2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ben senden de gerideyim 4 sebze verebildim yarın yoğurta başlıyorum 🙈
Canım sen hangi sebzeleri denedin? Ben sırasıyla patates, havuç, kabak denedim. Yrn da brokoli mi denesem acaba diyorum. Meyveye de elmayla baslamayi dusunuyorum.

Kızlar bu arada ben her gün yogurt da veriyorum kızıma. Yogurdu hergun yrm fincan kadar yemesinin bir sakıncasi olur mu acaba?

selamlar ben geldim yine bebeğim 7 ay 20 günlük oldu hala dişi çıkmadı. Anne baba da demiyor sizde nasıl durumlar
Canim bazen 9 10 aya kadar cikmiyormuş diş .. bizim 2 disimiz çıktı simdi yine salya basladi üstler patlicak gibi simdi bile emzirirken agliyorum bakalim ozaman ne olcak fena halde ısırıp can yakiyor sıpam .. desteksiz oturabiliyor bıraksam belki yarım saat oturur ama ben kalcasi agrimasin diye 5 dk oturtuyorum halida babildama derken agziyla sessizce konusma harekrtleri yapiyor anneyi 3. Aydan beri soyluyor zaten baba demedi hic sadece 1 kez bubaaa dedi 🤣🤣 genelde ememem memememe aaaaaa eeee bide cigliklar var yalniz bu desteksiz oturmaya aldigim mama banyo taburesinin faydasinin oldugunu dusunuyorum cunku hep is yaparken onda oturdur bianda kendi oturmaya basladi yerdeyken .

Kızlar günaydın. Belisin sabah ateşi vardı yine bu sefer sanırım hastalıktan değil. Kaç gündür eli sürekli kulağında, ağzı akıyor sürekli dişten sanırım değil mi
Canim diş cikarirken bizde ates olmadi ama kulak agrisi ve salya fazlaca oldu hatta salyasi yine artti bu ara kulaginide elliyo hep üstteki disler gorunmus patlicak sanirim onlarda

Canım sen hangi sebzeleri denedin? Ben sırasıyla patates, havuç, kabak denedim. Yrn da brokoli mi denesem acaba diyorum. Meyveye de elmayla baslamayi dusunuyorum.

Kızlar bu arada ben her gün yogurt da veriyorum kızıma. Yogurdu hergun yrm fincan kadar yemesinin bir sakıncasi olur mu acaba?
Hayir aksine cok faydali en guzeli o suan bence ben kati meyve sıkacagindan suyunu cektirip posasini azicik haslayip meyveli yogurt yapiyorum öglen ara ogun olarakta suyunu veriyorum aksamlarida corba veriyorum bizim yemeklerden de veriyorum pure sevmiyor bide zaten kabak havuc patatesten baska suan sebze yok puresini yapabilcegim onu vermek istemiyorum herzaman. Kahvaltida hergun avakado yogurt armut bazen muz elma bide keci boynuzu ozu veriyorum sabitledim 8. Aya kadar boyle sonrasinda ananas mango bögürtlen tavuk et onlara basliycam

Hayir aksine cok faydali en guzeli o suan bence ben kati meyve sıkacagindan suyunu cektirip posasini azicik haslayip meyveli yogurt yapiyorum öglen ara ogun olarakta suyunu veriyorum aksamlarida corba veriyorum bizim yemeklerden de veriyorum pure sevmiyor bide zaten kabak havuc patatesten baska suan sebze yok puresini yapabilcegim onu vermek istemiyorum herzaman. Kahvaltida hergun avakado yogurt armut bazen muz elma bide keci boynuzu ozu veriyorum sabitledim 8. Aya kadar boyle sonrasinda ananas mango bögürtlen tavuk et onlara basliycam
Anladım canım, doktor avakado, ananas gibi trobikal meyveleri simdilik verme dedi. Meyvelere baslayinca meyveli yogurt yapmayi dusunuyorumben de. Muzun sindirimi zormuş okuduğum kadarıyla onu da 8.ayda vermeyi düşünüyorum sizde bir sıkıntı yarattı mı kabızlık acısından?

