2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Hanimlar birsey sormak istiyorum gebeliginizi ogrendiginizde beta hgc ne kadar cikmisti benim adetim 4. Geciktiginde yani dun acilden kan verdim 23.782 cikti cogul gebelik olabilir mi
Onu bilemezsin beta hcg 2 kat degil daha fazla katlanmasi lazim iki gunde bir kan tahlilinde .. ve bu katlanma 3 kat 4 kat olsada yaniltici olabilir dedi.. 7. Haftada keselere bakililio iki kese gorebe kadar ve ozellikle kalp atisi duyana kadar kimse bir bilgi veremez versede dogru olmaz.. kendimden biliyorum iki kat artis oluyordu ama ikiz gebeyim baskasi daha fazla artisi okup tekil gebelikti.. yani
Sadece bunu baz almak yanlistir.

Kızlar ikili test diye bişe varmış 12 . Haftadan kimisi yaptır diye kimiside yaptırma diyo bende kararsız kaldım

Kızlar ikili test diye bişe varmış 12 . Haftadan kimisi yaptır diye kimiside yaptırma diyo bende kararsız kaldım
İkili test ikiz gebelikte anlamsizdir. Biraz arastirin internetten en azindan bosuna ikili testle ugrasmayin.. ismini unuttugum bir test var o ancak bebeklerin ayri ayri bakilarak bir fikir veriyor arastirirsaniz ismini bulacaksiniz.. ikili tarama testi oransal bir sonuc veriyor down %30 yok su bilmem yuzde kac ama kesin sonuc olmadigi gibi hangi bebek oldugu belli olmazken iki bebegib ortalamasiyla kesin bir netlik yok.. yasla da bu riski sadece artiriyor.. ben ikiz gebelikte yaptirmadim. Sadece bikgi vermek istedim tabi yine karar sizin

Maşallah sizin bayağı ilerlemiş hamileliğiniz Rabbim bebeklerinizide sizide sağlıkla buluştursun inşAllah Bende 27 haftalık ikizlere hamileyim ama bayağı zorlanmaya başladım özellille geceleri sırtım belim kaburgalarım çok ağırıyor ne tarafa dönsem yatamıyorum sizdede bu şekildemiydi acaba ??

Bunu bilmiyodum çok sagolun diger test dediginizde ense ölçümü falan mı oluyor

Teşekkür ederim canım inşallah Allahim hepimizi sağlıkla buluştursun Ben 32 den sonra agirlastim hepimizin bünyesi farklı tabi. Geceleri yastıkla destekle belini belki iyi gelir gün içinde yorulduğun işler yapmaktan kaçın doktora sor birde

Yok onu zaten mecburi yapiyorlar burun kemigi ve ense kalinligi... (11-14. Haftalarda)
benim dedigim baska.. ucreti biraz fazla.. bird amniyosentez var kesin cozum tarama testlerinde eger herhangi birsey cikarsa diye kesinligi daha dogru ruskleri var ama iyi uzmanlar tarafindan artik sikinti olmuyor.
Ama bu testler ozellikle ikili ucluler yaniltici olabiliyor.. testlerin sonucu ile bircok gebe kadini strese sokuyor.. hamile kuzenlerime down sendromu olma olasiligi su deyip kac kuzenim normal bebek dogurdu... iKz arkadasiminda birinde sikinti var dediler bebeklerden hasta olani alabiliriz dediler... ama sapa saglam cikti.. anne karninda da yapilacak birsey yok.. e tabi aldirma ihtimaliniz varsa yaptirin. Sadce benim verdigim bilgi.. keske biride bana bu kadar detayli anlatsaydi ve cok arastirmistim herbiseyi ...

Nifty test, veracity test gibi farklı isimleri var. Ben veracity yaptırdım fiyatı 3000 tl idi. Dr ikili üçlü tarama doğru sonuç vermiyor ikizlerde, isterseniz bu testi yaptırabilirsiniz dedi. Aileye kalıyor tercih Allahtan kabulüm diyen yaptırmıyor ve testte genelde Down, Edwards ve Patau Sendromlari inceleniyor. test %99 sonuç veriyor hata payı var yani testte riskli sonuc çıkan ama sağlıklı doğan bebekleri duyuyoruz. Anneden belirli haftada kan alınıyor ve bebeklerin dna'si inceleniyor. 10 gün gibi bir süre de çıkıyor sonuç. Çoğu yurt dışında uygulanıyor benim Veracity test Güney Kıbrısta bir lab. gönderildi örneğin.

