2021 Aralık Anneleri

Artik göstersin yoksa dogumda gostercek
O performansa sahip kendileri Sağa ve sola dön dedi doktor döndüm hareket halinde ama özellikle bacak arasini kapatiyor.
Oğluma üzülüyorum her gittiğinde doktor kizmi erkekmi istiyorsun diyor garibim erkek diyor. Ama finalde goremiyoruz bu sefer görürüm insaAllah yoksa 1 daha ki randevuya kadar bekleyecegim

INsallah bu. Sefer gosterir

Ayy canım benim yerim o prensesi vallahi çok sevindim çok şükür bak korktuğun gibi olmadı bak Yeter ki Rabbime sığınıp güvenelim sağlıkla gelsin prensesin inşallahhh hepimiz desteğiz birimize canım benim bende de risk çıkmıştı bende vermedim fetal felan bana da dua et inşallah canım benim

Hurmayı son ay tüketmek lazım kolay doğum için öyle diyorlar ilk aylar düşüşe sebeb olabilirmiş kasları gevşettiğinden
Aaa onu bilmiyordum ama bu sefer hamileligimin başında çok yedim vallaha esim eve bayagi almışti gidip gelip yedim canimtatli istedikce

Bacak agrilari icin ve kasilmalr olmasin diye yaziliyor diye biliyor canim ben de kulaniyorum

Bu daha çok bir şey çıktı bebeği aldıralım tarzı değil böyle bir şey varmış doğumda ona göre önlem alalım tarzı bir şey canım bak hatta az önce happy momda okuyordum böyle bir başlık sana yazılanlardan bir kaç tane örnek kopyalayayım. Sende varsa uygulaması da orda böyle bi kaç konu var içine girip okuyabilirsin.

*canıım kesinlikle yaptırmanı öneririm ben hiç bir tarama testlerini yaptırmadım ama detaylıyı yaptırdım iyi ki de yaptırmışım rahim ağzımda hunileşme yumuşama varmış ve detaylıda görüldü bu durum serkaj oldum dün ya gitmeseydim Allah korusun düşünmek bile istemiyorum için rahat etsin git yaptır Allah’ın izni ile hayat kurtarıcı olduğuna eminim..
*Tüm hamileliğin boyunca yaptıracağın en önemli şey. Diğer hiç bi testi yaptırmasan da olur ama detaylı yaptırmazsan ve bebeğinde bi sorun varsa doğumda hayati risk oluşur. Mesela kuzenimin bebeğinin bağırsakları dışındaydı. Eğer bunu bilmeselerdi ve doğumu normal yapsaydı? Ya da bilmeselerdi doğumu sezaryen de olsa hazırlıksız olacakları için bebeği kaybedebilirlerdi. Doğum ona göre planlandı. Her şey hazır şekilde beklendi. hiç saniye bile vakit kaybetmeden ameliyata alındı. Şimdi 3 yaşında çokta sağlıklı.
*komşumuzun bebeginde detayli ultrasonda kalpte sorun tespit ettiler dogdugu an ölür dediler profesörlere gittiler ve hacettepede anne karnında ameliyat ettiler hatta haberlere filan çıktı eger detayli ultrason yaptirmasalardi muhtemelen çocukları ölecekti şuan 7 aylık cimcime birsey şahsen ben evladının hayatını asla riske atmam elimden gelen herseyi yapmaya çalışıyorum
*Canım neden yaptırmıyorsun çok üzülüyorum böyle görünce bende ikili tarama falan yaptırmadım ama detaylı çok önemli. 20+3 te yaptırdım ben, doktorum 40 dk inceledi her şey güzel çıktı ama kalbinden emin olamadı 15 dk yürüdüm tekrar girdim bi 40 dk daha baktı ve kalbinde hem delik olduğunu hemde damarların ters işlediğini ve akciğer damarlarının gelişmediğini söyledi. Sağolsun sonrasında prof bi arkadaşıma yönlendirdi ve orda da bebeğime Fallot teşhisi koyuldu.Kalp damarları ters olduğu için temiz ile kirli kan karışıyor akciğer damarı gelişmediği içinde doğar doğmaz cerrahi müdahale olması ve sonra da kalp ameliyatı olması gerekiyor. Ona göre hastane araştırmam gerektiği için hastane ve doktor değiştirdim. Eğer detaylı yaptırmasaydım doğumda bebeğimi kaybedebilirdim müdahale için geç kalınabilirdi ve yeni doğum yapma heyecanı üstüne bu hastalığı öğrenip üzüntüden çok kötü olabilirdim.Ama detaylı sayesinde öğrenme fırsatım oldu araştırma fırsatım oldu ona göre önlem almayı nasip etti rabbim takdir tabiki ondan ama tedbir de bizden. Ayrıca normal ultrason sadece organları damarları daha detaylı inceleniyor bebeğe bir zararı yok neden yapılmasın ki? Çok da güzel bir deneyim bebeğimin el ayak parmaklarını bile saydık. Çok pahalı fiyat çıkartanlar olabiliyor ama devlette yapıyor ücretsiz

