2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim yemeyince midem agriyor ilk zamanlar istahim yoktu yiyemiyordum mide agrisi cekiyordum , yemek yiyince geciyordu. Istahim acilinca kurtuldum o agridan çok zor bu agri. Insallah sizinki de gecer
Benim de canim biseyler istiyor ama onlari yiyip agri cekince ic gudusel bir uzaklastim insallah darisi basima diyelim cok tesekkurler. Bebisler saglikli olsun yine her seye katlaniriz da yine de nolcak boyle diye dusunuluyor

İnşallah canım Uzun süreli aç kalmamaya çalış, bir nebze olsun faydasını görürsün Bi de yağlı gıdalardan uzak dur onlar genelde yanma yapar
Evet cok dogru yag ve salca cok kotu etkiliyor. Arada etimek falan idare etmeye calisiyorum. Beyaz peynir, eriste ve havuc da epey iyi geliyor

Perinatolojiye gidince diğer testleri (ikili, detaylı gibi) yaptırmaya gerek kalmıyor mu?

Aşermeden konuşmuşsunuz da aşermek tam olarak nasıl oluyor? yani canının bir şey istemesi gebelikte aşermek olarak mı adlandırılıyor? Hamile olmadığım zamanlarda da genel olarak canı bir şeyler isteyen biriyim zaten o yüzden hamilelikte aşerdim mi aşermedim mi anlamadım

Biz doğum paketi aldık, doktorum 11. hafta bittikten sonra ikili test ile birlikte cinsiyet tahmininde bulunacağım dedi. 12. hafta dolduktan sonra gideceğim Hepimizin doğumu sağlıkla olur inşallah

Yok canımm ilk gebelik değil hatta bu gurupta rekor bende 5.hamileligim bayağı tecrübe var 9.hafta 3 günlük resim koyuyorum doktorum bayağı eli kolu güzel gelişimiş demişti
Ay bu kadar olur.. dün akşam maç seyrederken sağımda bir şey kaydı gibi oldu nasıl anlatsam sonra internette biraz araştırdım hatta burda sorsam mı kızlara dedim kendi kendime ama sonra çok saçma olur 11. Haftanın içinde bunu sormak daha erken dedim. Sonra burayı açınca bu mesajlarınızı gördüm ahahah ilk gebeliğim benim ve o yuzden her yerde erken diyor gaz/bağırsak hareketidir diyor üstünde durmadım hiç .. ama dün akşam bi farklıydı belki de hissettim yani ben öyle düşünüyorum farklıydı bu kez çünkü

Bende devlete gidiuorum yapmiyorlarmis ya ozelde yaptir yada arastrma hastanesinde dedi arastrma bana uzak baya oyuzden ozel de yaptiricam bende

Benim de oğlumda 10 haftalıkken hissediyordum. İlk gebelik olmasına rağmen. Kımse inanmıyordu Birtek yengem inanmıştı o da erkek bebek ondan erken hissediyorsun demişti
Kağan Kocatepe sonraki gebeliklerde bile 10 haftadan önce hissetmek imkansız diyor videosunda. Bebeğin güç uygulaması için belli bi boyuta gelmesi gerekiyormuş o da 10 hafta ve öncesinde mümkün değilmiş. Bende kendimi dinleyince pıt pıt birşeyler hissediyorum ama önceden biliyorum bebek değil. Büyük ihtimalle bağırsak hareketleri. Önceden bilmesem bebek sanardım bunları

Ya da damar atması diyorlar

Canım pıt pıtlama gibi bi his değil çok farklı. Balık çırpınması, kelebek çırpınması gibi bir his. Bak bu hamileliğimde henüz hissetmedim. Ama oğlumda bariz hissediyordum

Ya maşallah diğer çocukların yaşları ne? Benim 3 tane 2 şer yaş araları bazen çok zorlanıyorum

Yengem öyle demişti ve oğlum oldu Vardır bir gerçeklik payı diye düşündüm
Benim de yengemin hem kizi hem oglu var. O da oglunda erkenden hissetmis. Erkek bebek kiza gore daha cabuk olusurmus. Hatta her iki bebeginin de ultrason resimlerini karsilastiriyoruz gercekten de erkegin daha cabuk olusmus sekli. Bende hissediyorum arada henuz erken olmasina ragmen ama kizim olacak gibi hissediyorum hayirlisi artik az kaldi ogrenmeye

Asermek bir yemegin aklindan cikmamasi benim hic midem bulanmadi istahim hep var. Kilo da almamak icin oyle her aklima geleni yememeye calisiyorum. Mesela aklima geldi birkac gun bekliyorum gercekten aserdigin sey aklindan cikmiyor zaten o zaman yiyorum. Yoksa 9 ayda yuvarlaniriz

Gecen gün ablamla konustuk buu dedimki ya ben icimde kipirdamalar hissediyorum sence bebkmidir dedim ablama o da bende senin gibi hissettim ( kızı var ) dedi cinsiyetle alakasi yok bence 2.hamileligim bu benim onunda 2.ydi belki ondandr erken hissetmemiz mesela oglumu ben 17.hftada hissettim cinsiyetle alakasi oldugunu sanmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…