Ne kadarlık doğdular ? Gözünüzaydın bu arada üçünüzde iyisinizdir inşallah

Doğum yapan ikiz anneleri doğumun başladığını nasıl anladınız ağrınız mı oldu kasılma mı ? Bugünlerde benimde sanki kasılmam fazla oluyor bebekler iyi hareketleri falan ama doğumdan önce sizde ne gibi değişiklikler olmuştu ?

Çarpıntınız oluyor mu sizinde ? Kansızlık durumunuz nasık ?
yaaa ikiz bebelerimizde ilki geldi demek Kacinci haftandaydin sunset ??? Masallah bebelere !! Umarim hersey yolundada gitmistir... rahim boyu diye tirlattigim o gunler aklima geldi oyle yazinca.. Allah hepimizin yardimcisi olsun bende uyku uyuyamayanlardanim uyku olmayinca dusuncelere daliyorum ve kendimi cok yoruyorum istemeden..
Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin, evinizin yuvanizin tadlari, nese kaynaklari geldi, delirmeden bir lohusalik yasayalim Bebislerimiz neseli uykucu emen cocuklar olsunlar insallah ..

Sunset kacinci haftasindaydi bilgin varmi? Bende merak ettim bebislerini.. simdi uykusuz geceler basliyor onun icin.. hepimiz ins tez zamanda rayina oturturuz herbiseyi

Sunset kacinci haftasindaydi bilgin varmi? Bende merak ettim bebislerini.. simdi uykusuz geceler basliyor onun icin.. hepimiz ins tez zamanda rayina oturturuz herbiseyi
Haberim yoktu canım yazmıyordu galiba bayağıdır . İnşallah doğum zamanına yakın doğurmuştur bebişleri yanındadır

Haberim yoktu canım yazmıyordu galiba bayağıdır . İnşallah doğum zamanına yakın doğurmuştur bebişleri yanındadır
Evet insallah ... senin bebelerin kacar kilolalar en son ne zaman kontrole gittin ? Sona yaklasioruz ister istemez bir heyecan oluyor.. umarim hersey hepimiz icin yolunda gecer

Evet insallah ... senin bebelerin kacar kilolalar en son ne zaman kontrole gittin ? Sona yaklasioruz ister istemez bir heyecan oluyor.. umarim hersey hepimiz icin yolunda gecer
En son 32de gittim 1600 ve 1750 demişti doktor . Ayın 7sinde nst giricem . 9unda kontrol var doğum tarihi olarak 20 ocak konuşmuştuk ama inşallah beklerler o güne kadar

En son 32de gittim 1600 ve 1750 demişti doktor . Ayın 7sinde nst giricem . 9unda kontrol var doğum tarihi olarak 20 ocak konuşmuştuk ama inşallah beklerler o güne kadar
Benimkilerle kilolalari ayniymis seninkilerinde :)) ohhh icime su serptin Ayy masallah... ya kuzucum saglikli zamaninda gelsinler tek dilegimiz İnsallah guzel gecer herbiseyin

Gözünüz aydın sağlıkla büyüsünler Allah bağışlasın

S. A güzel anneler. Sizlerden bir ricam olacaktı Ben 3. Kez tüp bebek tedavisine başladım. Yarın inş yumurtalarım toplanacak. Benim için dua edebilirseniz eğer cok ama cok mutlu olurum.(ismim bahar) altı yıldır bekliyorum mucizemi.. Hamilelerin duası kabul olur derler buna cok inanıyorum. Birde doğumda yapılan dualar tabi.. Mevlam sizlere de bebişlerinizi sağlıcakla kucaklamayı nasip etsin, hayırlı kolay dogumlar nasip etsin inşallah. Şimdiden Allah razı olsun. Ailenizle birlikte saglıklı huzurlu yıllar diliyorum❤❤❤

Bakıyorum da baya bi telaslanmıssın canım dogum vakti yaklaştıkça☺ Az kaldı evet, ama Insallah sağlıkla gelecek yavrularımız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…