2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Belki sana oyle geliyodur genelde ben cok üsurümm bugece klimayi kapattık termonetre var 23 gösteriyodu yan ve ustünden kaynaklı demekki öyle uyuduk nem olmasın diye 5ten sonr auyudu8bucuga kadar ama şuan burnu şarıl şarıll ben 2gün griptim maaleseff anneden geçiyor emzirdikçe 😒 bi yarın olsada gitsek bu gecede uyku yok gibi
Bilmiyorum ki vücut ısısı az oluyor üşüdüğünü düşündüm. Yerler fayans birde yalıtım yok evde giriş katta olunca sıkıntı işte.. Sen evde grip oldun dimi çok geçmiş olsun.. İnşallah çok çabuk geçer 🙏 Bebişin burnu mu akıyor?

canım benim işte o dengesiz sicaklik cocugu hasta ediyo.bak sana örnekle açiklayayim daha da otursun.biz kizim 1 yaşina kadar kiradaydik,orda merkezi sistem doğal gaz vardi.gece belirli saatlerde kapaniyodu,biz ayarlayamiyoduk.ev sicak ama bazi saatlerde kapatildiği icin dengesizlik oluyodu.kizim 1 yaşina kadar 2 kere hastalandi o evde.sonra kendi evimize taşindik kombili..Maşallah diyerek başlayayayim:))benim kizimin 1 yasindan 7 yaşina kadar hiç polikilinik muayenesi yoktur.3-5 kez kulak agrisi,burun tikanikligi yuzunden acil ya da saglik ocaginda hallettik.evin derecesi en az 25 tir.25-26 arasinda surekli.biraz terlese bile ev sogumadigi icin üşümuyo.
Termometreye de bakıyorum sıcaklık benzer ama nem yüksek klima çalışmasına rağmen düşmüyor ona şaşkınım mesela.. Bizde bir yukarı katlara çoksak birde yalıtım olsa daha rahat ederdik. Ayarı tuttuturum inşallah senin gibi..

canim elektrikli yagli radyatorler satiliyor ya petek gibi. o belki daha kullanisli olur. ustund de islak havlu koyarsin, odayi da nemlendirir.
Onuda düşündüm canım bakıcam bir eşimle konuşup.. Odanın nemi hep 60 ların üstünde oda bir şekilde nemli nasıl oluyorsa.. Duvarlar ıslak kalıyor galiba

Termometreye de bakıyorum sıcaklık benzer ama nem yüksek klima çalışmasına rağmen düşmüyor ona şaşkınım mesela.. Bizde bir yukarı katlara çoksak birde yalıtım olsa daha rahat ederdik. Ayarı tuttuturum inşallah senin gibi..
Şimdi hatirladim sen kv apt de oruruyodun demi kuzu? Çikma şansin varsa ara katlar daha sıcak oluyo eger 1 deysen şuan.oralarda doğalgaz döşenmiyo mu?
bide sicakligin fazla ya da eksik oldugunu en iyi sen anlarsin,burnun,yüzün hafif üşuyosa soguktur oda mesela.termometre belki yaniltiyodur.ben her zaman bebeklerimden biraz daha ince giyinirim.bi de onlara battaniye orttuysem ben de battaniye orterim ya da yorgan.kucukken kizim ustunu acardi israrla,ben de kendi uzerimi açardim ki sicakligi kontrol etmek icin.

Bilmiyorum ki vücut ısısı az oluyor üşüdüğünü düşündüm. Yerler fayans birde yalıtım yok evde giriş katta olunca sıkıntı işte.. Sen evde grip oldun dimi çok geçmiş olsun.. İnşallah çok çabuk geçer 🙏 Bebişin burnu mu akıyor?

Bizim evde aile binası.yalitim.yok
Dışarıya göre evin içi.aninda buz gb oluyor
Dogalgaz yetersiz.oldugu için bende klimayı çalıştırıyorum bide bizimki karanlıkta uyumaya alışkın yatak odasının altıda boş dükkan gb bisi.buzhane bildiğin kafasına tülbent örttüm serin diye aman ya

Valla kizlar ben cook cok onemli birsey olmadiktan sonra gitmiyorum hastaneye artik hem para tuzagi hemde salgin korkum var.. ebeyi ariyorum aklima birsey takilirsa bide saglik personeli kuzenlerim var onlarla surekli irtibat halindeyim ! Doktoruma sorcagim birsey olursada mesaj atiyorum oda sagolsun geri donuyor donmek zorundalar zaten ebede oda okdar paramizi yediler 🤣

Maskeleri oyle bi attık ki butun salginlar hortladi.ben markete girerken bile maske takiyorum artik,gecmis olsun canim bu arada tam okuyamadim firsatim olmadi ama bebeişin susuz kalmiş yazmiştin sanirim
Ben hiç çıkarmadım maskeyi nereye gidersem gideyim takarım ama işte çift taraflıda takmak gerekiyor 😕 Takmak lazım kimse dikkat etmiyor. Adam maskeliyim görüyor geliyor dibimde hapşırıyor. Takana da saygı düşünce yok.

Ben hiç çıkarmadım maskeyi nereye gidersem gideyim takarım ama işte çift taraflıda takmak gerekiyor 😕 Takmak lazım kimse dikkat etmiyor. Adam maskeliyim görüyor geliyor dibimde hapşırıyor. Takana da saygı düşünce yok.
valla ben cok kavga ettim bu yuzden polise bile sikayet ettim 🤣🤣

X