2020’de ikiz annesi olacaklar :)

sira Sirayla cevaplayayım 36 +2 dogum yaptim birinin suyu azalmaya baslamisti yoksa ben daha beklerdim ama doktor beklememize gerek yok dedi ve aldık kucagimiza ikisi de erkek biri 2650 digeri 2300 dogdu 1 gece kaldik hastanede sonra hepberaber evimize geldik sezeryan agrim 10 gun falan surdu azalarak tabii ki ilk 4 5 gun cok kotuydu umarim sizin oyle olmaz fena yaniyodu dikiş yerim kanamam benim oyle cok olmadi ama hala cok ufak ufak geliyo bebekler ilk zamanlar zor emdiler bende mecbur sagdim verdim sagdikca sütüm cogaldi cok sütte iyi degilmis 1 2 saatte bir sagmazsam gogsumde yumrular olusuyodu zar zor masajlarla geciriyodum agrilari cabası yani bi de onla ugrastim emzirmeye zorlayin mutlaka ben suan emziriyorum rahatladim sütünüz gelmezse de sağın mutlaka sütüm yok diye mama vermeyin saginca ya da emzirince geliyo hemsireler her turlu yardim ediyo merak etme süt için ozel bi sey yapmiyorum sadece su içiyorum bol bol sadece sutle besliyorum cok da guzel kilo aldilar sütum yetiyor cok şükür uyku olarak da ikisini ayni anda besleyip ayni anda uyandirip uyutuyorum boylece bana da az biraz vakit kaliyo ama sık uyaniyolar simdiden alistir kendini uykusuzluga hastanede de gecelik cok iş goruyor ve de hasta bezi buyuk kolaylik bunlar olsun ben gecelik giydim alt ust takim sezeryanlilar icin iyi bi tercih degil

hayırlı olsun canım,tebrik ederim.gözün aydın

Ayyy agzinaaa saglikkkk harikaaa oldu benim icinde masallahh emsinler emsinlerr.. ne kadar mutlu oldum minnoslarin icin insallah bizde oyle oluruz.. Allah yardimcimiz olsun walla Sanada guc kuvvet verrsin..

Çok güzel maşallah..hepinizin sağlıklı olması ne güzel... doğum anında kaç kg gitti..

Çok fena hemoroid oldum.. hiç kabızlıkta çekmedim.. ama ikizler baskı yaptı herhalde.. bütün gece acıdan ağladım bugün türlü bitkisel tedaviler denedim ama hep geçici rahatlama..meme denen şeyler oluştu inanilmaz acı veriyor oturamiyorum yuruyemiyorum.. yarın için doktora randevu aldım inşallah bir çare olur..28 haftadayim daha doğuma çok var.sizde yaşadınız mı hemoroid sorunu?

Ben ilk bebeğime hamileyken son haftalarda oldu maalesef kilo artışı baskı sonucu oluyor, benim doğumum sezeryandı normal olsa ıkınmaktan daha kötü oluyormuş. Pomat almıştım eczaneden geçmedi ama söndü .. halada sık sık tekrar ediyor. Hamilelikten sonra buharlı suya oturabilirsin gecmiş olsun yani normal bişey yaşıyorsun

Merhaba, çok şükür Maşallah bebeklerinizi kucağınıza almışsınız. Eski mesajlarda buldum, İstanbul And yakasında bende monokoryanik diamniyotik ikizlerimi takip ettireceğim çok iyi bir dr arıyorum, kime gidiyordunuz? Ttts riskiniz oldumu?

