2021 Aralık Anneleri

Kızlar yulaf unu mu yulaf ezmesi mi daha çok kullanıyorsunuz?
İkisini de sevmedi benim oğlum ben artık kendi yemeklerimizden yapıp veriyorum bulamaç tarzı da hiç sevmedi karışım kaşık maması vs
tuz atmadan onunkini ayiriyorum
Pilav makarna corba hepsini veriyorum
Sabah labne peynir ve bir yumurtayı cirptim azıcık tereyağ ile pisirdim onu yedi aksam üzeri de havuç çorbası yaptım yoğurtla onu yedi

Gözünüz aydın bizimki henüz eski sürümde henüz o kadar ilerleyemedik biz:)
Bizdede emekleme yok henüz ama çabalar var yavaş yavaş hepsi hareketlencek gerçi bugün ayağa kalktığını söylediğimde bi tanıdığımız E bu çok normal 9 aylık olunca yürür zaten çoğu bebek dedi ben şok bende dedimki valla 2021 aralıkta doğanların içinde yürüme adayı olan sayılı bebek var çoğunluğumuz henüz sürünüyo

Yok ya abartmış. Tamam yürütece koyarsan yürür 9 aylık bebek ama desteksiz yürüyemez. Azdır o kadar erken yürüyen. Çoğu 11-15 aylıkken yürümeye başlıyor. Benim büyük kız 1 yaşına girmeden 2-3 gün önce ilk adımlarını attı. Bu ablasından biraz daha gayretli gibi geliyor bana, şınav çeker gibi hareketler yapıyor kalkmaya çalışıyor sanırım ama sanmıyorum 11 aydan önce yürüyeceğini, bekleyip göreceğiz

Aaa olur mu öyleymiş hepimiz 9 aylık olunca yürütcez cocukları ya yürüsede komik olur o boyda biri evde gezse yanlışlıkla ezeriz falan kaynanamada emeklicek herhalde uğraşıyo dedik yok ya emeklemesin direk yürüsün daha güzel dizleri acımasın dedi delircem bende sanmıyorum yaşından önce yürüyeceğini valla.

Ah o kaynanalar Benim komşunun kızı da çok küçükken yürümeye başlamış çok şaşırmışlar, çok da komikmiş öyle evde dolaşması Kaç aylıkken demişti unuttum. Ama senin kaynananın dediği gibi direk yürüyen de var. Hayırlısı olsun bakalım

Tanıdığınız abartmismi sanki biraz:) bende 9 aylık yürüyen bebek görmedim hiç azdır sayısı diye düşünüyorum:)benim büyük oğlum 7 aylıkken tutunarak yürümeye başladı ama 1 yaşında desteksiz yürüdü sağlıklı olsunlar da yürüyecekler de konuşacaklar da zaman su gibi geçiyor ne ara buyuduklerini bile anlamıyoruz valla

kızlar bu ek gıda olayı benim moralimi bozmaya başladı ya, çocuk 8 aylık olacak hala yemiyor. Kaşığı görünce asla açmıyor ağzını. Bugün uzun zaman sonra ilk defa yoğurt yedi. Akşam da bize bezelye yapıyordum ona ayrı haşladım ezdim çatalla falan vermeye çalıştım almadı. Yoğurt verdim yine yedi. Bezelyeyi verince direk kusuyor. Ya da ne verirsem.. Acaba dedim pütürlü olduğu için mi yemiyor, blenderdan geçirip de verdim yine yemedi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Benim kuzenimin oğlu 9 aylik o yürüyor bende şok geçirdim bnmki daha emekliyor oturuyor öyle devam

Benim kuzenimin oğlu 9 aylik o yürüyor bende şok geçirdim bnmki daha emekliyor oturuyor öyle devam
Bizdede sürünme devam napalım bizimkiler tembel demek
Var canımda öyle özel istekte olmak tuhaf emeklesin cocuk oda güzel bi görüntü bence acelemiz yok hemen büyümesinler
Zaten genelde 9 aylık yürünüyorsa bunun erken hali kaç aylık oluyo anlamadım dişle doğan bebek olduğu gibi erken hareketlenen bebeklerde tabiki olcak yani ama normali bu diye inatlaşmaları beni benden aldı

Bende bi kaç kaşıkla kapatıyorum yemek faslını genelde 4 5 kaşık. Elbet yicek ama yesin diye pütürsüz vermeyin sürekli o büyük yanlış olur pütürlüye alışcak elbet. Havuç elma vs de pütürlü yiyorsa bezelyeyi sevmemiştir.

Bnm oğlum 10 aylık yürümüştü 9 aylıkta yürüyen çok oluyor
Bnde korkmuyor değilim 9 aylık yürür diye koltuk kenarlarında tutunarak yürüyor

Son düzenleme:
Bnm oğlum 10 aylık yürümüştü 9 aylıkta yürüyen çok oluyor
Bnde korkmuyor değilim 9 aylık yürür diye koktuk kenarlarında tutunarak yürüyor
Kendini burakmiyormu?Benimki de koltuk kenarından siyiriyor ama birden sanki yürümeyi biliyomus gibi bırakıp dönüyor.Yerden bana tutunup kalkıp ellerini birakiyor.

Kendini burakmiyormu?Benimki de koltuk kenarından siyiriyor ama birden sanki yürümeyi biliyomus gibi bırakıp dönüyor.Yerden bana tutunup kalkıp ellerini birakiyor.
Arada bırakıyor bi kaç saniye kadar
Kendini yavaşça yere atmayı da öğrendi çok şükür çanağı kırmadan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…