2021 Aralık Anneleri

Maşallah kızçeye darısı bize teyzesi bizim oğlan bakalım ne yapacak pazartesi

Ne zamandır görüşemedik yaaa özleştik kuzum Bende de var bir kıpırdanma da gaz mı bebişmi çözemiyorum kuzum aynen iş başladı hayırlısı bakalım bebişi görmeye salı gidecem bakalım ne durumda

KIzlar birsey sorcam bebisin boyunu dr kendi mi hesapliyor tahmini fl yi 7 yle carparak hesaplanir yaziyor ya int de ayni yontemlemi cunku olcumlerde yazmiyor merk ettim:)

Hanımlar selam dün 20+3 haftalık detaylıya girdik ve radyoloji doktoru bebeğin beyninde en büyüğü 8mm koroid pleksus kisti gördüğünü söyledi ve bacak boyu 19+3çıktı yani haftasından 1 hafta gerideymiş bu iki bulgu sonucu beni perinatolojiye yönlendirdi… Kendi doktorum bunlar normal şeyler kistler kendiliğinden geçer bacak boyu da normal sonuçta anne baba uzun değilse bebeği uzun bekleyemeyiz diyor ama kafam allak bullak eğer bulgular doğru ise down riski taşıyor olacak bebeğim ve amniyosentez isteyeceklermiş halbuki 2 Li ve 3lü taramam temiz gelmişti ve yaşım 20 risksiz grupta idim… Herşey allahtan hakkımızda hayırlısı..

İnşallah canım benim hepimiz sağlıkla kavuşalım miniklerimize çok teşekkür ederim tekrardan desteğin için. Rabbimde sana destek olsun her konuda
Allah razı olsun cnm .. Rica ederim cnm kadının kadına desteği böyle zamanlar için var olmalı... Tekrardan hayırlı oolsun sağsağlim kucağına al inşallah

KIzlar birsey sorcam bebisin boyunu dr kendi mi hesapliyor tahmini fl yi 7 yle carparak hesaplanir yaziyor ya int de ayni yontemlemi cunku olcumlerde yazmiyor merk ettim:)
Bana her seferinde dr kendi söyledi detaylıda da dr söyledi verdiği raporda kg si yazıyor boyu göremedim

Evet o kistler kendiliğinden kayboluyor ve organların şu an için orantısız ilerlemesi çok normal. Bana biraz gereksiz korku vermişler gibi geldi söylediklerini yapın tabi ama ben olsam kendi doktorumun söylediklerini önemserim daha çok

Bnmki 10 dakika falan surdu
Benim normal muayenem 15-20 dk suruyor ya, niye o kadar kisaydi ki
Gercekmi baya uzunmus ne guzel:)
Valla oyle dedi ben de sasirdim, bakalim gorucez 18inde
Benim ki 1 saate yakın sürdü 55 dk filan. Baya detaylı baktıkları için uzun sürüyor. Benimkinin pozisyonda iyi değildi Baya uğraştılar.
Pozisyonun iyi olmasi icin cikolata yenmesi gerekiyor diyorlar ama o zaman da cok hareket etmekten goruntu alinamazsa ne yapmak lazim

Canim insallah gecici kistir kaybolur kendisi.1 hafta cok bir fark degil minyon olabilir. Hayirli guzel haberlerini aliriz insallah

Fl uzunluğu kaç çıktı. Benimde 5 gün küçük çıktı bebeğim ama Doktor bişey demedi. Kistlerde genelde kapanıyor bence başka bir doktora gidip içini ferahlat yoksa geçmez kalan 4 ay böyle. Hep aklında soru işareti olur

Ben de sorun oldugunu dusunmuyorum ama iyi bir doktora gitmek lazim benim ilk gebelikte de ilerleyen haftalarda kafa olcumu kucuk cikiyordu bazi seyler genetik minnos yuzlu bir kizim var :)

İnşallah bişi yoktur kalbini ferah tut kistler geçici de oluyor. Radyoloji tam anlamayabiliyor da bnm dr özellikle sakın radyolog olmasın diye tembihledi bi başka dr görün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…