2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Evet benimde pelvik bölge ağrımı söyleyince önermişti doktor. Bi ara çok kötü ağrımıştıda.

Son zamanlarda kullanılıyor mu bilmiyorum ama Haziran annesi yada Mayıs annesi grubunda birisi kasılmaların hissedilmediğinden bahsetmişti magnezyum sebebiyle. Bazı anneler 38 39. Haftaya kadar hissetmiyor sahte kasılmaları belki bu yüzdendir diyip hiç başlamadım canım.
Evet normal doğum düşünenler için bu problem olabilyor,ben ilk çocukta da doğuma kadar kullandm sezeryan oldm zaten ,bunda da muhtemelen devam edeceğim,
Ama doktor bana da 35 ten sonra balık yağı ve multivitamini bırakacağız dedi niye bırakıyoruz bilmiyorum bu konuda fikri olan veya doktoru böyle birşey söyleyen var mı acaba

Evet normal doğum düşünenler için bu problem olabilyor,ben ilk çocukta da doğuma kadar kullandm sezeryan oldm zaten ,bunda da muhtemelen devam edeceğim,
Ama doktor bana da 35 ten sonra balık yağı ve multivitamini bırakacağız dedi niye bırakıyoruz bilmiyorum bu konuda fikri olan veya doktoru böyle birşey söyleyen var mı acaba
Anladım canım o zaman başlamamakla iyi etmişim bende. Zaten ağrılarım da azaldı gibi. Çok belim falan ağrıyınca bir tane ağrı kesici alıyorum.

Ben ikizlerim. Aşırı derecede sakin, uysal, uyumlu ve dengeli bir insanımdır :) mantığımla hareket ederim ve karar verme konusunda hiç tereddütlerim yoktur. Hani derler ya ikizler burcu çok kararsız, dengesiz, ne istedigini bilmeyen bir burçtur diye hiç bir özelliğe uymuyorum. Hee bir de aşırı geveze olduğu söylenir bu burcun ama ben gerekmediği taktirde konusmayan anlatacak bir seyi olmadiginda susan hatta birisi yanımda bırbırbır konuşunca da bunalan bir insanım. Tabi istisna olabilirim bu konu da ama demek istediğim her insan sahip oldugu burcunun özelliklerini birebir taşımak zorunda değil. Şahsen bebeğimin aşırı duygusal ve histerik bir burç olan yengeç olmasındansa ikizler olmasını tercih ederim 🤡
Evet haklisin sadece burca bağlamak banada dogru gelmiyor. Biraz da insanin kendi kişiliği karakteri oluyor özellikleri. Hayirlisi neyse o olsun ben pekte takilmiyorum tabi şu burc olsun bu olsun diye. Sağlikli ve hayirli evlat olsunlarda 🤗🤲🏻🥰

Ben ikizlerim. Aşırı derecede sakin, uysal, uyumlu ve dengeli bir insanımdır :) mantığımla hareket ederim ve karar verme konusunda hiç tereddütlerim yoktur. Hani derler ya ikizler burcu çok kararsız, dengesiz, ne istedigini bilmeyen bir burçtur diye hiç bir özelliğe uymuyorum. Hee bir de aşırı geveze olduğu söylenir bu burcun ama ben gerekmediği taktirde konusmayan anlatacak bir seyi olmadiginda susan hatta birisi yanımda bırbırbır konuşunca da bunalan bir insanım. Tabi istisna olabilirim bu konu da ama demek istediğim her insan sahip oldugu burcunun özelliklerini birebir taşımak zorunda değil. Şahsen bebeğimin aşırı duygusal ve histerik bir burç olan yengeç olmasındansa ikizler olmasını tercih ederim 🤡
Ayyy evet kuzenimde aynı senin gibiii ben ikizler olmasını isterimm delidoludurr kuzenimden bilirim babannemde öyle

Aa magnezyumu agrin, kasilman olursa günde ikiye cikar dedi benim doktorum da. Şaşırdim simdi, bu seferki kontrolümde muhakkak sorayım bunu.

Balık yağı kanda sulanma yaptığı için bazı doktorlar belli bir haftadan sonra içilmesini yasaklıyormuş diye duymuştum ama multivitamini neden kestiriyor onu bilmiyorum; doğumdan sonraya kadar kullanılacak diye biliyordum ben.

Aa magnezyumu agrin, kasilman olursa günde ikiye cikar dedi benim doktorum da. Şaşırdim simdi, bu seferki kontrolümde muhakkak sorayım bunu.

Balık yağı kanda sulanma yaptığı için bazı doktorlar belli bir haftadan sonra içilmesini yasaklıyormuş diye duymuştum ama multivitamini neden kestiriyor onu bilmiyorum; doğumdan sonraya kadar kullanılacak diye biliyordum ben.
Benim balık yağı+multivitamin tek kapsül aslında onu birakalim dedi
Evet işte magnezyum erken doğum olmasın kasılma sancı azalsın diye veriliyor ya onun için öyle demiştir doktor son ana kadar bebek beklesin diye

İkizlerin sadece adı çıkmış, bende bu önyargımı abimin eşiyle kırdım. Dünyada tanıdığım en güzel huylu, anlayışlı, ılımlı, pozitif insan bana yenge değil abladır kendisi🥰

Nerdeyse onunla aynı gün doğurmaya çalışıcam oğluşumu 😍

şimdi sevgili anneler kızıma kafa şekillendirici yastık almadım. sorun olmaması için yatırma şekli çok önemliymiş diye okudum ama bilemedim😬 tecrübeli anneler önerileriniz nedir? bu yastıklara gerek var mı? alan varsa bu yastıklardan hangisini önerirsiniz?
Ben gereksiz olduğunu düşünüyorum. Biz sağlı sollu yatırıyoruz bebekleri kafa yapıları güzel oluyor 😂

Aaa benimki hiç bir şey demedi gerçi imom u düzenli içmiyorum 9 ayda 2.kutu daha yeni bitecek daha da almam artık 😂

Kızlaarrr annemin yaptığı müslinlerrr 🥲🥲
Ütülencek hepsi bugün yıkandılarr 🙈

IMG-20220508-WA0008.jpeg

IMG-20220508-WA0016.jpeg

Buda uyku seti gibi yaptı annem çarşaf yastık kılıfı müslin ve alt değiştirme

IMG-20220508-WA0020.jpeg

şimdi sevgili anneler kızıma kafa şekillendirici yastık almadım. sorun olmaması için yatırma şekli çok önemliymiş diye okudum ama bilemedim😬 tecrübeli anneler önerileriniz nedir? bu yastıklara gerek var mı? alan varsa bu yastıklardan hangisini önerirsiniz?
Ben aldım canım e bebekten. Şu kalpli
Olanlardan. Baştan o yastıkla başlarsam sonra düzeltmek için uğraşmam diye düşündüm. Pahalı bişe de değil.

Aaa benimki hiç bir şey demedi gerçi imom u düzenli içmiyorum 9 ayda 2.kutu daha yeni bitecek daha da almam artık 😂
Ya ilk hamilelikte doğuma kadar kullandım,
Bu sefer böyle dedi yani baya oldu kontrole gideli de 35 ten sonra bırakacağız demişti bu hafta tekrar gideceğim bakalim ne diyecek

Kızlar puset örtüsü ve puset minderi alan var mı ben almayı düşünüyorum ama çok model var emin olamadım ty de juniper miydi ne bir marka var alan var mı

X