2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kese kaç mm olduğunda bebeği gördünüz. Kendi doktoruma da çekilen ultrasonu attım biraz kanama var gibi yarın bakalım dedi

Selam kızlar, 2 gündür midemi rahatlattığı için sakız çiğnemiştim arada. Bir bakayım dedim, meğer içindeki aspartam sebebiyle hamilelikte pek önerilmiyormuş. Her şeyi araştırıp yiyip içicez yani anladığım sizlerle de paylaşmak istedim

Aşırı saç dökülmesine karşı bir fikriniz var mı. Hamilelikte oluyor deniyor ama daha 6. Haftadaym cok erken degil mi? insallah nasib olurda doğumu da gorursem kel gidicem heralde bu gidişle :/

Doktorun böyle bisey demesi bastan yanlış. İçini ferah tutu insallah hicbir sey olmaz. Simdiden kendine stres yapma bebeğin etkilenmesin insallah sağlıklı haberler alırsın yarin

Karından da vajinal de duyamadık kalp atışını7+1 kese 24 mm olmuş,ama kalp atışı yok.Haftaya perşembeye randevu verdi,sanırım önce bakacak kalp atışı yoksa kürtaj yapacak
Ben doktoruma sormuştum 8.haftaya kadar gecikebiliyor dedu. Bebek geriden geliyorsa. Stres yapma, kötü düşünme duyarsın inşallah haftaya kalp atışını

Aşırı saç dökülmesine karşı bir fikriniz var mı. Hamilelikte oluyor deniyor ama daha 6. Haftadaym cok erken degil mi? insallah nasib olurda doğumu da gorursem kel gidicem heralde bu gidişle :/
Hamilelikte saç dökülmez aksine hiç olmadığı kadar gürleşir bakımlı olur. Emzirme dönemi dökülür ama o da geçici. Doktoruna söyle bence bi vitaminlerine bakar belki demir eksikliğinde oluyor dökülme mesela. Gerçi her halükarda 12 haftada demire başlatır. Belki fazla kullandırır ama

Devlet hastanesinin cihazları çok kötü. Lütfen ciddiye alıp üzmeyin kendinizi

İnternetten bakıyorum heryerde farklı şeyler yazıyor.Kalp atışı için 11-12.haftada bile duyulabilir yazan siteler var.7. Ve 8. Haftada duyulmazsa kürtaj diyor doktorlar.İnsanın kafası karışıyor.Öncekinde 9.haftada duyulmayınca tam 9 haftalıkken kürtaj olmuştum.Şimdi 8+3 te çağırdı.Duymazsak bekleyeyim mi ki

Kese kaç mm olduğunda bebeği gördünüz. Kendi doktoruma da çekilen ultrasonu attım biraz kanama var gibi yarın bakalım dedi
Canım bebek görününce kese boyutu yazmadı ama devlette 14mm de ne yolk ne bebek vardı. 2 3 gün sonrası 4mm bebek gördük... Yani 2 3 günde görünmesi imkansız ultrason cihazları farkediyor inşallah bir sorun yoktur canım.

Ben 8 haftaya kadar ama bazı doktorlar 9a kadar bekliyor diye duydum. Bence bekle çok bi fark yok arada. Bi de pıhtılaşma sorunu var mıydı sende

İkisinde de karından mı bakıldı size 20mm de bebek görünür demişti bana doktorum yarın 17mm olmuş olması lazım benmde eğer normal ilerlediyse

Karından da vajinal de duyamadık kalp atışını7+1 kese 24 mm olmuş,ama kalp atışı yok.Haftaya perşembeye randevu verdi,sanırım önce bakacak kalp atışı yoksa kürtaj yapacak
Ben dokturuma muayene gittiğimde duydum, sonra kan tahlilleri için Ankarada sami ulus beştepe polikliniğine gittim. Oranın cihazları çoğu hastaneye göre iyi demelerine rağmen bebeğimin kalp atışını o kadar zor duydu ki doktor. Ayrıca bi ultrason birimi varmış neredeyse oraya yönlendiriyordu. O kadar korktum ki. Dr un yanında bi hanım vardı, hemşire mi bilmiyorum, anlamadım. Benim nefesimi bi süre tutmam gerektiğini söyledi doktora. Biraz tuttum, bıraktım sonra duydum kalp atışını. Tabi duyana kadar ben artık ben değildim. Biraz uzun anlattım kusura bakma ultrason cihazı da çok önemli. Başka yere de git istersen. Bana bi cıktı verdiler, kâğıtta hiçbir şey görünmüyor. Kendi doktorumun verdiği çıktıda her şey o kadar belli ki...

Biraz önce başka bir arkadaşa da yazdım devlette cihazlar bence ozeldeki kadar iyi değil. Ben bebeğimin kalp atışını özelde hemen duyup devlette zar zor duydum. Hatta ozelde ölçümüm sat a göre aynı, ama devlette daha küçük çıktı. Icini ferah tutmaya çalış. Inşallah sağlıkla büyür ve doğar

İkisinde de karından mı bakıldı size 20mm de bebek görünür demişti bana doktorum yarın 17mm olmuş olması lazım benmde eğer normal ilerlediyse
İlk kontrolüme karından 11mm
7 gün sonra devlette karından baktı 14mm boştu
3 gün sonra bebek vajinal ultrasonda göründü 4,12mm, keseyi bilmiyorum.... Canım sen kese boyutuna vs hiç takılma yarın kendi doktorundaki kontrolden sonra rahatlayacaksın ve İnşallah yoktur ama kanama alanı herkeste oluyor. Çözülemeyen sorun değil içini ferah tut.

Kizlar cinsiyet tahmini alabilir miyim (iki oglum oldugu bilgisini cebinize koyup bakar misiniz) saka tabii.. şu ramzi teorisine baktim dun gece bayaa. Bir de sizden duyayim
Canım erkek olabilir gibi kese şekli ve duruş yeri.. Ama şimdiye kadar tahminlerimin tutup tutmadığını bilmiyorum rabbim gönlünde olanı sağlıklı hayırlı bir şekilde nasip etsin inşallah

Ben kullanıyorum metpamid oldukça hafif bi bulantı hapı.. Hatta yol araba tutanlar fln çok kullanır:) Günde üç taneye kadar rahatlıkla kullanabilirsin dedi bana da doktorum, 4 sa ara olması yeterli demişti. Bi süre kullandım şimdi eskisi kadar ihtiyaç duymuyorum akşamları gelen bi bulantı var onu da uyuyarak gidermeye çalışıyorum

Canım erkek olabilir gibi kese şekli ve duruş yeri.. Ama şimdiye kadar tahminlerimin tutup tutmadığını bilmiyorum rabbim gönlünde olanı sağlıklı hayırlı bir şekilde nasip etsin inşallah
Caniim cok sagol amin hepimiz icin inşallah diger ogluslarimin ultrason kagitlarina da baktim onlar da boyle soldaymis galiba beni 3.uncu oglan bekliyor nasip. Dogduktan sonra hic farketmiyor kizi erkegi zaten. Suan sadece meraktan arastiriyorum bir an once 12.hafta olsa da ogrensem diye bekliyorum.
Şu teorinin tutmayani yok mu acaba. Adi ustunde teori olmali dimi ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…