2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Normalde yenidoğanları kendinizden bir kat fazla giydirin diyolar ya valla kafam karıştı ne giydircem ben bu çocuğa diye daha kıyafet de almadım ayy ben hiç hazır değilim yaa
Yani ilk bir ay dikkat ettikten sonra artık temmuz ağustos gibi rahatlıkla kısa kollu giydirilir bence. Akşam serini veya klimalı ortam için de üzerine uzun kollu body.

Bir tane ebe güzel bir taktik veriyor youtube da. Kendi giyindiğiniz gibi giydirin ve koltuk altından ateşini ölçün 36.2 ile 36.8 arası normal. Bu aralıktan düşük çıkarsa bir kat daha giydirin, yüksek çıkarsa bir kat çıkarın diyor.

Kızlar siz bebelere nasıl kıyafetler aldınız? Hadi ilk 20 gün ince uzun kollu alt üst giydireyim ama sonra temmuz sıcaklarında ne giydircez biz ya daha yeni doğan olcaklar kısa kollu mu alayım ne alayım ben bu çocuğa bilemedim.
Ben kısa kollu tshirt, şort, tulum bu tarz şeyler aldım kendini toparlayınca giydiririm yani kısa şeyler

Yani ilk bir ay dikkat ettikten sonra artık temmuz ağustos gibi rahatlıkla kısa kollu giydirilir bence. Akşam serini veya klimalı ortam için de üzerine uzun kollu body.

Bir tane ebe güzel bir taktik veriyor youtube da. Kendi giyindiğiniz gibi giydirin ve koltuk altından ateşini ölçün 36.2 ile 36.8 arası normal. Bu aralıktan düşük çıkarsa bir kat daha giydirin, yüksek çıkarsa bir kat çıkarın diyor.
Kızımda ilk 10 gün eve ebe gelmişti günlük bakımlarımızı yapıyolardı popodan ölçüyordı ondan hep doğru bak unutmuşum ateş takibi yapıyolardı ilk etapta ona göre giydiriliyordu

Ay bide benim dünden beri kasıklar da ağrı var. Ağrı gibi değil de hamlamış gibi hareket ettikçe zorlanıyorum. Bu gece zor döndüm iyiden zorlandım çatım fenaydı 🤭

Normalde yenidoğanları kendinizden bir kat fazla giydirin diyolar ya valla kafam karıştı ne giydircem ben bu çocuğa diye daha kıyafet de almadım ayy ben hiç hazır değilim yaa
Eevet canım kendi giydiğinin bi kat kalını derler. Bnm hep uzun kol aldım ince ama. Bi de biraz toparlandı öı zaten kısa kol zıbınlarıyla bile kalırlar çok sıcaklarda ağustosta fln

Benimde bugün öyle beybimm yürüyünce ağrım var 3cü trimester fenaymış
Ağrı gibi değil de hamlarsın ya öyle bir şey 🤭 bu gece fenaydım ama çatım dönerken fena ağrıdı çok zorlandım
ay aynı soru hamile kaldığımdan beri benimde aklımda 😀 2 türlü doğumda da zorlanır mıyım diye sürekli bir endişe hali 😬

sırf bunun için yaşlılar vs için olan portatif tuvaletlerden bakıyorum😂😂
Valla etrafımda normal doğuranlar giriyordu da normal wc ye de. Geçen annem dedi dikişlerinle napcan oturabilir misin falan dedi aklıma geldi🤭 ay bende o portatifleri sevmiyorum hiç napcam bilemiyorum

Ağrı gibi değil de hamlarsın ya öyle bir şey 🤭 bu gece fenaydım ama çatım dönerken fena ağrıdı çok zorlandım

Valla etrafımda normal doğuranlar giriyordu da normal wc ye de. Geçen annem dedi dikişlerinle napcan oturabilir misin falan dedi aklıma geldi🤭 ay bende o portatifleri sevmiyorum hiç napcam bilemiyorum
Alla allaa kuzuu doğum yaklaşıyor yapcak bise yok😂

Çatıma bakacak 37 de gitmem lazım😂 birde çatı muayenesi doğumu tetikliyomuş bence bilerek geç çağırdı gibi geldi bana düşündümde bu konuyu bu akşam 😂
30. haftada sancılarım vardı çatı muayenesi yapıldı. 33. haftada tekrar nst de sancılarım çıktı yine çatı muayenesi yapıldı. şu an 36+3 teyiz, ufak tefek sancılar dışında tık yok 😒 yaniiiiii bu minnoşlar canları ne zaman isterse o zaman geliyorlar, çatı muayenesi doğumu tetiklese 30. haftadan beri erken doğum riski olan bana 2 defa yapmazlardı 😊

X