2021 Şubat Anneleri

Sağol canım bizimkide ağzında tükürük yada süt biriktiriyor galiba sonra onu yutamayınca öksürüyor 🙄
Bide emerken süt fazla gidiyor sanaırım o zaman da boğazına kaçıyor hemen ters çeviriyırum kaş ortasına yukarı doğru masaj yapıyorum yani bi kaç saniyede olsa ödüm kopuyor 😣
Sütün tazyikli herhalde sırtını koltuğa ver hafif yatar gibi öyle emzir

Bende sürekli çekmek istemiyorum ama halini görsen acırsın :KK43: ve çektiğimi zaman bildğin balgam gibi yeşilimsi normal insan sümüğü gibi çıkıyo :KK43: hasta mı ettim çocuğu ki
Hastada olacaklar canım sonuçta bizimki hasta oldf ilaç kullanılıyoruz şimdi

Günaydın anneler. Bir arkadaş bahsetmişti diyetisyen gözde kocaman dan. 21 günlük emziren anneler kampı varmış. Katılan var mı? Bu salı başlıyormus.bende girdim.

Evet büyük ölçüde azalır bu aydan sonra tüm bebekler rahatlar inşallah.

Bu arada benim bebeğimde yumruğunu ağzına sokuyor ağzını bulamıyor yüzüne çarpıyor hırsla. Uykuya konsantre olamıyor. Ben diş sinyalleri diye düşündüm.
@sevnurum
Benimki de bütün elini sokmaya çalışıyor ağzına midesi bulanmıyor ama öksürüyor. bazen de ağzında emzik varken yandan da elini sokmaya çalışıyor 😁🤪🤣 salyası da olunca bnde düşünmüştüm ama dr salyaya normal diş içinde erken dedi.
Benimki doğduğundan beri hep yumrukluyor bizi 😊 bu aralar ekstra bir hareketli elleri kolları. Daha kendi elleri olduğunun ve kontrol edebileceğinin farkında değil rastgele hareketlerle keşfediyor 3. Ayda kendi kolu olduğunun bilinci geliyormuş
Hadi ya. Bana vursun sıkıntı değil de kendimi uyandırıyor kendine vurarak 🤪😨
Emip emip geri bırakması sonra tekrar emmesi neden? İlk defa böyle yapıyor akşamdan beri. Burnunu da çektim düzelmedi bu.
Ya gazdan oluyor ya da süt tazyikli geldiği için galiba. Bende bunu araştırıp duruyordum. Bu yüzden göğüs uçlarımıda mahvetti😭
Sağol canım bizimkide ağzında tükürük yada süt biriktiriyor galiba sonra onu yutamayınca öksürüyor 🙄
Bide emerken süt fazla gidiyor sanaırım o zaman da boğazına kaçıyor hemen ters çeviriyırum kaş ortasına yukarı doğru masaj yapıyorum yani bi kaç saniyede olsa ödüm kopuyor 😣
Biriktirmiyorda çok geliyor olabilir cnm. Bazen benimki de sahteden öksürük yapıyor . öhü diye çok tatlı oluyor🥰😘 ama birkaç kez boğulma tehlikesi atlattık biz de aklım çıktı 🥺😨😭
Çok sinirliyse ben önce serçe parmağımı damağına veriyorum emip sakinleşiyor hemen memeyi veriyorum yoksa tutamıyor sinirden. Diğer memeyle oynamada içgüdüselmiş emmeye hazırlıyormuş memeyi emzirme uzmanları öyle diyor
Açlık siniri bnce🙈 emziği bile tutmuyor ağlma krizine girip kıpkırmızı oluyor😱 Benimki Diğerr meme ile oynamıyor bir eliyle alttan mememi sıkıştrıyor diğer eliyle de üstten vuruyor🤪 atletii tutup çekip bırakıyor 🙄😏

Şaka gibi hep benzer şeyler yaşıyoruz dünden beri benim oğlum da öyle 2aydır hiç olmadı emiyor bırakıyor gece bile öyle yaptı gazını da çıkarıyorum durup dururken nerden çıktı ki bu durum bilemiyorum bende :KK43:
Ay ciddi mi ya sabah düzeldi ama güzel emdi. Yalnız gece uyumadı doğru düzgün hep huzursuzdu

Kızlar birdenbire yoğun bi kanamam oldu. Adet mi bu? Sizde nasıl oldu?

