2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Sezeryanda daha gec geliyor süt. Benim normal olmasına rağmen ilk gün sagmama rağmen bir damla süt gelmedi ucundan. Göğsüm dolu doluydu. Hemsire hastane pompasını verdi onda da aynı gelmedi. Banyoya giremesende bol bol sıcak su ile göğsünü yıka,masaj yaparak. Süt kanalların açılsın. Pompayı da duruma göre alırsın. Alsan da ilk etapta sağmayla süt gelmiyor maalesef :/
O zaman gerek yok başta. Dediklerini not aldım umarım etkili olur bende de

Ben de duydum onu bir çay kaşığı maden suyu bir cay kaşığı zemzem suyu karıştırıp verin diyorlar ama hiç cesaret edemem galiba 😂
Maden suyu vermem ama sünneti yerine getirmek adına bende zemzem suyu ve hurma vereceğim senin gibi

Birde unutma cnm zemzem suyu ne niyetle içilirse ona şifadır
Mutlaka niyetlenip de içir bebeğe

Hemeeennnnn😂😂😂 aklıma geldideee tuğaf oldumm baya 37 haftalik gosteriyo genelde 36 haftalik doktor demese😂😂😂 35 normalde 1 hafta önde gitmese tabi
Resmen 38 yazıyor hamilelik takviminde😂😂😂
sweetgirlcandy sweetgirlcandy tabii herkesin farklı vücut yapısı. Belki bende öyle olmuştur canım. Göğüslerim dolu dolu olmasına rağmen süt kanallarım kolay açılmıyor maalesef
Aynen farklı tabi herkes. Bende önden yapabileceğim bir şey varsa şimdiden önlem alayım dedim🤭

• Komik
Reactions: Jou
Süt konusu konuşulmuş :))
Benim hamile kalmadan prolaktin yüksekti polikistik overden dolayı nerdeyse 10 yıldır meme başı akıntısı yaşıyorum. Son bir aydır filan o akıntı süte döndü bazen sarı bazen beyaz kıyafetime aktığı oluyor. Kanallar açık mı şimdi 😇😇 ilk defa bir faydası olacak sanki 🤭

Şimdii kızlaaarrrrr doktorumdan geldim evimee direk size yazdımm 🤩

Doktorum ameliyattaydı o ara hemen nst ye yolladı önce benii kalbi iyi tansiyonum iyi sancım 20 çıkmış hiç yok gibi 1 hafta önden gidiyorum haftalık olarak 35+5
Karnımın bukadar büyük olmanın sebebi suyum fazla çıkmış kızlar doktor ekmeği kes dedii buara evet tambuğday yiyordum ama fazla yiyordum tabii amaaaaaaaaaa almira hanım 3 kilo olmuş 🥲 49 cm makat şeklinde doktor daha dönemezz dedi veeeeeeeeee
3 haziranda Zeyzeee oluyorsunuzzzz :cry::cry: hastaneden ağlıya ağlıya çıktımm çok heyecanlandım😪😪
Yaaa canım çok sevindim. Bnm de 6Haziran inşallah🥰 yaa ağlamaaa kavuşacaksın inşallah ama karnındayken son demlerin de keyfini çıkar . İçimde taşımak da çok ayrı bi güzellik 🥰😍

• Muhteşem
Reactions: Jou
Sağol canım 💮 coraspini, ilk haftalarda kanamam olunca 11.haftada bıraktım şuan sulandirici olarak sadece oksapar kullaniyorum. Bu arada balık yagi hapim da var, doktor kesmene gerek yok dedi ama kimi doktor onu bile kestiriyormuş sulanma yapabilecegi içim, onu napsam bilemedim 🙄
Kuzum dr un kim bilmiyorum bn izmir de bilinen bi perinatolog a gidiyorum. İlk kızımda da aynıydı. Hiç aklını bulandırma dr un ne diyorsa o şekilde devam et. Bn de oksapar imom d vit ve Demir ilacı kullanıyorum. Güzel olacak inş stres yapma 🥰

Biz soğuğa alıştıralım dedik karı koca ekim sonu doğdu kızım biz desek ne ikimizin annesi de geldi gitti konuştu üşütceksiniz, hasta olcak el kadar bebe diye diye yediler bizi 😄 kaloriferi harladık çocuğu soyduk ama annelere yetmedi istediler ki iç zıbın+ dış zıbın+ yün yelek + çift çorap giydirelim 😄😄 aman ilk çocuk zor be hele ilk aylar alışana kadar herkes bişi diyor sen sudan çıkmış balık gibisin zaten kimi dinleyeceğini şaşırıyosun falan.
😅en iyisini yapmışsınız soğuğa alıştırmak en iyisi biliyo musun. Bn kızımı kendim gibi ettim 🙈bn çorapsız duramam şimdi o da öyle 😅ama bunda inş diom ki rahat olcam da ama işte karışan girişen oyyyy . . Hatta eve kapanmamak istiom dışarda uyusun etsin rezil büyüsünler biraz ya alışsınlar her ortama

Süt konusu konuşulmuş :))
Benim hamile kalmadan prolaktin yüksekti polikistik overden dolayı nerdeyse 10 yıldır meme başı akıntısı yaşıyorum. Son bir aydır filan o akıntı süte döndü bazen sarı bazen beyaz kıyafetime aktığı oluyor. Kanallar açık mı şimdi 😇😇 ilk defa bir faydası olacak sanki 🤭
Oo senin maşallah gelir güzelce o zaman. Bende hiç olmadı daha akıntı falan🙈

Yaaa canım çok sevindim. Bnm de 6Haziran inşallah🥰 yaa ağlamaaa kavuşacaksın inşallah ama karnındayken son demlerin de keyfini çıkar . İçimde taşımak da çok ayrı bi güzellik 🥰😍
Vallahaa kuzuu nerden nereye ne ara geldik bugüne ben hala anlamadımm🥲 ayy yok kuzu keyfini çıkaramıyorum yoruldumm diyet yapmaktan

Neye göre 1 hafta ileride peki doktor mu demis yoksa adet tarihine göre mi yanlış hesaplanmış ?
Benim son adet tarihine göre olan tarihle aynı güne dogum tarihi verdi doktorum
Bebek 1 hafta önden gidiyor yani kuzumm 35 teydim ben buhafta ama 35+5 olarak gidiyor o yanii benim bebe hızlı kilo aldı seninki demekki tam haftasına göre gidiyor

Ay kesinlikle ya ne yersem yeyim oluyor. Biraz uyumuşum bi uyandım berbat halde yine.

Evet yaaa su bile içemiyorum içtiğim an rahatsız ediyor. Muz reflüye iyi gelir yazıyor nette yediğim an harekete geçiyor anlamadım artık neden böyle hat safhada
artık sona geldik hepimiz çok az bi zaman kalmışken ilaç kullanmak istemezsiniz belki ama beni o çılgın reflü yanmalarından ağrılarından mide koruyucu içmek kurtardı. lansor içiyorum her sabah bi tane 15 mg. doktorumun da onayıyla tabii ki. çok acılı, aşırı baharatlı bir şey tüketmediğim sürece hiçbir sorun olmuyor, aklınızda olsun 😊

Krglhly Krglhly canım durumlar nasıl💕
Canım bi sıkıntı yok çok sükür haftasiyla uyumlu dedi. Yaklaşık 2.500 kadar olmuş doğum normal gözuküyo şimdilik, sormayı unutmuşum dönmüşmü die ama oyle olsa soylerdi sanırım bisey demedi, cuma tekrar gitcem kan felan verdim sonuç gostermeye nst'ye bağlancam cumada. Sende durumlar nasıl

X