2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bulgur pilavini nasil yaptin kuzum valla bende yapiyorum kendimize yaparken bizimkini yicek kendininkini yemiyor ben tereyagiyla kavurup tuzsuz tatsiz pisiriyorum oglaninkini ama salcaliyi seviyor 😅oda tuzlu veresim gelmiyor yaninda yogurtla verdim delü gibi yedi
Aaa yoğurtla yer hiç aklıma gelmedi onda yaa
Bildiğin tereyağsız tatsız tuzsuz ettim blendirden geçirdim ama onu yemedi
Geçen normal suyla pisirdim ilikli kemik suyu koydum az nane koydum onu yedii ama püre haline getirmedim tabii
Bizimkileri versek zatenn hep yemek isterr şimdi tatsız tuzsuz olunca iştahı olmuyo bizlerde öyle oluruzz 🤣

Gitmedim.kuzum
Haftaya tekrar denicem bakalım 15 tatilde abim.evdr.annem her gün gelirim banada alışır kızım dedi
Kocada ise gitmicek 2 gun ole dengeleyecdgizde patron surat yapmış canı sıkılmış ne zor işler kuzu ya
Hadi inşallah yaa alışkın değil çocuk napsin yabancı geldi

Kizlar bugün bizim kiz 10 11 atası uyudu 1 den 3 e kadar uyudu tabi emip geri uyudu
Neyse 3. Uykuyu istedi 5 de uyuttum siz ne yapıyorsunuz böyle durumda ben öne çekmeye çalışıyorum uyku saatlerini ama denk olmuyor
Bazen 2 uyku yapıyor bazen 3
5 de uyursa 6 da uyandırıyorum mutlaka

Aaa yoğurtla yer hiç aklıma gelmedi onda yaa
Bildiğin tereyağsız tatsız tuzsuz ettim blendirden geçirdim ama onu yemedi
Geçen normal suyla pisirdim ilikli kemik suyu koydum az nane koydum onu yedii ama püre haline getirmedim tabii
Bizimkileri versek zatenn hep yemek isterr şimdi tatsız tuzsuz olunca iştahı olmuyo bizlerde öyle oluruzz 🤣
Valla oyle hergün be yapcam derdi gerdi artik beni 😅

• Komik
Reactions: Jou
Kizlar bugün bizim kiz 10 11 atası uyudu 1 den 3 e kadar uyudu tabi emip geri uyudu
Neyse 3. Uykuyu istedi 5 de uyuttum siz ne yapıyorsunuz böyle durumda ben öne çekmeye çalışıyorum uyku saatlerini ama denk olmuyor
Bazen 2 uyku yapıyor bazen 3
Ben bazen iki bazen üç uyku yaptırıyorum geceyi nasıl geçirdiğine gore değişiyor. Ama belirttiğin saatlerde uyumus olsa ben ya 3 ten sonra hiç uyutmam 7 ye kadar oyalardim 7 de gece uykusuna yatırırdım. Ya da 1 de yattığı öğlen uykusundan 2 de uyandırır 4:30-5 arası yarım saat uyuturdum. Yoksa geceler çok fena oluyor biz de 🙈

Ben bazen iki bazen üç uyku yaptırıyorum geceyi nasıl geçirdiğine gore değişiyor. Ama belirttiğin saatlerde uyumus olsa ben ya 3 ten sonra hiç uyutmam 7 ye kadar oyalardim 7 de gece uykusuna yatırırdım. Ya da 1 de yattığı öğlen uykusundan 2 de uyandırır 4:30-5 arası yarım saat uyuturdum. Yoksa geceler çok fena oluyor biz de 🙈
Bende bugün Osman gönülal ın 7. Ay videosunu izledim. Gündüz iki defa şekerleme yapsa yeter üçü önermiyoruz diyo 🤷🏻‍♀️ bende bazen üçe zorluyordum 😅

Peki esin senin arkanda durur nu kuzum öyle bi kavga çıksa . Önemli olan bu aslinda .
Bnm ki de annemler büyük kıza bakarken bizde kalıyordu mecbur o zmn hep arada kalırdım esim pat laf derdi annem de sabret sabret bazen de cevap verirdi fln zor oluyo
Evliliğimizin ilk 1 yılı içinde bir kere oldu aslında ara dengeyi o zaman bulmaya çalıştı, ben de eşimi kırmamak için adım attım bazen atmasamıydım acaba dediğim olmadı değil 🤣 Eşim de biliyor kendi tarafını ama çok yakın oturunca denge olmuyor sürekli gerginiz. Geçen dedim ya parkede bile sıkıntı çıkardı. Eşim ilk biz beğendik o olcak diye tartışmışlar sonra güzelce anlatılan vs dedi. Ne konuştular bilmiyorum.

Kizlar bu kocalar hep mi böyle evlendigimiz sene ilk bebe birinci yılımız da geldi ailer birbirini tanımıyor oandemi yok evin içi curcuna ah şimdiki kafam olsa bı annem bı ben haydeeeee
Neyse o zamanlar ciddi annemle koca arasında kaldım
Koca bam bam anneme laf soluyordu
Ben asla gücümede gitse söylemem soyleyemem bir kere laf sokmamisimdir ailesine gorumcelerimde dahil olmak üzere ama eşim rahat o konuda Dreamgirls Dreamgirls
Erkekler biraz daha cüretkar oluyor sanırım. Aslında biz üni de okurken annem eşimin sırdaşı gibi bir şeydi. Benim haberim olmadan hep annemi ararmış anlatırmış danışırmış. Evlenince bir tarafı kalktı galiba 😆 Kv ise hiç annem gibi içten birisi değil. Ne bir sırrını anlatırsın ne de konuşmak istersin.

Wallahi bak aynılar o zmn. Ve insan çok arada kalıyo ayrı bi stres yaşıyorsun resmen. Bizim de çok büyük bi tartışma olmuştu ben çok üzüldüm annem çok kırıldı e kırılınca o da biraz söylendi . Sonuç olarak annem suçlu gibi davrandı eşim. Genelde haklı hep o dur çünkü 🙄.
İste sırf bunlar yüzünden şimdi bebisi seneye nasıl yapsam diom. Kıyamam annem yine bakarım istersen diyo ama zor oluyo onlara da . E bakici istemiyo eşim. Kv çok özensiz dikkatsiz aşırı derecede
Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.. Ne kadar doğru bir söz. Eşin bakıcı istemiyorsa o zaman annelerden biri bakacak. Kendi annesini teklif ediyor mu yoksa senin annen mi gelsin diyor.. Bende kv baksın istemem yani bakamaz da o yetenek yüklenmemiş 🙈

Benim herzmaan 3 uyku yaparr mesela benimki

Sabah 5buçuk 6 arası uyanıyo
7bucukta uyuyo 8buçuk 9 arası uyanıyo
11 buçuga kadar oyalandırıyorum onu 3 saarte bir uyutmaya calışıyorumki 3 uyku olsun diye 11bucukta uyuyup 12bucukta uyanıyo tabi bu herzaman olmuyo bugün opa olmaya gittik 10da 11de uyucak ama pek uyumadı düzeni bozuldu 1de uyudu 2buçukta uyandı busefer şimdi bugün 2buçuktan beri uyumuyo 7 7bucuk gibi uyutcam oyalandırıyorum hep

5.den sonra unutmuyorsun yani
Evet bugün mecbur uyuttum ya aksam 8 de uykusungeldi 10 da tamamen kalktı

• Beğen
Reactions: Jou

Bende 5 den sonra uyutmamaya gayret ediyorum

X