Kızlar birdenbire yoğun bi kanamam oldu. Adet mi bu? Sizde nasıl oldu?
Olabilir. Ben aşırı sancı ve karın ağrısı çektim geve boyu yatamadım. Üşüttüm herhalde dedim eşimi de işe yollamadım yürüyemiyordum. Sonra baktım regl olmuşum. Yoğun bir kanama değildi. Benim ki 5 gün sürdü. 5 günü toplasam 2 ped doldurmazdı hatta. Ama çok sancı çektim ben de. Kişiden kişiye değişiyor sanırım

Hımm gazdan mi diyosun arkadaşım..daha gaz damlası hic kullanmadım.. karşı değilim de ihtiyaç duymadım.. Gazdan olsa cok ağlamaz mi? Sizde de mi aynı şekilde oluyor? gecmis olsun mama mi yiyor da kabiz canim.. yoksa sadece anne sütü alıp kaka yaomayanlardan mi?
Genelde bizimki gazdan dolayı öyle bazen de açlıktan meme almıyorsa gazdan diyoruz öyle çözmeye calisiyoz bnde😂eşime diyorum matematik ten daha zor bebek bakmak😂kesinlikle gaz ilaci kullanma önceki gün verdim gece boyu uyumadı sancidan dün vermedim uyudu cocuk şükür..mama yiyor canim sütüm yetmiyor benim kızımda da oyleydi ondan yapması lazımdı normalde bugün 4. Gün yarın aşısı var zaten Dr a sorucam gidince

Benimki doğduğundan beri hep yumrukluyor bizi 😊 bu aralar ekstra bir hareketli elleri kolları. Daha kendi elleri olduğunun ve kontrol edebileceğinin farkında değil rastgele hareketlerle keşfediyor 3. Ayda kendi kolu olduğunun bilinci geliyormuş
Bizim kız da emziği tutup çekiyor parmağıyla bilinçli olduğunu sanmıyorum ama elleri çok kıymetli minigimin nerelere koyacağını şaşırıyor 🏡🤲🤲🤭🤭💕💕💕💕

Günaydın anneler. Bir arkadaş bahsetmişti diyetisyen gözde kocaman dan. 21 günlük emziren anneler kampı varmış. Katılan var mı? Bu salı başlıyormus.bende girdim.
Ben katıldım, bu üçüncü haftam. İlk hafta programa uyum sağladım kilo da verdim ama sütün azaldığını hissettiğim an bıraktım. Daha erken olduğunu düşünüyorum en azından kendim için. Kilo vermek için bebeğimin sütünün kesilmesine sebep olmak istemedim. Zaten çoğu diyetisyen zayıflama diyetlerini ilk 6 ay kesinlikle önermiyormuş, tabi ben sonradan öğrendim

Ben katıldım, bu üçüncü haftam. İlk hafta programa uyum sağladım kilo da verdim ama sütün azaldığını hissettiğim an bıraktım. Daha erken olduğunu düşünüyorum en azından kendim için. Kilo vermek için bebeğimin sütünün kesilmesine sebep olmak istemedim. Zaten çoğu diyetisyen zayıflama diyetlerini ilk 6 ay kesinlikle önermiyormuş, tabi ben sonradan öğrendim
Bende bir deneyim. İlk kez diyetisyen eşliğinde yapacağımızı doğumunda da kendim başarırdim kilo vermeyi. 2.ayda başlardım hep. sutümde de azalma olmamıştı.6 aydada ideal kiloma dönerdim. İşin esprisi bol su içmek ve spor. Ama grup eşliğinde insan daha çok hirslaniyor. Bir deneyeyim, dediğiniz gibi sutum azalırsa bırakırım.. 🤗

Kızlar sütyen kullanımı süt üretimini etkiliyor mu? Acaba benim o yüzden mi sütüm az. Başından beri emzir sütyeni veya atleti kullanıyorum.
Valla ben ne yapsam artmıyor bı tanesi iyi de diğerinden az geliyor sabaha kadar o gogsumden emmese yine de dolup akmıyor diğerinden azcik akıyor yine önerisi olan varsa dinlerim

X