2021 Ağustos transfer bekleyenler

Maaşallah kalitesi en iyiysiymiş👍🏻 Evet çıkar çok silik gözüküyor genelde. Herkesde belirti olmuyor. Belirtileri progesteron alıyoruz o yapıyor bence
Ahhh o ilaçlar iğneler hele bir tane kan sulandırıcı iğne kullanıyorum aman Allahım o ne opudan önceki iğnelerde bu kadar zorlanmamştm

Canım hep biraz vardı ama azdı 10. Günden sonra biraz sıklaştı hatta epey korkuttu beni ama kanama yoksa korkma dedi herkes. 7. Gün erken gebelik testinde pozitif gördüm. Bu arada elbette biliyorsundur ama her gün Meryem süresi inşirah ve Yusuf süresi dinledim çok iyi geliyordu özellikle inşirah okumak 😍😍
Peki kasık ağrın ve göğüs hassasiyetin oldumu birde özel değilse yaşın ve problemin neydi

Ahhh o ilaçlar iğneler hele bir tane kan sulandırıcı iğne kullanıyorum aman Allahım o ne opudan önceki iğnelerde bu kadar zorlanmamştm
Beni de mahvetti bu kan sulandırıcı göbeğim mosmor. Bi de ben opudan 1 gün sonra kullanmaya başlamıştım. Yanlış kullanmışım meğerse transferden 1 gün sonra başlanıyormuş. Ah o kadar üzülmüştüm ki boşuna kaç gün göbeğim acıdı😂😂😂

Peki kasık ağrın ve göğüs hassasiyetin oldumu birde özel değilse yaşın ve problemin neydi
Canım göğüs ağrısı ve kasık ağrım oldu göğüslerim iyice şiştiler. Aşırı hassas oldular. Ama progesteron hormonundan kaynaklı her bedende aynı tepkiyi yapmıyor hormon. Yaşım 29 polikistik over sendromu var. Kilo kontrolüm hep çok zor oldu insilün direncim normalin 10 katı.
3 sene önce donduruldu embriyolarım. İlk kez bu sene transfer deneyebildim. Tüp bebek tedavisi sonrası önce OHSS sonra da nadir bir tür Tromboz geçirdim. 3 senedir günde 2 kez kan sulandırıcı iğne ve ara ara comadin kullanıyorum. Girişimsel radyoloji, gastro ve kalp damar kontrolü altında götürüyorum süreci.55 yumurta gelişti 20 tanesi toplanmış. 3. Gün 17 tanesi yaşıyordu. Doktor 5. Güne gitti 5 tanesini dondurmuş yeterli diye.
Ama bak olacaksa oluyor rabbim nasip edecekse. Bana anne olamazsın işlem sırasında bile masada kalırsın ölürsün dedi doktorum. başka bir doktor yaptı transferimi.

Son düzenleme:
Medikal park Göztepe’de yaptırdım. 4. Gün embriyosu 2 tane. Biri çok iyi kalite diğeri daha orta kalite dediler. Başla da kalmadı embriyom. Sen nerde yaptırdın kaliteleri neydi?
Ben de orayla görüşmeye gittim içime sinmedi evime uzaktı ben Florya Medicalpark ta yaptırdım benim de 2 embriyom vardı ikisi de çok iyi kalite dediler detay bilmiyorum. 5. Gün embriyosuydu. 2 gündür kusuyorum acaba ilaçlardan mı.? Kalçaya yapışan bir ilaç var ondan olabilir belki sen nasılsın var mı bi fark

Canım göğüs ağrısı ve kasık ağrım oldu göğüslerim iyice şiştiler. Aşırı hassas oldular. Ama progesteron hormonundan kaynaklı her bedende aynı tepkiyi yapmıyor hormon. Yaşım 29 polikistik over sendromu var. Kilo kontrolüm hep çok zor oldu insilün direncim normalin 10 katı.
3 sene önce donduruldu embriyolarım. İlk kez bu sene transfer deneyebildim. Tüp bebek tedavisi sonrası önce OHSS sonra da nadir bir tür Tromboz geçirdim. 3 senedir günde 2 kez kan sulandırıcı iğne ve ara ara comadin kullanıyorum. Girişimsel radyoloji, gastro ve kalp damar kontrolü altında götürüyorum süreci.55 yumurta gelişti 20 tanesi toplanmış. 3. Gün 17 tanesi yaşıyordu. Doktor 5. Güne gitti 5 tanesini dondurmuş yeterli diye.
Ama bak olacaksa oluyor rabbim nasip edecekse. Bana anne olamazsın işlem sırasında bile masada kalırsın ölürsün dedi doktorum. başka bir doktor yaptı transferimi.
İnşallah kucağına sağlıkla alırsın okurken çok duygulandım fazlasıyla hak etmişsin

