2021 Şubat Anneleri

sut olsada.arada emip yinede acliktan agliyor onu anlamıyorum arada hala tam cekemedigi oluyo sanirim
Benimki burun tıkanıklığı yada fazla hava yutmussa önce mrmeyle kavga eder gibi yapıyor sonra bırakıyor brn de doydu diye düşünüyordum başlarda sonra tekrar istiyor veriyorum her istediğinde ama burnunu temizlediğimde daha dolü dolu çektiğini görüyorum

Benim kızda aynı genelde gazdan yapıyo bizimki yüzünü gözünü yoluyor çok zorlanıyor yine bugün 3. Gün kakasını yapmayali biogaia tekrar aldık ins faydasj olur.dun nurse Harvey verdim sabaha kadar uyumadı helak oldu çocuk daha da vermiycem biogaia yi da kabız diye verdim tekrar bakalım
Hımm gazdan mi diyosun arkadaşım..daha gaz damlası hic kullanmadım.. karşı değilim de ihtiyaç duymadım.. Gazdan olsa cok ağlamaz mi? Sizde de mi aynı şekilde oluyor? gecmis olsun mama mi yiyor da kabiz canim.. yoksa sadece anne sütü alıp kaka yaomayanlardan mi?

Ya benmki oyuncak ettiği için doğru veremiyorum memeyi. Çnkü alıyor bırakıyor alıyor bırakıyor. Bi de emmeye başlamdan ağlama krizine giridği için tok evin aç kedisi. Saldırıyor ben ne kdr doğru vermeye çalışsam da sündürp çıkarıyor ağzından sonra geri kapıyor😱😭 bir de bu aralar emerken bir eliyle göğsüme vurup duruyor,sakin sakin içmek yoo şimdden şiddete başladı resmen. Neden anlamadım🤷🏻‍♀️
Benimki doğduğundan beri hep yumrukluyor bizi 😊 bu aralar ekstra bir hareketli elleri kolları. Daha kendi elleri olduğunun ve kontrol edebileceğinin farkında değil rastgele hareketlerle keşfediyor 3. Ayda kendi kolu olduğunun bilinci geliyormuş

Geçe soğanı eksik etme odadan birre öyle dene birre doktorumuz sf sık bırak sürekli çekme önemli olan nemli kalması dedi
Bende sürekli çekmek istemiyorum ama halini görsen acırsın :KK43: ve çektiğimi zaman bildğin balgam gibi yeşilimsi normal insan sümüğü gibi çıkıyo :KK43: hasta mı ettim çocuğu ki

Ben de az önce serum fizyolojik yaptım şimdi süt içiyor uyur tekrar İnşallah gazdan içtikleri yukarı çıkıyor dedi doktor o da tıkanıklık yapıyor
Evet şı sıralar gaz sorunumuzda başladı :KK43: bütün gün huysuzdu derin uyku yapmadı.. masaj yaptım altını açıp bacaklarını karnına ittirdim pırtlattı ama o an rahatladı snra tekrar mızıklanmaya başladı gaz olunca emmek istiyor bende emzik verdim sakinleşti biraz emzik düşünce hemen ağlıyo

Emip emip geri bırakması sonra tekrar emmesi neden? İlk defa böyle yapıyor akşamdan beri. Burnunu da çektim düzelmedi bu.

Evet şı sıralar gaz sorunumuzda başladı :KK43: bütün gün huysuzdu derin uyku yapmadı.. masaj yaptım altını açıp bacaklarını karnına ittirdim pırtlattı ama o an rahatladı snra tekrar mızıklanmaya başladı gaz olunca emmek istiyor bende emzik verdim sakinleşti biraz emzik düşünce hemen ağlıyo
Ben rutine bindirdi gaaz masaları bacak hareketleri bazen bütün gün yapsam da ise yaramıyor ama 1 defa bile gaz çıkarsa kardır diyorum doktor 2 saatte bir demişti emzirmeyi 2 gün zor da olsa yaptım annem yanımdayken biraz daha iyiydi ama devam ettiremedim sürekli emziriyorum istediğinde 🤷‍♀️

Emip emip geri bırakması sonra tekrar emmesi neden? İlk defa böyle yapıyor akşamdan beri. Burnunu da çektim düzelmedi bu.
Ağzında gaz birikiyor gegirrtii geliyor öyle olunca diklestir kesin gaz çıkar ağızdan ben öyle yapıyorum
Bir de kızlar her emzirme sonrası mutlaka gazını çıkartın çıkarmadı deyip koymayın yerine
Koyduysaniz bile gozlemleyin ağzına birşey çıkarmak iştee gibi vuruyorsa acıklı ses çıkarıyorsa geri alın kucağınıza
Ben geçende böyle bir ses çıkarmıştı gazını çıkartıp yatırdığım halde kucağıma aldım hatta annem konuşuyor çocuk neden alıyorsun kucağına demişti çıkardığı seste bir acı tonu var demiştim ben de kucağıma aldım gaz çıkardı anneme kalsa bebek konuştu aguladi falan 🤭🤭🤭

