2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Benim ilk yapılan testlerimde açlık şekerim glukoz yani 105 çıkmıştı 9 gün dikkat ettim doktor sonuçlarıma baktı bir daha istedi glukoz bir de üç aylık şekerime bakmak istedi şekerim 88 çıktı üç aylık şekerim de çok iyi çıktı. Bir daha da baktırmadım doktor çok iyi çıktı diyince. Sorum şu ben diyetisyen kontrolü ile devam etmek istiyorum ama ne annem ne eşim izin veriyor çoğu kişi saçmalama bebek beslenemez diyor. Ne yapsam sizce diyetisyenle devam etmek bebeğe zarar verir mi ya ona göre diyet verir diye düşünüyorum

Canım benim 14mm kese boyutunda gözükmemişti 10 gün sonra gösterdi kendini hatta vajinal ultrasonda kalp atışını da duyduk.. zaten kese boyutu 14 15 mm den sonra göstermeye başlıyor. Canını sıkma çok normal:)) aynı şekilde 6.haftada olmam gerekirken 5.hafta demişti o da normal ilerleyen dönemde yakalar inşallah.

Haklısın ama bu kadar sert tepki bence biraz kırıcı ki sana bir iki yumuşak cevap verip üyeliğini pasifleştirmiş. Bence sert dediğim dedik diye üstelemeyen birine bu kadar fazla yüklenmeye gerek yoktu. Üzüldüm onun adına dayanamadım yazdım.

Diyetisyen hamile olduğunuzu düşünerek bir liste yapacaktır diye düşünüyorum. Kilo verme amaçlı değil de kilo koruma ya da sağlıklı beslenmeye yönelik bir liste hazırlar diye tahmin ediyorum. O yüzden zararlı olacağını şahsen ben düşünmedim:)

3. aydan sonra artık protein ağırlıklı, kompleks karbonhidratlı bir beslenmeye uymamız gerekecek. Kendi kendinize de belki beslenmenizi dengeleyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim inşallah bende görürüm

Aslında beslenmeme dikkat ediyorum şu an şeker nedeniyle ama kendi kendime yapabiliyor muyum diye kafamı da kurcalıyor insanların aklına diyetisyen diyince ya kilo verip napacaksın diyorlar benim niyetim tabi ki kilo vermek değil bu zaten mümkün değil en son gizli gizli gidicem artık

Diyetisyen demek zayıflamak demek değildir. Ne yazık ki çevremizdeki insanlar böyle algılıyor. Bende bulantımın geçmesini bekliyorum, beslenme uzmanıyla devam etmek istiyorum. Tüp bebek sürecinde bir diyetisyenle çalıştım. Zaten ona göre beslenme programı veriyor. Sizin ayınıza göre bir liste çıkarıyor. Eğer imkanınız varsa çevrenize hiç bakmayın derim.

Evet çevreme bakmayı düşünmüyorum ay sonunda başlayacağım inşallah. Sağ olun

Basit şekerden kaçınıyorsanız önemli kısmı yapıyorsunuzdur bence :) aslında gün içerisinde yediklerinizi yazabilirsiniz sonra tahlil etmek daha kolay olabiliyor. ama bu da çok kafaya takmaya sebep olur.
online diyet yapan bile bir sürü diyetisyen var. onlardan biriyle online bir seans bile ayarlayabilirsiniz. benim birkaç bildiğim kişi var hani ilgilenirseniz özelden yazabilirim. siz de çok rahat bulursunuz:)

Tv reklamları Instagram full yemek videolariyla yiyecek markalariyla dolu, en basitinden bi a101 bim broşürü bile görsek cesit cesit meyve ve yiyecek fotolari mevcut kızlar burda ballandira ballandira biseyler anlatmadiktan sonra adından bahsetmek normal, bulantıya su iyi geliyo bunu dene vs tavsiyeler cok kiymetli suan bizim için..
Ben baska bisey sorucam pek bahsedilmemis ama GENİZ AKINTISI hic bilmem böyle bişey yaşadığımı ayrıntı verip mide bulandirmak istemiyorum ama sürekli bi geniz akıntısı var cok rahatsız edici bulantima bulanti katıyor resmen. Hamilelikte artabiliyomus okudum ama bi çözüm bulamadim. Prilamdan mı oluyor hamilelikten mi bilmiyorum bunu yasayan bı çözüm bulan varmı acaba?