Ben de orayla görüşmeye gittim içime sinmedi evime uzaktı ben Florya Medicalpark ta yaptırdım benim de 2 embriyom vardı ikisi de çok iyi kalite dediler detay bilmiyorum. 5. Gün embriyosuydu. 2 gündür kusuyorum acaba ilaçlardan mı.? Kalçaya yapışan bir ilaç var ondan olabilir belki sen nasılsın var mı bi fark
Uzak diye mi sinmedi? Yoksa hep bi kalabalık hep az ilgileniyorlar gibi geliyor diye mi? İlaçlar kusturuyor heralde ya da stres yapmış olabilirsin. Benim kalçaya yapıştırdığım bi ilacın yok. Haftada 2 gün iğne var diğer günler günde 3 kere fitil. Dün akşam çok fazla sağ kasığım ağrıdı. Bir de karnım hep ağrıyor benim de daha ilk günden böyle bir belirti olur mu acaba😄

Ben biraz fazla rahatım gamsızda denılebılır oyuzden sıkıntıkı gecmedı cok sukur. Bıraz fazla teslimiyetçiyim ben hee zaman. Elımden geleni yaptım gerısı gep Allaha emanet dedım ve ona cok inandım hala daha ınanıyorum. Bı yerden sonrası nasip kısmet kader bızım kontrolumuz dısında. Oyuzden rahattım hep heyecanj tabıkı var ama hep inandım iyi olacak dıye. Oldu da cok sukur sımdılık hwrsey cok gUzel bakalım🧿🥰
Tüp bebek yoluna girmeden önceki seruvende sen ne öğrendin deseler 14 aydir hamile kalmayı beklerken bu sınavından ne çıkardın işte sonunda;
dilimde tevekkül edin Allaha bırakın derken aslında bunu yapamadığımı kaygı problemim olduğunu planladığım gibi gitmezse hayatım beni psikolojik olarak yiprattigini.
Peki ne mi oldu ? Rabbime şükür bize 14. Ayimizda tup bebek tedavisi almayı nasip etti ben de tedavideyim opudan sonra 3. Günüm bugün.
Oyle seyler değişti ki benim dünyamda tevekkülü kaygisizligi oyle bir öğrendim ki nasil kolaylaştı yasamak elimden geleni yapıp nasibine teslim olmak gercekten hayatın yaşanabilir tek anahtari.

Oyuzden oyle sevdim ki bu tedaviyi o iğneleri ilaçları aklimdan kotu bisey geçiremiyorum Çünku 1000 kitap okusam 1000 nasihat dinlesem yine de o kontrol dürtüsü hep olacaktı.

Rabbime şükürler olsun tedavim nasil sonuçlanır bilemiyorum ben elimden geleni yaptım. Ama beni Allaha ve ona olan guvene yakinlastiran her sınav benim için en kıymetlisi güzeli.

Ben bu üstte yorumu olan arkadaşım gibi hayatıma devam edebilmek için bunu yaşamak zorundaydim. Oyuzden seni tebrik ediyorum Allah yolunu açık etsin 🤲🍀

Tüp bebek yoluna girmeden önceki seruvende sen ne öğrendin deseler 14 aydir hamile kalmayı beklerken bu sınavından ne çıkardın işte sonunda;
dilimde tevekkül edin Allaha bırakın derken aslında bunu yapamadığımı kaygı problemim olduğunu planladığım gibi gitmezse hayatım beni psikolojik olarak yiprattigini.
Peki ne mi oldu ? Rabbime şükür bize 14. Ayimizda tup bebek tedavisi almayı nasip etti ben de tedavideyim opudan sonra 3. Günüm bugün.
Oyle seyler değişti ki benim dünyamda tevekkülü kaygisizligi oyle bir öğrendim ki nasil kolaylaştı yasamak elimden geleni yapıp nasibine teslim olmak gercekten hayatın yaşanabilir tek anahtari.