Ağzında gaz birikiyor gegirrtii geliyor öyle olunca diklestir kesin gaz çıkar ağızdan ben öyle yapıyorum
Bir de kızlar her emzirme sonrası mutlaka gazını çıkartın çıkarmadı deyip koymayın yerine
Koyduysaniz bile gozlemleyin ağzına birşey çıkarmak iştee gibi vuruyorsa acıklı ses çıkarıyorsa geri alın kucağınıza
Ben geçende böyle bir ses çıkarmıştı gazını çıkartıp yatırdığım halde kucağıma aldım hatta annem konuşuyor çocuk neden alıyorsun kucağına demişti çıkardığı seste bir acı tonu var demiştim ben de kucağıma aldım gaz çıkardı anneme kalsa bebek konuştu aguladi falan 🤭🤭🤭
Bide bi kere geğirdi diye koyuyorum yerine. Daha fazlası var mı bilemiyorum. Sonra sancılanıyor. Of 1 ay daha geçse rahatlıcaz

Kızlar 44 günlüğuz hala gözlerde sarılık var çok üzülüyorum doktorlar birşeyi yok diyor ama 😔

Canım kontrole gittiğimde doktor bu ara öksürük olabilir günde birkaç kez, endişelenmeyin demişti. Benim bebeğim de birkaç kez öksürüyor öyle. Bu ara ağzında bişey varmış gibi uzun uzun dilini çiğniyor, ağzını şapırdatıyor ben de her defasında ağzına bişey mi attı korkusu yaşıyorum daha öyle bi becerisi yok ama

Sağol canım bizimkide ağzında tükürük yada süt biriktiriyor galiba sonra onu yutamayınca öksürüyor 🙄
Bide emerken süt fazla gidiyor sanaırım o zaman da boğazına kaçıyor hemen ters çeviriyırum kaş ortasına yukarı doğru masaj yapıyorum yani bi kaç saniyede olsa ödüm kopuyor 😣

Bide bi kere geğirdi diye koyuyorum yerine. Daha fazlası var mı bilemiyorum. Sonra sancılanıyor. Of 1 ay daha geçse rahatlıcaz
Şaka gibi hep benzer şeyler yaşıyoruz dünden beri benim oğlum da öyle 2aydır hiç olmadı emiyor bırakıyor gece bile öyle yaptı gazını da çıkarıyorum durup dururken nerden çıktı ki bu durum bilemiyorum bende :KK43:

Kızlar sütyen kullanımı süt üretimini etkiliyor mu? Acaba benim o yüzden mi sütüm az. Başından beri emzir sütyeni veya atleti kullanıyorum.

Kızlar sütyen kullanımı süt üretimini etkiliyor mu? Acaba benim o yüzden mi sütüm az. Başından beri emzir sütyeni veya atleti kullanıyorum.
Sanmiyorum bende kullaniyorum emzirme atletini yada kirliyse sutyenini, normalde sutyenle yatamazdim ama onsuz emzirmek cok zor bi elinle bebegi tutcan, bi elinle memeyi, bi gazli bi elim daha olsa karnini ovcam🤣, bu arada memeler felaket buyudu sarkti 🤪

Sanmiyorum bende kullaniyorum emzirme atletini yada kirliyse sutyenini, normalde sutyenle yatamazdim ama onsuz emzirmek cok zor bi elinle bebegi tutcan, bi elinle memeyi, bi gazli bi elim daha olsa karnini ovcam🤣, bu arada memeler felaket buyudu sarkti 🤪
Teşekkür ederim 🌺 Neremiz bozulmadı ki orası düzgün kalsın 🤪

Ya benmki oyuncak ettiği için doğru veremiyorum memeyi. Çnkü alıyor bırakıyor alıyor bırakıyor. Bi de emmeye başlamdan ağlama krizine giridği için tok evin aç kedisi. Saldırıyor ben ne kdr doğru vermeye çalışsam da sündürp çıkarıyor ağzından sonra geri kapıyor😱😭 bir de bu aralar emerken bir eliyle göğsüme vurup duruyor,sakin sakin içmek yoo şimdden şiddete başladı resmen. Neden anlamadım🤷🏻‍♀️
Çok sinirliyse ben önce serçe parmağımı damağına veriyorum emip sakinleşiyor hemen memeyi veriyorum yoksa tutamıyor sinirden. Diğer memeyle oynamada içgüdüselmiş emmeye hazırlıyormuş memeyi emzirme uzmanları öyle diyor

X