Kızlar selam. Sizlere sormak istedigim kaç gündür kafama takılan ve beni rahatsiz eden bir konu var. Sorun şu ki Oğlum hiç yabancı seçmiyor hemen herkesin kucağına atıyor kendini gülümsüyor kim olursa olsun başkasının kucağındayken gel annem diyorum hiç heyecanlanmıyor bana gelmek için tanımıyor mu anlamadım neden olabilir bu . Cevremiz pek kalabalık değildir hep ben ve babası ilgileniyoruz sadece ama bakıcısı ben olduğumun farkında mı değil anlayamadım 😔😔

Desteksiz oturma bizde de yok kuzum şuan atakta inşallah atak sonrası bunda bir gelişme bekliyorum 😁 diş bizde de yok. Baba, aba diyor genelde bababababa diyor babası da garibim mutlu oluyor 😁 emekleme değilde solucanımsı bir hareket yapıyor ufacık geri ya da öne ya da yana gidiyor ama nasıl oluyor çözemedim 🤣
yaa ben de çok istiyorum bişiler desin artık 😍 benim oğluş da dönerek ilerlemeyle yetiniyor. ulaşamıyorsa bağırıyor annesi veriyor zatwn, ne gerek var emeklemeye 😅

Anladım canım, doktor avakado, ananas gibi trobikal meyveleri simdilik verme dedi. Meyvelere baslayinca meyveli yogurt yapmayi dusunuyorumben de. Muzun sindirimi zormuş okuduğum kadarıyla onu da 8.ayda vermeyi düşünüyorum sizde bir sıkıntı yarattı mı kabızlık acısından?
Bizim doguştan kabızlık sorunumuz var alerjik oldugumuz icin muzun etkisini pek bilmiyorum oldumu olmadimi ama haftada 2 gün mutlaka veriyorum magnezyum ve potasyum acisindan zengin bir meyve olduğundan dolayi. Avakadoyu 2 günde 1 veriyorum mutalaka cunku bebekler icin en faydali ek gida oldugunu dusunuyorun fiziksel ve zihinsel gelisimi icin ayrica demir e vitamini ve antioksidan acisindan en zengin bitki. Ben demir ilaci kullanmiyorum pekmez ve avakadodan almasini cabaliyorum Tropik meyve konusunda evet ananas mango hindistan cevizi gibi meyveleri bizede 8 ay oncesine onermedi doktor..

Kuzum ben kabak, havuç, patates, balkabağı verdim 3gün kuralı ile.. 1 gün biraz patatesle, balkabağını karıştırıp verdim. 3 gündürde yoğurt verdim. Yarım elma ya da armut vericem.
Kilo alımı az olmuş. Doktor 3 öğün ver 1 çay bardağını geçmesin öğünleri dedi. Yarım fincan bir günde bir şey olmaz bence

Muzun orta kısmı çekirdekli yerini alırsak kabız yapmıyormuş aklında olsun. Bana meyveye başlayacağın zaman avokado verebilirsin dedi.

yaa ben de çok istiyorum bişiler desin artık 😍 benim oğluş da dönerek ilerlemeyle yetiniyor. ulaşamıyorsa bağırıyor annesi veriyor zatwn, ne gerek var emeklemeye 😅
En yakın zamanda der inşallah 🙏 İnsan istiyor konuşsunlar bıcırdasınlar 😍 ahahah bende elinden alıyorum bağırıyor istediği olmazsa yıkıyor ortalığı 🤣

Ee kuzum ek gıda bişe ler yiyormuş mu. Ya dert etme bak bugün yemeyecek ama zamanla o da öğrenecek geri çevirince başka şansı olmadığını. Bi de şükret cidden haftada iki gün kuzum inan çok rahat gelip gece r

Ek gıda çok az corba içmiş kuzu
Ben geldiğimden beri 2 kere emdi ama sagdığım sütün yarısı duruyor
2 Ay bole kuzu marttan sonra her gün gitcem şansım şu alışmış olur annemede biberonla beslenmeyede

Masallah kuzuma peki kacinci ayda vuruldunuz canim tam olarak bizim bu ara vurdurmmiz lazim aydina gitmem gerekiyor onun icin
İstediğiniz ay oluyor belli bi sınırı yok. Ama başladığınız ay önemli ona göre doz belirleniyor. Ben bexsero yi 5-7-13, nimenrix i 7-13 de yaptırcam. 5 ve 7 leri olduk işte

Kızlar nerdesiniz yaa, herkes MasterChef final mi izliyo yoksaa😂
Ay ben çok kötü bacak ağrısı yaşıyorum yürüyemiyorum bile. Bel fıtığı sanırım. Siyatik ağrı mı neyse öyle bir şey heralde berbat haldeyim yaa. Yarın ortopediye randevu aldım umarım bel fıtığı değildir 🙏🏻

X