Oyuzden oyle sevdim ki bu tedaviyi o iğneleri ilaçları aklimdan kotu bisey geçiremiyorum Çünku 1000 kitap okusam 1000 nasihat dinlesem yine de o kontrol dürtüsü hep olacaktı.

Rabbime şükürler olsun tedavim nasil sonuçlanır bilemiyorum ben elimden geleni yaptım. Ama beni Allaha ve ona olan guvene yakinlastiran her sınav benim için en kıymetlisi güzeli.

Ben bu üstte yorumu olan arkadaşım gibi hayatıma devam edebilmek için bunu yaşamak zorundaydim. Oyuzden seni tebrik ediyorum Allah yolunu açık etsin 🤲🍀
Bir şeyleri öğrenmek ve bizim iyice pişmemiz için oluyor her imtihan aslında. Elbette zorluklar yaşıyoruz ama rabbimiz bizi üzüp canımızı sıkmak için yaşatmıyor. O olması gereken olgunluk seviyesine varmak için yaşanması gerekiyor. Sabret ve bana bırak diyor. İnşallah sınavımızı güzelce geçeriz 🌿

Transferimin ikinci günündeyim.doktorum istediğini yapabilirsin dedi ama nelere dikkat etmeliyim hareket mi etmeliyim yoksa dinlenmelimiyim bilemiyorum .beslenmede öyle özellikle yemem ya da yememem gereken bişey var mı.kafam çok karışık.benzer süreçten geçenler destek olursa sevinirim

bu 10 gün bekleme kısmı çok zor gerçekten .bende hareketi azaltmaya çalışayım .sağlıcakla kucağınıza alın inşallah sizde 🤲
Evet eşim Mardin de bahsetti ama ben o tarafta hiç bilmiyorum hem bizde benim annen yaşıyor 72 yaşında ona deniz lazım çünkü her gün gidiyor)))sen hangi şehirdesin şuan?
Hakkınızda hayırlısı olsun beklentilere ve ihtiyaçlara bağlı görev yeri tabi bir de zorunluluk. Ben zorunlu hizmetimi Mardin Midyat’ta yaptım çok memnun kaldım. Ama o yıllar daha sakindi Suriye savaşı yeni yeni ülkeyi etkiliyordu. Mersin çok etnik çok karışık geliyor bana. Yoğun göç alan her ilçesi birbirinden farklı olan bir yer ama neye alışkın olduğunuzla da ilgili. Bir İzmirli olarak ara ara İzmir’e ailemin yanına tayin için bakıyorum ama sağlık dışında küçük şehirden çok memnunum. Güvenli ve ekonomik. Göç alan yerlerde yaşanmaz oldu 🥺

Uzak diye mi sinmedi? Yoksa hep bi kalabalık hep az ilgileniyorlar gibi geliyor diye mi? İlaçlar kusturuyor heralde ya da stres yapmış olabilirsin. Benim kalçaya yapıştırdığım bi ilacın yok. Haftada 2 gün iğne var diğer günler günde 3 kere fitil. Dün akşam çok fazla sağ kasığım ağrıdı. Bir de karnım hep ağrıyor benim de daha ilk günden böyle bir belirti olur mu acaba😄
Hem uzak diye hem de kalabalık diye. Kalçaya yapışan bir bant verdiler hormon içinmiş. Ben de 3 günde bir iğne oluyorum. Çok yakıyor. Fitil günde 3 kere çok zorluyor artık koymak. Benim de karnım ağrıyor sanırım o işlemle ilgili çok derine koydular yumurtayı ondan olabilir. Ama şu kusma biter inşallah . Herkesin güzel haberini alalım

Hayır düşükle bi ilgisi yok benimle aynı durumu yaşayan bir çok kişinin gebeliği devam ediyor hatta doğum yapan bile var kendi aramızda bir çeşit pozitiflik belirtisi saymıştk bunu :)) tamamıyla doğal birşeymiş. Şöyle düşnün osmanlı döneminde gebelikleri alttan el muaynesi ile anlarlardı bilirsiniz. Demekki gebelerde böyle bir şişlik oluşuyor ele gelen bir his var ki gebelik anlaşılıyor
bende de var bu durum ama hemen başladı hamilelik belirtisi olmayabilir transferden sonraki gün başladı

X