Çok teşekkür ederim. İnşallah yarın doktor bir çare bulur.. kadın doğum doktorum pomad verdi ama işe yaramıyor.. zeytinyağı kantoron yağı sirke ılık suya oturma .. herşeyi denedim

Ne guzel haberler verdin sevindirdin beni gozunuzaydin olsun masallah bebislere de sana da

Ohhh sukurler olsun canim.. Allah anali babali buyutsun... kocaman aile oldunuz.. her zaman keyfini cikar hayatinin bebeklerinin esinin... mutlulugunuz da katlandi butun aileler artik daha bi kenetlenir daha bi guzel olur herbisey.. sorumluluk sahibi olmanin tadina variriiz hep beraber.. bende uzun zamandir bekledigim bebeklerime kavusacagim gunu bekliyorum.. 5 yildir evliyim vee artik kocaman aile olmanin verecegi mutlulugun onune hicbiseyin gecmesin insallah... senide tekrar tekrar tebrik ederim canim

Merhaba
Maalesef ben bebeklerimi kaybettim ..
Simdi tekrar hamileyim bu seferki tek

Umarim saglikli bir gebelik olur insallah
Çok özür dilerim. Rabbim bu yavrunuzu sağlıkla huzurla kucağınıza almayı nasip etsin. Bana n tavsiye edersiniz aynı süreci yaşamış biri olarak. Sizde durum nasıl gelişti? Nerede takiplisiniz? Çok soru sordum v sizi üzdüm hakkınızı helal edin ..

Benim tüp bebek cnm ama tek embriyo koymuşlarda içimde ikiye bölündüler 5 haftalıktı öğrendigimde.
Maşallah. Doğumda yapmışsınız Allah sağlıklı hayırlı ömürler versin galiba siZinde tek yumurta ikizi. Benim tek yumurta üçüzü ama birisi bu hafta fetal redüksüyonla sonlandırılacak. Tek yumurta ikizlerinde yaşanan riskler başınıza gelmedimi bu süreci nasıl atlattınız biraz iyi örneklere ihtiyacım var çok endişeleniyorum özellikle ttts riskinden. Tek kese benim tek kordon monokoryonik diamniyotik kalacaklar

Merhaba sayın ikiz anneleri yine birsey danışmak için geldim bugün 8+1 ama ufaklıklar 7+3 ve 7+4 görünüyorlar ileriki haftalarda kilo yüzünden fark açılsa neyse de büyümenin en hızlı olduğu başlarda böyle şeyler yaşayanlarınız oldu mu (bu arada karından bakıldı o da farkedebiliyormus galiba?) teşekkür ederim

Hersey olabilir hic sorun degil.. internette aastirip bilgi kirliligi yasamayin derim.. daha yeniler cok normal doktorun ultrason cihazinada guvenemezsin... hem benim miniklerde oyleydi bir haftanin onemi yok.. iki haftaninda.. hem daha yeniler suanda kac grm kac mm ki.. dogru okumamisda olabilirler.. doktorun bisey demedigi surece cok aklini yitirme... ilerde daha fazla seyler dusunuyosun.. deli sorular oluyor.. simdi mutlu ol keyfine bak.. minnaklarin buyusun...

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
Bebegime herhafta bakiodum programda haftama gore.. en son susam tanesi kadardi.. simit yemistim ve susam tanesi elime geldi.. duygulanip aglamistim ya Allahin mucizesi iste .. canim keyfini cikar ilk iki ayinin eger kusmalarin olucaksa 9 dan sonra benim basladi 16 ma kadar ceset gibi kaldim.. bu seferde hic beslenemiyordum.. ama bebekler kucucuk zaten aenden herseyi aliolar olan sana oluyo... onemli olan bir hafta geridede olsa gelisimi devamliligini surdurmesi .. sonra zaten tiparliyo bazen bakiosun one bile gecmis.. ikizlerde pek one gecenini duymadim ama Neyse dedigim gibi keyfini yasa.. ben iki ay hastanelerde kaldim kanama yasadim serumla beslendim dusuk tehlikesiyle igneler vuruldum .. simdide sancilarim var siye ciger gelstirici vuruldum.. yani simdi bebegini hem hissediyosun hem tekmelere boguyor mutlu ediyor.. simdi asil zorluklarmis.. ama senin haftalarindada bende sen gibiydim.. bebeklerimiz saglikli olsunlar gelisimleride oyle olsun gerisiiii hiccv onemli degil dusunup takmaa bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…