Ama çok da özledim şekerli şeyler yemeyi de yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim gittiğim hastanenin doktoruna başlayacağım sanırım biraz araştırayım bulamazsam yazarım. Çok sağ olun

Kızlar hamilelği ağır geçenler şütfen yanlış anlamasın şımarıklıktan değil keşke miğde bulantım ola diye dua edermi insan ediyorum benim daha önce 2 tane gebelik kaybım var bunikisindede normaldi herşey şuan sadece gögüs hassasiyeti gaz birde kabızlk var onun harici normal hayatıma devam ediyorm arada gögüs hassasiyetm geçiyo çok korkuyorm bu bebeğönde kalbi dayanamayacak diye varmı belirtisiz geçiren belirtileri bu haftalarda geçen

Normal bir durum. Endişelenip kendini boş yere strese koyma. Ilk olunca insan herseyi takiyor, ama yavs yavas bunlarin nomal olduğunu öğreneceğiz. Ben de ilk gittiğim de 6+3 iken ultrasonda 5+3 çıktı.
2 hafta sonrasında da kalp atışını duydum.
Hamilelikte en önemli şey bence herseyin yolunda gittiğini düşünmek ve kendini buna inandirmak. Ben dahil çoğumuz bos yere kendimizi üzüyoruz, ihtimaller peşinde mahvoluyoruz. Tedbir önemli o ayri bir konu ama genel olarak hrp olumlu olalım, çünkü bebek bundan etkilenuyor henüz mercimek kadar olsa bile Ben yavas yvaas terk ediyorum bu huyumu. Hayırlısını diliyorum, içimizi ferah tutalim hamişler

Canım benim az önce de yazdım, iyi düşün iyi olsun hersey. 8bucuk haftalığım su an. Ara ara adet sancısı dışında hiçbir belirtim yok. Göğüs hassasiyetim de baya azaldi. Bu ikisi dışında hiçbir belirtim yok ve olmadı. Kötü ihtimalleri aklına getirme. Kaybın olmuş üzgünüm bunun icin, endişen de anlaşılır. Ama şöyle düşün, elimizden gelen sadece sağlıklı beslenip kendimizi yormamak. Gerisi nasib. Ne yaparsak yapalim, bir şeylere engel olma gücümüz yok. Hersey olacağına varır. Bu güzel günlerin tadını çıkar, bebeginle konuş, güzel hayallet kur. Hersey gönlünce olur inşallah

Şöyle söyleyeyim ilk zamanlar inanılmaz göğüs hassasiyetim vardı hiç geçmeyin elimi dahi süremiyordum sonra bir iki gün olmadı sonra tekrar oldu şimdi de azalıyor bitti gibi bir şey. Size tavsiyem evet zor belki ama bu düşüncelerinizden uzaklaşmanız ben şöyle yapıyordum eğer inanan biriyseniz, hamileliğimle aklıma kötü bir şey geldiğinde elimi karnıma götürüp Allah'ın ismi olan ya Mübdi diyordum ve beni rahatlatıyordu

Bana da adindan bahsetmek normal geliyor. Burada kimseyle konusulmayan oyle seyler konusuluyor ki su yedim iyi geldi gibi bisey yazmak bana da cok garip gelmiyor.
Geniz akintisi konusunda malesef fikrim yok gececek bugunler de insallah

Geç döllenme olabilir geç yumurtlama olabilir. Sonradan gelip yetişebilir. Benimde başta geriden geliyordu şimdi günüyle uyumlu. Bebek ölçülünce tam gününü verir merak etme. 13 mm de erken henüz. Kese 15 mm olduktan sonra bebek görülmeye başlıyor hatta 20mmden sonraya bile kalabilir. Daha erken yani içini ferah tut

Kızlarrrr nasılsınızzz hepınıze cokk selam bugün hıc bir belirtisi olmadan hoplaya zıplaya bebişi görmeye gitcem bılerek bunu belirttim cunku bulantı gogus hassasıyetı bas donmesı vs seyler yasamayan ben ve annelerımız olarak bakalım benımkı ıcerde neler yapıyor bugun kısmetse gorum bızımkınıde ıcınızı rahatlatayım bende rahatlıyım cunku takmıyormus gıbı davransam da kılo alımım dısında acaba ben hamıle degıl mıyım yaaa modundayım güzel haberlerle randevudan sonra çıkar hemen yazarım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…