2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay bende bilmiyorum kuzu sabah bezini bi görsen dopdolu gece boyu memede olunca
3 de kalktım yine 4 de daldı 5 de kalktım 6.15 de daldı tam uyuyacağım büyük sıpa geldi dedim odamıza gidelim annecim yeni uyudu uyanmasın onu odasına götürdüm kocaya dedim kıza bak ben oğlanlayim en son 7 buçukta kalktim gözlerimi zor açıyorum simdi uyutuyorum inşallah uyursa bende biraz uyuyacağım:KK43:
Gece boyu epeyy yorgun geçmis 😒

Nekadar yapcan peki tarif ver bakemmmm
Kasaptan ilikli kemik alacağım bir parça kırdıracağım onu. İki parça da pöç eti hepsini düdüklüye çizgiye kadar su koyup vercem coşkuyu😃 en kısıkta 2-3 saat pişiririm, altını kapattiktan bir saat sonra da kapağını açarım. Ben çiğ köfteci arkadaştan sos kapları aldım onlara koyup önce buzdolabında soğutup sonra buzluga atacağım. Kimisi defne yaprağı soğan havuç vs de koyuyor ama ben sade yapacağım şimdilik.

Kasaptan ilikli kemik alacağım bir parça kırdıracağım onu. İki parça da pöç eti hepsini düdüklüye çizgiye kadar su koyup vercem coşkuyu😃 en kısıkta 2-3 saat pişiririm, altını kapattiktan bir saat sonra da kapağını açarım. Ben çiğ köfteci arkadaştan sos kapları aldım onlara koyup önce buzdolabında soğutup sonra buzluga atacağım. Kimisi defne yaprağı soğan havuç vs de koyuyor ama ben sade yapacağım şimdilik.
Kuzu al mutlaka danalar ilaçlı oluyormuş onun için küçükbaş öneriyorlar

Parçalı buz kaplarına koyup saklasan daha iyi olur. Aksi taktirde ince plastik kaba tamamen sogumadan (mecbur akiskan olmasi lazim) koyacagin icin iliklere plastik kokusu sinecektir. Daha onceden başıma buna benzer bir sey gelmişti çöp olmuştu yemegim

Iyimiş canım

Sobalı evden nefret ediyorum yaylada güzel oluyorda. Küçükken sobalı evde yaşardık gece tuvalete gitmek işkenceydi totom donardı ya:) sıcak denizde güzel sadece ama ya:)

Evet benimki de dikkat edelim ikimizde kilo aldık dedi ama 2 gün sürdü o kararlılığımız:) önceden 1 2 dk severdide haftasonu noldu anlamadım bir yere gitmedi full belisle ilgilendi 😲

Ben hiç boza içmedim desem😳 nasıl ki tadı hiç merak etmedim

Üff bendensin bayılırım yaaa😍
🤣 Benim adam geçenlerde bana dikkatlice bakmış. Sen kaç kilosun baya zayıf gözüküyorsun dedi 🤣 Strese girdi çünkü çok kilo aldı bir türlü veremiyor nedenini tahmin edin 🙈 Emzikli olan benim yiyen eşim bu işte terslik var 😆

Boza sahlepin daha koyu kıvamlısı ve daha tat olarak ekşimsi hali gibi düşün leblebi ve tarçın dökülüpte içilebiliyor ☺️

Yaaa cevabı dün yazdım bebek uyumadı atamamışım şimdi iş yerinden atıyorum 🤣

🤣 Benim adam geçenlerde bana dikkatlice bakmış. Sen kaç kilosun baya zayıf gözüküyorsun dedi 🤣 Strese girdi çünkü çok kilo aldı bir türlü veremiyor nedenini tahmin edin 🙈 Emzikli olan benim yiyen eşim bu işte terslik var 😆

Boza sahlepin daha koyu kıvamlısı ve daha tat olarak ekşimsi hali gibi düşün leblebi ve tarçın dökülüpte içilebiliyor ☺️

Yaaa cevabı dün yazdım bebek uyumadı atamamışım şimdi iş yerinden atıyorum 🤣
Ay banada öyle diyecek zamanları görebilecek miyim 😍 hamileykende eşim hep aşeriyordu zaten :)) merak ettim bozayı bir gün deneyeceğim 😋

X