2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Geçmiş olsun Burnunu yıka canım serum fizyolojik ile ben buhar veriyorum bir de

mevsimsel sanırım kuzu güneşde emerken hırıltı çıkarıyor takip et sen yinede artarsa hemen baktırırsın
burnu tıkalıysa serum la hava verebilirsin

Burnunda neyse ki bişey yok şimdi biraz geçti gibi uyansın adaçayı vereyim diyorum. Sanırım mevsimsel

Kızlar ya belis sabah kalktı boğazında hırıltı var balgam var sanırım öksürüyor geçiyor sonra yine oluyor sırtını dinledim hırıltı yok. Acaba mevsim değişikliği mi geldiğimden beri çünkü bende öyleyim sizin bebeler de oldu mu böyle birşey ne önerirsiniz biraz önce ıhlamur içti başka ne yapabilirim. Bugün gözlemlicem duruma göre yarın doktora götürürüm
Balgamdandır öksürmesi iyi balgamı atmaya çalışır

Annem de kayınvalidem de çok yakın ama bırakmıyorum yani bırak diyen de yok gerçi. Benden mi kaynaklı acaba diye düşünüyorum, yani hakkım değilmiş gibi hissetmeye başladım. Spora başlamak istiyorum haftada 2 gün 1 saat mesela sonra diyorum senin çocuğun var bunun için mi bırakcaksın annene? 7/24 yapıştım sanki çocuğa
ben de aynı şekilde hissediyorum. bence işe başlayacağımız için böyleyiz. önümüzde bi tarih var ve ondan sonra artık saatlerce ayrı kalacaz. bunun etkisi olduğunu düşünüyorum ben.

Mervee doktor arıyordun bir ara çocuk için bulabildin mi? Ben yeni bir dr buldum daha gitmedim ama bu ay kesin gidicem tekdende şener bey.
Yok canim ya denizlide goturmuyorum artik aydinda doktorumuz artik ramazan öztürk cok memnunum biraz pahali ama yapicak bisey yok denizlide beni delirttilee

Evet galiba doğru tanımı bu. Karşı taraftan hevesle bakmak isteme görmediğim için oluyor
Vallahi öyle kuzum kac kez cagirdim evi temizliyim sen bakiver diye mesela ama tık yok bide esim bigün rezerve yaptirmis incir restaurantta biliosundur orayi size de yakin ama kayinvalidem dugune gidicem dedi bizde iptal etmek zorunda kaldik bidahada esim kimseden beklentiye girmeylim biraz buyusun ozaman gezeriz dedi eve hapsetti bizi 🫣

Vallahi öyle kuzum kac kez cagirdim evi temizliyim sen bakiver diye mesela ama tık yok bide esim bigün rezerve yaptirmis incir restaurantta biliosundur orayi size de yakin ama kayinvalidem dugune gidicem dedi bizde iptal etmek zorunda kaldik bidahada esim kimseden beklentiye girmeylim biraz buyusun ozaman gezeriz dedi eve hapsetti bizi 🫣

vallahi bazen diyorum kuru kalabalıktansa yalnız olmak daha mı iyi :)

bende ilk defa uyuttuktan sonra 1 saat dışarı çıktım eşimle sanki dünyalar benim oldu 2 çay içtik muhabbet ettik geldik
arada zaman lazım gerçekten
bakıcın hayırlı olsun canım biraz sancılı süreçler ama geçecek düzelecek diye düşün
çalışan anneler bu konuda daha hassas oluyor zaten benden ayrı diyip bırakamıyorsun oğlumu hiç bırakıp dışarı çıktığımızı hatırlamam evlilik yıl dönümlerinde bile yanımızdaydı hee karar aldım artık başbaşa olalım diye ama bakalım son dk vicdan yaparım yine :KK70:
saol canım inşallah alışacaz :) şimdilik durmadan kadının kucağından alıyorum çocuğu bırakamıyorum 😂
şu vicdan olayımız çok kötü yaa 😔 yapma sen de çık kocanla başbaşa, arada lazım. ben karar verdim doğumgünümde çıkacam (seneye şubatta 😂)

saol canım inşallah alışacaz :) şimdilik durmadan kadının kucağından alıyorum çocuğu bırakamıyorum 😂
şu vicdan olayımız çok kötü yaa 😔 yapma sen de çık kocanla başbaşa, arada lazım. ben karar verdim doğumgünümde çıkacam (seneye şubatta 😂)

ay o bendede oluyor kızçem mızmızlanınca hemen alıveriyorum bir kaç gün geçsin odada onları başbaşa bırakmaya başlarsın ben öyle öyle bırakıyordum ne zaman başlayacaksın işe canım
vallahi çıkalım doğru diyorsun bak şimdi çıkmak istesekde çıkamıyoruz memlekete gitti herkes :)
doğumgününde evlilik yıl dönümünde bırakmak lazım bi s vermek gerekiyor gerçekten
eşimde şubat doğumlu bir kovasın zannedersem :)

Kızlar çok garip belis konuşmaya başladığı ilk anda söylediği ilk sözlerden biri Allah oldu öyle bir defa da değil ara ara sürekli allaaahhhh allaaahhhh deyip duruyor 😂 bizde öğretmedik yani :)
Öykünün de ilk kelimesi Allah oldu. Daha beş aylık miydı neydi allah allahh allah allah allahımmm diye zikir yapiyodu çocuğum 😂 ben çok kullanıyorum ama özellikle de sinirlenince allahh allahhh, hey allahım yaa yaparım benimkisi ondan kaynaklı olabilir.
Kızlar size bişey soracağım. Ailesi akrabası aynı şehirde olanlara bu sorum, yani sosyal anlamda destek olacak insanlarla aynı şehirde yaşayanlara. Bebeklerinizi bırakıp kendiniz bir şey yapabiliyor musunuz? Keyfi ama mesela 1 kahve içmek, avm gezmek vs gibi ya da kocanızla bir kaç saat vakit geçirmek gibi
Ben takıntılıyım biraz o konuda. Sahip çıkamazlarmış gibi geliyor, şahsen yeri geliyor ben bile zor baş ediyorum sakin bi bebek olmasına rağmen. Acaba boğazına bir sey kaçırırlar mi, arkamdan yasaklı hangi şeyleri verirler, algılarının dağınık olduğu bi an da merdivene tırmansa balkona çıksa gibi gibi. Eşim bazen markete götürmek istiyor onsa da güvenemiyorum. Aralarından birj gelip alayımda parka gotüreyim dese yine güvenip de yollayamam. Bana o güveni verebilen biri yok ne yazık ki yakinimda. Senin varsa bırakın en azından bir saat kafanızı dinler rahat edersin.
Kizlar ya benim oglan genelde birseyler yedikten 5 10 dk snra silkeleniyor gun icinde bazen 2 3 kez bazen hic yapmiyor sebebi ne olabilirki?
Benim kızımda çok yapıyor özellikle de tadını begenmedigi veya ilk defa denedigi bi yemek verdigimde. Arada bir de hic bir sebep yokken yapiyor, ürperti geliyor diye yorumluyorum ben bunu.

X