2020’de ikiz annesi olacaklar :)

İnşallah hayırlısıyla zamanında doğum yapalım erken gelmesi fikri bile korkutuyor
Evett cnm Allah yardimcimiz olsun insallah Ya erken dogun yapma cogul gebeliklerde olan bisey.. seninkide ikiz gebelikti oyle degilmi kuzucum?? İkinci tetanozumu vurulacak yarin sen yaotirdin mi?

Aranıza yeni katıldım bugün keselerini gördük. Tüp bebek annesiyim. 4+6 bugün on gün kalp atışı için gideceğiz
Hayırlı olsun sağlıkla gelişsin minnaklar çarçabuk geçsin on gün ben kalp atışlarını duyduğumda konuşamamıştım gözlerimden yaşlar süzülmüştü gerçi her kontrolde nefes dahi almadan izleyip duymak istiyorum ekrana kitleniyorum şimdi de Allahım herkese nasip etsin insallahhhh çok çok duyalım bebiş haberlerini

Arkadaşlar tecrübeli olanlar cevap verebilirse sevinirim. İlk keseyi gördüğünüz de kese çaplarını hatırlıyor musunuz? Ben keseyi dün gördüm biri 10.6 mm diğeri 9 mm çapında. Tekil gebeliğe göre biraz daha minik oluyorlar sanki.

Kese çapi sizin doktora gittiginiz gune gore degisir bebeklerin buyuklugu ilerleyen haftalara kadar tek bebek gibi gidiyor sonlara dogru fark ediyor sizin susam tanelerinin ikiz oldugu icin daha kucuk olmasi mümkün değil zaten genis bi alanları var su an sizin icin onemli olan once uolk kesesi sonra kalp atisini gormeniz büyüklükleri kistas degil ben 36. Gunde yolk kesesini 42.gunde kalp atisini gormustum

Kızlar benimde 11. Haftam hala mide bulantısı ve kusmalarim var. 12. Hafta da ense kalınlığını ölçmek için çağırdı doktor. Nasıl yapılıyo acaba

2li tarama testi yaptirip sonuc alan varmi ya da gecmisten hatirlayan varmi bu deger araliklari nasil olmali. İnternetten detayli hic bisey bulamadim hcg ve papp a degeri yaziyor sadece. Bide ikiz gebeliklerde sanirim daha farkli hatirlayan ya da bilen varsa yorumlarinizi paylasirmisiniz?
Benim degerlerim
B hcg : 146
Papp a : 12,1
1.bebek ense kalinligi : 1.6
2.bebek ense kalingi : 1.3

Ense kalınlıkları iyi ama diğer değerlerimi hatırlatamıyorum.sağlıkla gelsinler inşallah

Arkadaşlar bugün 5+4 günümüz. 6+2 de inşallah kalplerini duyacağız. Tahliller hemen kalp atışında sonra başlıyor mu? Demir eksikliği falan varsa vitamine hemen başlamak istiyorum. Benim tüp bebek ile oldu. Rubella falan onlara tedavi öncesi bakıldı. Sadece tokso bizi biraz oyaladı hatta tedavim bir ay sarktı ama o da yalancı pozitif çıktı. O testleri yaptırdığım için onlara kafam takılmıyor. İkisini zaten çocukken geçirmişim. Tokso yalancı çıktı dikkat ediyorum. Demir eksikliği falan ne zaman a isterler.

Ben demir ilacına 5. Ayda başlamıştım o zamana kadar bir problem yoktu ama kalp atışlarını duymadan testleri istemişti doktorum kalp atışlarını duymaya sonuçlarla gitmiştim

Ben demir ilacına 5. Ayda başlamıştım o zamana kadar bir problem yoktu ama kalp atışlarını duymadan testleri istemişti doktorum kalp atışlarını duymaya sonuçlarla gitmiştim
Ben halen kadın doğum için bulduğum doktora geçiş yapamadım merkezim kalp atısını duyana kadar bizlesin dedi. Hayırlısı ile duyup yine aynı hastanenin kadın doğum uzmanına geçiş yapacağım. Benimki ilk randevu sonrasına kaldı demekki teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Tup bebekte farkli bi yol mu izleniyor bilmiyorum ama doktorum kalp atislarini duyduktan sonra folik asite baslatti. Demir hapi 3.aydan sonra diye biliyorum.

Tup bebekte farkli bi yol mu izleniyor bilmiyorum ama doktorum kalp atislarini duyduktan sonra folik asite baslatti. Demir hapi 3.aydan sonra diye biliyorum.
Folik asiti 6 aydır kullanıyorum bizde gebelik önceden planlı olunca önceden öneriliyor. Sanırım benim kafama taktığım testler için erken ben hemen mi kan testleri oluyor diye düşündüm ama sanırım daha var.

Arkadaşlar ikiz olabilir mi? Bir bilginiz var mi? Doktor kesin bisey diyemedi

Eklentiler

• IMG-20191116-WA0001.jpeg
    61,3 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar ikiz olabilir mi? Bir bilginiz var mi? Doktor kesin bisey diyemedi
Bacim doktor bisey diyemedi burdakilerin uzmanlik alanimi bu tarz goruntulerde herkesi bekletiyor doktorlar.. 7 haftalik degil en az 8. Haftasindan sonra doktorun yanina gidince kesin kez bisey diyebiliyorlar..

Bacim doktor bisey diyemedi burdakilerin uzmanlik alanimi bu tarz goruntulerde herkesi bekletiyor doktorlar.. 7 haftalik degil en az 8. Haftasindan sonra doktorun yanina gidince kesin kez bisey diyebiliyorlar..
Uzmanlik alani değil tabi ama bir tabir var bilir misiniz bilmem damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Bu dusuncenizle kimsenin burada birbirine soru sormamasi lazim.....Malum kimsenin uzmanlik alani değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…