2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kuzum bugün hep hastanedeydim okuyamadım. Yazdın mı sonradan bilmiyorum ama nasıl çıktı idrar sonucunuz? Ek gıda da yemiyorlar ki doğru düzgün. Aslında iyi de emiyor bartu ama yetmiyor artık demek ki bebiklere :KK43:
Şimdi baktım sonuç/negatif altta not var az sayıda karışık üreme saptandı. Yarın doktora atarım sonucu.. sütün içeriği vs de önemli galiba tabi dediğin gibi büyüyorlarda.. Bir videoda görmüştüm 6. Ay anne sütü %70 oranında bebeği besliyor diye..

Kızlar bugün bileğim için ortopediye gittim. Artık dayanılmayacak kadar ağrıyordu hatta parmağım kilitleniyordu sanki. Quervain sendromu mu ne öyle bişey olmuş, tendonlarla alakalı. Baş parmağımdan bileğime sabitleyici atel verdi. Of iyice sakat oldum bununla hiç bi iş de yapılmıyor, 30 gün kullan dedi. Emzirdiğim için hap veremedi:KK43: geçmezse kortizol iğnesi ya da ameliyAt dedi canım sıkıldı baya. Bebekle nasıl olacak ki, dinlendir diyor bi de mümkün mü
Çok geçmiş olsun 😔 Kortizol tedavisi sakın yaptırtma kuzum.. Annem başka bir rahatsızlıktan dolayı parmağına kortizol tedavisi yaptılar hiçbir faydasını görmedi. Bazı hastalıkları uykudaydı onlar aktifleşti belki de o kortizol tedavisinden oldu. Kanguru mu alsan acaba kuzum ya en azından elin bir süre boşta kalır.

Ahh keşke valla bugün hastaneye annemle gittik sabahtan. çocuk hep bende zaten onun da dizi ağrıyor. Eve geldik birlikte biraz dinlenirim diye düşündüm. İşlerim var dedi çıktı. Arkadaşlarıyla görüşmüş sonra pazara falan girmiş sabahtır yok daha şimdi geldi. Mutfağa geçti daha da görmem artık eşim alır 2 saate beni. Pazara da zevkine gidiyor ha babama alo dese her şeyi alıp geliyor zaten. Benim bu şartlarda kucakçı bebeyle dinlenmem zor. Yarın da arkadaşa gitcem diyor sonra arkadaşı aradı cuma hiç bir işim yok gel falan dedi. Ben de bişey diyemiyorum kendisi desin diye bekledim de yok. Eğer daha kötü olursam eşim 1 hafta yıllık izin alır diye düşündüm

Annen anneme çok benziyor
Bende anneme gittiğimde yeme içme avantajı oluyo

Kizlar ya ben saclarimin dokulmesini geciremiyorum regenesis kullaniyordum ilave vitamin ama yeterli gelmiyor artik resmen diplerim acildi sacim inceldi napicam bilmiyorum uzuntudenmi artti onuda bilemedim tavsiye edeceginiz bisey varmi?
Kil taşı iyi gelir diyolar hemen uzatıyomuş bende var hala üşeniyorum kullanmaya 🙄

Evt bana da cok geldi 210 ama mama kutusunun ustunde oyle yazinca dedim dogrudur heralde, simdiye kdr hic 150bile icmedi bnmki 🤷🏼‍♀️

Bunlarin bebeler obur heralde, icmiyor icmiyooor ne 6 keresin1 kere bile icmiyo meme almadigi zaman da dahil

meme reddi fln oluyo bende arada, biberon verdigim icin, o yuzden zorlamam gerekiyo bazen

Kiz yok sut yetmedigi icin mama veriyom ya takviye, bnmki bazen 15dk emip ustune mama iciyodu, demekki sut yetmiyo yoksa icemezki iste, simdi 5dk emip nasi doyuyo diyorum, sut olsa bol bol doyar 5dk ile ama bende o kadar cok yok, dogdugundan beri hep mama takviye

Ayy her halti da anliyolar he, deli bunlar deli

Ooh hadi gozun aydin, kaka kutlamasi :rapci::21:

Hasta degil ama dis cikariyo, evt mama icmeden yatinca doymuyo bencede, anlamiyorum valla 6 ay oluyo ben hala anlamiyom ac mi tok mu ne

45dk mi, benm doktora girmemle cikmam bir oluyodu 10dk, bide ozel, gitmeden sunu sunu sorcqm diyorum, bi gidiyorum hadi hop tart muayne et acele acele bitti gitti, cikiyoruz doktordan diyorum biz ne ogrendik simdi kilosu ve boyu disinda 🤣

Oh onu yesin bari, bugun bnde elma puresi vericektim, icine azcik irmik de kattim pisirdim, elmalar tam ezilmemis ögürdü durdu yemedi, bidahakine blendr yapcm
Bu arada ek gidalarina formul mamadan katsana, icmiyosa bari muhallebi gibi yesin
Kız Fethiyede bende özelde öyleydim sadece boy kilo baş ölçümü bu kadar 🤣 Kızlar bilir özellikle sweetgirlcandy sweetgirlcandy ne kadar sinir oluyordum 🙈 Ankara daki doktorumuz böyle ilgili özenli.. Şimdi başka ilçeye gidiyorum Muğla’da muayenesi yarım saat normalde, ilkine biz geç kaldık yeri bulamadık trafik tıkalıydı. Şimdikinde ise erken gittik zamanında giremedik birde yarım saat duramadık çok yoğunluk varmış pazartesi ve cuma gelmeyin demeye getirdi 😶‍🌫️

2 3 gün dolapta kalıyor kuzu :)

Canım doktor bana bir kaç vitamin yazdı yazdığım herkes çok memnun kaldı saç dökülmesi durdu dedi ama bir türlü kullanamadım unutuyorum hep istersen yazdıklarını söyleyebilirim sana bi danışır olmadı onları alırsın
Sevinirim canim bi deniyim valla bu gidisle kel kalicam

Kizlar ya ben saclarimin dokulmesini geciremiyorum regenesis kullaniyordum ilave vitamin ama yeterli gelmiyor artik resmen diplerim acildi sacim inceldi napicam bilmiyorum uzuntudenmi artti onuda bilemedim tavsiye edeceginiz bisey varmi?
Ben doktora hiç demedim daha o yüzden bir şey kullanmıyorum. Deli gibi saçım dökülüyor 🙈

Aaa tabi temiz sudaoda 100ml kadar su kaynatıyorum biberona koyuyorum açık bırakıyorum ılımasını bekliyorum çay kaşıkla istediğim zaman veriyorum sonra kapatıyorum kapağinı gün içerisinde bitirmeye çalışıyorum şu 3 günd ebugün daha iyi içmeye başladı alıştı hepte istiyo su 🙈 metal kaşıkla veriyorum drum onla ver dedi yıkamıyorum aynı sabunla ılık suyla yıkıyorum
Çok teşekkür ederim kuzum not alayım unutuyorum hep 🍀

• Muhteşem
Reactions: Jou
valla ben de anlamiyorum nasi yarim saatte bosaldigini 😔 15-15 emiyor anca yumusuyo memeler. oglusun yutkunmasi da yine o ara kesiliyor. benimki bu konuda da tembel sanirim yumos yumos emiyosa demek 😂
Anam benim hep yumuşak çok nadir sertleşiyor 🤣 3 aya kadar hep sertti ama sonra yumuşaklaştı 🙈

X