben hemen hemen hepsine katıyorum azıcık bişey katıyorum. Tozunu aldım bende. Her gün katmazsan bile 2 3 günde 1 katabilirsin yemeklerine
En azindan corbalarina katmayi düsünüyorum. Dün aksam diger soylediklerinizin siparisini verdim. Baslayacagim insallah. Bilgiler icin tekrar tesekkür ederim. :KK200:

9.ay da aşı olmadınız mı? 9.ay aşısı öncesi beyazını yedirin diyor uzmanlar ama hemşireler asla demiyor bu durumu. Biz 9. ayda yaptırmadık aşıyı 1 yaşta vurulduk ama tabiki bize hemşire bunu söylemedi ben biliyordum. Beyazını da erken vermiştim zaten 9.ay gibi falan

9.ay yaptirmadi doktorumuz. 1 yasinda olursunuz demisti. Belki o arada yumurtayla ilgili söylemistir anlamamisimdir. Fakat 1 yas oncesi kirmizi meyve sebzelerle beraber yasaklilar listesinde oldugunu cok iyi hatirliyorum. Yasak oldugu icin de haliyle vermedik. Siz bu bilgiyi biliyordunuz misal biz bilmiyorduk bilmeyen bizim gibi cok kisi vardir. Asi olurken sormasalardi ve bizim de alerjimiz olsaydi ne olurdu bilemedim. Onemli bir detay aslinda.

Ben de hergun yumurta veriyorum,cocu zaman kofte yiyo.hatta iştahli da bi çocuk ama sut urunlerini daha cok seviyo.peynir,yoğurt gibi.onlari haliyle daha cok yiyo.bide biz demir ilacina taa 9.ayda başladik.onu da hergun vermedim.cok gaz yapti bizde

bizde de yogurtsuz hicbirsey yemiyor. 1 yasina kadar agzina tatli bir sey de koyamadim. kahvaltisina kattigim pekmez harici. Bakalim bizim sonuclarimiz ne cikacak.

kızçelerim sizin veletler kızdıklarında kafasına tek eliyle vuruyor mu ?
bizimki sinirlendikçe vuruyor bide dün akşam ilk defa iki eliyle yüzüne vurdu sinirli zilli
Ya bizde de kulaklarina vuruyor. Bildigin vuruyor yani. Sebeplerini anlamis degilim. Doktor kontrolumuzde sorulacaklar listesinde.

eşcazlarınıza babalar günü hediyesi aldınız mı ?
Oglumla ikisinin fotograflarindan (araya kendi fotomu da sigistirarak : ) ) 40*40 ebatinda Kanvas tablo yaptirdim. :KK16:

Selammm iyiki doğmuş minik paşaaa 🥰☺️ bu yaştan sonra bence peşpeşede zor bir tanesi ile pertim çıkıyor benim 2.siyle esamem okunmaz 🙈 Ay hele birde geçen hafta ayağımı çok fena sandalyeye vurdum içine kanayıp şişti üstüne basamıyorum ama bebe anlar mı anlamıyor sürekli tazı gibi gezmek istiyor 🥲

kesinlikle arayı açacaksanda yaşının genç olması gerekiyor bende 37 yim birde yaşadıklarımın aynısı benzer şeyleri ama bel felan gittik sabah kalkıyorum şamarlamışlar sanki beni :KK70:

vallahi birebir aynıyız çocukların dönemleri bizim yaşlar bizim psikoloji :KK70: hepsi aynı heheh

benim oğlumda şakacıktan güneş emiyor anne bende acıktım fln diyor kız kucağımdayken oda kucağıma oturuyor
kızda onu ittiriyor artık küçüklerde bağırıp tepki vermeye başladı :KK70:
Aynen öyle ben de onu demek istedim, yaş ileriyse ve 2. düsünülüyorsa hemen yapılmalı, gencsen ara versen de olur. Benim kız da çok duygusal sorma, dün dedi ki anne ben babamı en çok seviyorum, sen de hani en çok Göktürk ü seviyorsun ya, ben şok😵‍💫 yok kızım öyle bir şey dedim, onun şu an bana çok ihtiyaci var, onun için onunla ilgileniyorum falan anlattım. Sabah da oğlanı babasına atıp kızımla oynadım eğlendim. En çok seni seviyorum anne dedi, 1.sirayi geri kaptim🥰🥰

Bize de son dakika sorunca sormus sormamis onemi kalmiyor haliyle. Neyse ki siz denemissiniz beyazini sorunsuz halletmissiniz. Cünkü alerjisi olan olabiliyor.

En azindan corbalarina katmayi düsünüyorum. Dün aksam diger soylediklerinizin siparisini verdim. Baslayacagim insallah. Bilgiler icin tekrar tesekkür ederim. :KK200:

9.ay yaptirmadi doktorumuz. 1 yasinda olursunuz demisti. Belki o arada yumurtayla ilgili söylemistir anlamamisimdir. Fakat 1 yas oncesi kirmizi meyve sebzelerle beraber yasaklilar listesinde oldugunu cok iyi hatirliyorum. Yasak oldugu icin de haliyle vermedik. Siz bu bilgiyi biliyordunuz misal biz bilmiyorduk bilmeyen bizim gibi cok kisi vardir. Asi olurken sormasalardi ve bizim de alerjimiz olsaydi ne olurdu bilemedim. Onemli bir detay aslinda.

bizde de yogurtsuz hicbirsey yemiyor. 1 yasina kadar agzina tatli bir sey de koyamadim. kahvaltisina kattigim pekmez harici. Bakalim bizim sonuclarimiz ne cikacak.

Ya bizde de kulaklarina vuruyor. Bildigin vuruyor yani. Sebeplerini anlamis degilim. Doktor kontrolumuzde sorulacaklar listesinde.

Oglumla ikisinin fotograflarindan (araya kendi fotomu da sigistirarak : ) ) 40*40 ebatinda Kanvas tablo yaptirdim. :KK16:

bakalım sorunca ne diyecek bence kendilerini anlatamamın gerginliği var üzerlerinde herşeyi anlıyorlar fakat anlatamıyorlar
ayy çok hoş ne güzel eşimde karakalem ile üçümüzü yaptırmıştı bi tane daaha yaptırması lazım kızçeminde olduğu :KK70:

Aynen öyle ben de onu demek istedim, yaş ileriyse ve 2. düsünülüyorsa hemen yapılmalı, gencsen ara versen de olur. Benim kız da çok duygusal sorma, dün dedi ki anne ben babamı en çok seviyorum, sen de hani en çok Göktürk ü seviyorsun ya, ben şok😵‍💫 yok kızım öyle bir şey dedim, onun şu an bana çok ihtiyaci var, onun için onunla ilgileniyorum falan anlattım. Sabah da oğlanı babasına atıp kızımla oynadım eğlendim. En çok seni seviyorum anne dedi, 1.sirayi geri kaptim🥰🥰

ay kıyamam ya öyle söyleyincede için gidiyor dimi oğlumda babasıyla uyuyor bende güneşi uyutuyorum güneş erken uyursa oğlumla uyumayı özlediğim için annecim beraber uyuyalım mı diyorum yok anne babamla uyuyayım diyor
herhalde ben güneşle çok ilgilendiğim için kendisinide babasının sorumluluğunda düşünüyor çok zor ya
her akşam bi aktivite yapıyoruz resim çiziyoruz kovaalamaca ama yetemiyoruz
bende ki sıkıntı kızı babaya atamıyorum yok abi kucakta duracaksada o kucak benim kucağım olmalı :KK43: bu sefer oğluşda yalnız kalıyor

X