Bunlar orda yazılanlardan bir kaç tanesi canım. Dediğim gibi uygulaması varsa girip bakabilirsin yoksa da indirmeni tavsiye ederim. Benim ilk hamileliğim bi burda yazılanlara sık sık bakıyorum bi de o uygulamadakilere

Cok teswkkur ederim canim benim bu sekilde hic bilmiyordum ben usenmedin bunlari yazdin gercekten tesekkurler ben de bilgi sahibi oldum suan daha iyi anliyorum gerekliligini

Benim de ilk gebelikteki cok kisa surmustu herseye bakmisti ama renksizdi fln goruntuleme uzmaniydi simdi perinatologmus insallah daha cok ilgilenir guzelce bana da gosterir:)
Biraz da pozisyonu guzeldi sanirim herseyini hemen olctü sag ayak sol ayak parmaklar omurga gozlerini burnunu gosterdi ellerini acip kapatiyordu bi eliyle de yuzunu kapatti iyi dusuneyim hersey cok iyi dediler

Çok şükür benim tertemiz geldi inşallah sizin de tertemiz gelicek dualarım seninle mutlaka ayrıntılı ultrasona gitmeni tavsiye ederim zaten ayrıntılı da doktor her organa tek tek bakıyor ve yüzünü bile fotoğrafını çekiyor burnunu ensesini hep söylüyor bana özel klinik olmasına rağmen nifty testini gerek görmedi kendi de yapıyordu oysaki testi, inşallah sana da gerek kalmayacak

Ben magnezyum değerim düşük çıkınca kullanmıştım
Demir zaten kan için kullanıyorum 2 aydır
Bi de multivitamin kullanıyorum balık yemediğim için
Ayrıca d vitamini kullanıyorum o da düşük çıkıyor diye
Senin ilk mesajı bulamadım ama
Hadi hayırlı olsun
Darısı pazartesi günü benim başıma

Detaylı diğer tarama testlerinden daha gerekli bence. Ben de taramaları yaptirmadim ama detaylıda diyelim kalpte bir sorun var doğar doğmaz müdahale edip önüne geçilebiliyor yada ilerlemesinin önüne geçiliyor daha doğrusu. Diğer organlar icin de öyle tedavisi olan bir hastalığı daha önce tesbit etmiş oluyorlar. Bazen Anne karnında bile müdahale edilebiliyor. Aldırmak diye düşünme. Ben de sorunu olsa dahi bu tür bir şeyi düşünmem ama detaylica incelenmesi güzel dediğim gibi.

Cok teswkkur ederim canim benim bu sekilde hic bilmiyordum ben usenmedin bunlari yazdin gercekten tesekkurler ben de bilgi sahibi oldum suan daha iyi anliyorum gerekliligini

Ben de bu şekilde bilmiyordum canım benim bi de dediğim gibi tam denk geldi onları okudum çıktım buraya girdim onları okuduktan sonra yazmadan edemedim Allah hepimizin bebişlerini sağsağlim sıkıntısız bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…