2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kuran da geçiyor anlamida cok hoş biraz değişik geliyor önce ama dedikce alisilir bebce 😂kocam da ikna olursa
Baktım hemen zaten etimolojisine kadar.🙈
Meslek alışkanlığı, yeni kelime görünce hemen araştırıyorum.😁 Anlamı da tınısı da çok güzel. Bende eski Türk dünyasının isimlerini devam ettirme arzusu var ondan Arapça, Farsça isimleri direkt eledim.
Aman sağlıkla gelsinler de tek derdimiz isim olsun.☺️

Merhaba kızlar inşallah bende haziran annesi olacağım :) adetime iki gün varken 26 eylülde hamile olduğumu öğrendim kan verdim değerim 89.9 çıktı iki günde bir tekrarlamadım da, gitmek istediğim doktor çok fazla yoğun olduğu için 21 ekime randevu alabildim ancak kafama takılıyor acaba çok mu beklemiş olucam doktora gitmek için

Birde bir şey soracağım bu ilk hamileliğim o yüzden pek bir bilgim yok haftalarla ilgili, bizim sadece bir tek denememiz oldu bu yüzden ben hamile kaldığım tarihi kesin olarak biliyorum ama doktorlar sanırım bunu baz almıyor son adet gününden başlatıyorlar öyle mi hesaplayacağım şuan haftayı 🙂

Karnım regl olacakmış gibi ağrıyor 5 dk sonra geçiyor günde 10 kere falan göğüslerim hep hassas birde sıkı pantolon giyince karnım ağrıyor o yüzden hep bol tayt tarzı şeyler giyiyorum ☺️
Benim ki biraz daha şiddetli o yüzden biraz korkuyorum ama sürekli değil Allahtan

Beni de bazen yokluyor arada Bi şiddetli oluyor o zaman yürüyorum geçiyor rahim büyüyormuş kızlar bazen bacaklarıma vuruyor ağrısı
Yürüyünce geçiyor gerçekten demekki ondan mış benim bide dün böbrek ağrısı gibi de ağrıdı farklı farklı oluyor ağrılarım gecede göğsüm aşırı ağrıdı uyurken üstüne yatmışım 😅

Birde bir şey soracağım bu ilk hamileliğim o yüzden pek bir bilgim yok haftalarla ilgili, bizim sadece bir tek denememiz oldu bu yüzden ben hamile kaldığım tarihi kesin olarak biliyorum ama doktorlar sanırım bunu baz almıyor son adet gününden başlatıyorlar öyle mi hesaplayacağım şuan haftayı 🙂
Aynen son adet tarihinden
Aynen. Son adet tarihinden hesaplanacak yine de 😊 doktora randevu aldığın haftalar 7. Haftalara falan denk geliyo heralde gittiğinde kalp atışını da duyabilirsin. Ben de 6. Haftada doktora randevu aldım. Öncesinde muayene olmayı önermelerinin sebebi bebiş rahimdemi tüplerdemi yerleşti yani dış gebelik olabilir mi yi netleştirmek ve çok ilerlemeden anneye zarar vermeden tedavi uygulamak. Eğer 2 günde bir kan verir değer artışlarını kontrol eder ve sıkıntı görmezsen muayene için aldığın tarih senin için sıkıntı olmaz arkadaşım🌸🌸

Kızlar ağrı durumları nasıl bende arada başlayıp başlayıp geçiyor
Benim sanırım dün olmadı hiç ağrı. Bence sürekli ve şiddetli olmadığı sürece sıkıntı yok.

Ya bende uyku problemi var sabahın köründe uyanıyorum uyuyamıyorum bi daha. Çocuk böyle olcak kesin😂😂😂😂

Son düzenleme:
Benim sanırım dün olmadı hiç ağrı. Bence sürekli ve şiddetli olmadığı sürece sıkıntı yok.

Ya bende uyku problemi var sabahın köründe uyanıyorum uyuyamıyorum bi daha. Çocuk böyle olcak kesin😂😂😂😂
Benim girip girip çıkıyor farklı farklı ağrılar içimi rahatlatan tek şey lekelenmem durdu çok şükür
Kız bende öyleyim öğrenmeden önce sürekli uyuyordum bugün bile 7 buçuktu uyandığım progestan hapın üstünde uyku yapar gece için yazıyor yok geçende dedim ya biz sevindirik olduk 🤣

Benim girip girip çıkıyor farklı farklı ağrılar içimi rahatlatan tek şey lekelenmem durdu çok şükür
Kız bende öyleyim öğrenmeden önce sürekli uyuyordum bugün bile 7 buçuktu uyandığım progestan hapın üstünde uyku yapar gece için yazıyor yok geçende dedim ya biz sevindirik olduk 🤣
Ahahahah valla ay😂😂😂 sevindim lekelenmenin durmasına. Yerleşti demek ki minik🤭 gündüz iç uyutur işte ama bulantı falan yapabiliyormuș😂

Ya benim kuzenim vardı hamileyken sabah 6-7 de uyanır gece 9-10 da falan yatardı. Çocuğu da aynı o düzende 😂😂 Ablam mesela geceleri geç yatardı yeğenim şimdi uykusu olsada uyumuyor gece 3-4 e kadar oturur 😂

Bende de lekelenme oldu doktorum pruloton depot diye bi iğne var onu yaptırdı durdu gibi sana da yapıldımı iğne

Ahahahah valla ay😂😂😂 sevindim lekelenmenin durmasına. Yerleşti demek ki minik🤭 gündüz iç uyutur işte ama bulantı falan yapabiliyormuș😂

Ya benim kuzenim vardı hamileyken sabah 6-7 de uyanır gece 9-10 da falan yatardı. Çocuğu da aynı o düzende 😂😂 Ablam mesela geceleri geç yatardı yeğenim şimdi uykusu olsada uyumuyor gece 3-4 e kadar oturur 😂
İnşâAllâh kuzum bende öyle düşündüm içim rahatladı 🤗 baş dönmeside yapıyor da mecbur kullanılacak o fitil böyle yan etki yapmıyor muşta bende onu kullanamam 😅
O zaman biz yandık 🤣

X