2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar biz bugün kontrole gittik 9+1 olmuşuz. Geç döllenmeydi son adete göre 10 haftalık olmalıydı ama doktorun geçen seferki ultrason hesabına göre 8+6 diye bekliyorduk ama 2 gün ilerleme kaydetmişiz🙈 karışık yani bizim biraz 😂 çok şükür sağlıklı ya önemlı olan o🤭 maşallah kıpır kıpırdık aynı benim gibi 😂 bir de kolunu kaldirmış el salliyor bize yicem 😂Eki Görüntüle 2779699
Yaaa cok guzel ama buu masallah
Seninle ayniyiz nerdeyse ben de yarin gidicem

Slm kzılar
Kontrole gittipimde doktor 3 hafta sora falan hastanede ikili test yaptır demişti. (Gittiğim yer devlet de pandemiden mi anlamadım)
e ben şimdi araştırma hastanesine randevu ile gittiğimde direkt yaparlar mı yaa? İsteğimle
Bi de ikili test neydi. Nasıl yapılıyordu unuttum. Detaylı ultrasondu dimi yüksek ücret olan
Evet devlette yapmiyorlar artik galiba bende gittim gecende banada aynisini soyledi halbuki ilk gebeligimde yapmislardi malum pandemi var arastirma hastaneside uzak bana ozele gidip yaptirayim diyorum esim yaptirmayalim zaten bisey olsada aldircak halimiz yok diyor kararsiz kaldim detayli ultrason yaptirim diyorum onuda yapmazlarsa ozelde yaptiririm diye dusundum

Evet devlette yapmiyorlar artik galiba bende gittim gecende banada aynisini soyledi halbuki ilk gebeligimde yapmislardi malum pandemi var arastirma hastaneside uzak bana ozele gidip yaptirayim diyorum esim yaptirmayalim zaten bisey olsada aldircak halimiz yok diyor kararsiz kaldim detayli ultrason yaptirim diyorum onuda yapmazlarsa ozelde yaptiririm diye dusundum
Sağol olsun yaptır yaa, eşlerimizin herdediğine de ok dememeli. Peki sence gittiğümde direkt yaparlar mı talebimle

Cok gecmis olsun canim. Kan ve idrar tahlili ne zaman vermistin? Doktora gitsen iyi olabilir.cunku gebelikte de bobrekte tas olabiliyor. İnsallah oyle bir durum degildir tabi ama yine de bir gorunsen iyi olur gibi.☹️
Kan 5 haftalıkken almışlardı ama idrar yapmadılar canım. Eğer bi kaç gün daha devam ederse giderim. Şimdi geçti mesela. Belki olmaz🥺

Densiz insanlar. İyi bile sabır göstermişsin. Gerçekten şaşırmışlar laf bulamıyorum ifade edecek onları. Tamamen böyle densizlere denk gelmek şanssızlığın olmuş kuzum sen sıkma canını
Sağol :) yavaş yavaş öğreniyorum kafayı takmamayı.
Ne saçma sapan insanlar var yaa. Aile hekiminizi mi değiştirseniz acaba? Daha iyi, insancıl bir yaklaşım rahatlatır da sizi.
Değiştirmeyi ben de düşündüm ama şu an sağlık ocağındaki en makul hekim benimki. Herhalde korona yüzünden psikolojileri o kadar bozuk ki; -bakın hiç abartmıyorum, gözümle gördüm!!!- oda kapısını naylon poşetle kaplamış, hastaları da binanın dışına çıkarıp bahçedeki camdan dinleyen aile hekimi var. (Sağlık ocağı zemin hizasında)
Tam bir densizlik şuna bağlıyorum ben bir arkadaşım da 6 haftalık hamile doktora gitmiş kalp atışını duymak için duyamamışlar geç döllenme olabilir ama bu sene çok fala düşükle karşılaşıyoruz demiş ve bu durumu da coranaya bağlamış ne olursa olsun durduk yere moral bozan doktorlara çok kızıyorum ben
Dediğim gibi neyi beklediğini ya da kastettiğini anlayabiliyorum ama keşke farklı ifade etseydi.

Teşekkür ederim canım eğer bi kaç gün daha devam ederse gitmeyi düşünüyorum. Şimdilik ağrımıyo bakalım🤷🏼‍♀️
Benim geçen ateşim çıkıyor gibi olmuştu, idrarda bakteri çıktı. O zaman baya böbreklerim ağrıyordu. efulim demişti bende de oldu 1 gün sonra geçti diye, gerçekten o gün beni baya stres etti sonra aniden geçti 😁 umarım öyle bişeydir, yoksa aklına takılmasın diye idrar tahlili kültürü verebilirsin belki doktor da uygun bulursa☺️

Kızlar bu toksoplazma testleri falan sadece hamileliğin başında mı yapılıyor ara ara yapılacak mı acaba hiçbir belirtisi yokmuş toksoplazmanın okuduğum kadarıyla

Kızlar bu toksoplazma testleri falan sadece hamileliğin başında mı yapılıyor ara ara yapılacak mı acaba hiçbir belirtisi yokmuş toksoplazmanın okuduğum kadarıyla
Daha önce toksoplazma geçirmediğim için son 3 ay yeniden yapıcaz dedi doktorum bana.
inşallah öyle bir durumla karşılaşmayız 🙏🏼

Tam tar
Çok şanslısın inşallah öyle devam eder ☺️ Benim genelde alttan alttan oluyo bulantı(5+3te öğrendik hemen hemen o zamanlardan beri var 7+3teyim) Aç kalmayıp hep bişiler yersem daha az bulantı oluyo ama hazım sorunu ve şişkinlik rahatsızlığı oluyo bu yedikçede 🙈
Bazen öyle bi oluyo ki yemek yiyoken bi yandan içim kıyılıyo gibi bi his geliyo tam tarif edemiyormuşsun ve bulantı başlıyo beşine o en kötüsü...
Tam tarif ettiğini yaşıyorum aynı his 🙈

Beylikdüzü Esenyurt avcılar tarafında oturan var mı. Ben ikili test ve detaylı ultrason için Altan cebeci ye gitmeyi düşünüyorum. Kızımda gitmştim çok memnun kaldım.

X