2021 Aralık Anneleri

Merhabalar güzel anneler.gruba görmeyeli baya olmuş.bebişler iyidir umarım.biz sekiz aylık oluyoruz artık bir ay sonra iş başı yapacağım.yemek konusu herkes gibi bizde de sıkıntı kilosu iyi diye çok üstüne düşmüyordum ama işe başlayınca sıkıntı olacak.birde kan ilacindan dolayı kabızlık yaşayınca gelişimi iyi olunca Dr umuz kan ilacını verme demişti.en son kontrolümüz de yine açtım konuyu yine bir yaşında kan tahlili yaparız gerek olursa başlarız dedi.ilaç yerine yumurta, kıyma,kabak önerdi.kiyma ve kabağı çorbada zorda olsa vermeye çalışıyorum ama yumurta sarısında çok zorlanıyorum.krep yapıyorum yemiyor,haşlayıp sulandiriyorum yemiyor avakado ile yiyordu ama havalardan dolayı olgun avakado bulamıyorum sizler nasıl veriyorsunuz fikir verir misiniz bana

Ben her besini özellikle yedirmeye çalışmıyorum. Mesela pankek yapıyorsam onda kullanıyorum. Mücver yaptıysam onda. Bugün de yumurta yemedi diye yedirmeye zorlamiyorum açıkçası. Ama bizde henüz yeme düzeni tam oturmadı. Bazen yediği şeyi sonra hiç istemiyor o zaman emziriyorum zorlamıyorum. Yavaştan biz ne yiyorsak onlardan da vermeye başladım uygun olanlardan

Yeni güncellememiz geldi. Emekleme
Ben de bizimki gecikti diye düşünüyordum. Geri geri gidiyor, etrafında tam tur dönüyor, popoyu havaya dikip emekleme pozisyonunu alıyor ama bir türlü ileri gidemiyor. Bu duruma da çok mızmızlanıyor.
Maşallah size darısı yürümeye inşallah

Aynı benim kızın özellikler. Galiba emeklemeleri yakın

Yedirme gerçekten en zor olanı sanırım.kan ilacını kullanmadığımız için Dr özellikle yumurta,kıyma,kabak gibi demir açısından zengin besinleri önerdi.demir de beyin gelişimi açısından önemli olunca tedirgin oluyorum açıkçası ondan da zorluyorum yemesi için.abimizde besin alerjisi vardı mesela yoğurdu iki yaşında ancak yiyebildi o sebeple ikincide de temkinli ilerliyorum.emzirdigim için benimde diyetimde paketli gıda tereyağı ve süt açmadığımı besinler arasında

Yok yok gecikmediler ya anca değil mi bizimde öyleydi aynı hatta bıraktı bikaç gündür onları yapmayı tutunup kalkmaya yoğunlaştı emeklemicek artık herhalde dedim. Tüüüm gün ben ilgileniyorum eşim geldiğinde bi duşa gireyim dedim girdim gitti babasının yanında ilk emekledi cıktım bana gösteriyor

Benim yeğenim var 3 ay büyük bizden sanırım onun gelişimi etkiliyor beni Maşallah hızlı gidiyor o şimdi yürümeye başladı ve çok hareketli bir bebek Bizimki emekleme pozisyonunda sanki ayağa kalkacakmis gibi yapıyor o kadar dikiyor ki poposunu Ben de emeklemeden yürür mü acaba diye düşünmedim değil ama sanmıyorum.
Babacı bu minnoşlar

Bizim gündüz 2 uykumuz var. İlk uykumuz 2.5 - 3 saat uzunluğunda oluyor. 2. Uykumuzda max 45 dk. Ama bu düzeni sevdim ben umarım bir süre böyle devam eder
Masallah o da guzelmis gece uykusu sabah uyanma saatleri nasil
Ne güzelKaç saat uyuyor uzun?
Bu uykuda 2 3 kez uyaniyor pispisladigimda tekrar daliyor. Toplam 2 saat uyuyor 2 bucugu buldugu da oluyor

Bizde bir aydir komando gibi surunerek gidiyoruz. Emekleme pozisyonunu aliyor ayaklarini dengene tutmaya calisiyor popoyu indiriyor. Ama surunerek her yere gidiyor.

Her bebek farklı tabi burada da coktan emekleyenler vardı ama geç kalmadık. sizinde yakın demekki aynı şekildeydi benimkide hareket olarak popo arşta hep
Benimkide yanında yatar ve uyanır gibi olunca pışpışlarsam 2 saat uyuyor yada 1.5 ama bu cocuk 2 saatte uyusa maksimum 3 saat sonra uykusu geliyo yarım saatte uyusa
Sizinde yakındır emekleme sonra hepimiz isyan ederiz durmuyor diye

Size yazmami bekliyormuş galiba bugün ufaktan emeklemeye başladı sıpam

Zorlasan da yemek istemeyince yemiyor ama kuzular. Beyin gelişimi için çok endişe etmeyin bence. Bariz demir eksikliği olması gerekir olumsuz etki etmesi için. Yediği kadar yesin annesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…