2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Merhaba kızlar, ben 34+0 da plasenta previa nedeniyle erken doğum yaptım, bebişlerim kuvözde 5 gündür, ben de bugün taburcu oldum. Bugün solunum desteğini çıkardılar, umarım sağlıkla devam eder gelişimleri. Kiloları biraz düşük ama zamanla toparlarlar inşallah. 3 haftaya kadar gelirler eve umarım🙏
Sağlıkla büyütün inşallah☺️ Bebekler çıktımı yoksa küvezdelermi hala? Herşey yolundamı iyimisiniz

Merhaba kızlar. Bugun detayli ultrasonum vardi. Binlerce sukur hersey yolunda. Biz bebekleri cift yumurta ikizi zannediyorduk iki kese var cunku bugun gittigimde tek plansentadan beslendiklerini soyledi doktor . Yani keseler yine ayri ama tek palsentaya baglilar. Sasirdik acikcasi bigune kadar hep cift yumurta bekliyorduk 🙈 aranizda bu durumda olan var mi herhangi bir riski var mi?
Aaa canım çok şaşırdım,iki kese tek plasenta da olabiliyormuymuş demek? Hayırlısı ya benzer olurlarsa o da çok tatlı oluyor😊

Kızlar göğüs pompası alacakmısınız gerekli olurmu acaba? Ben bir de şunu merak ediyorum süt yetiyormu yoksa mama takviyesi gerekli mi iki tane oldukları için?etrafımda hiç ikiz yok çok tecrübesiz hissediyorum kendimi

Kızlar göğüs pompası alacakmısınız gerekli olurmu acaba? Ben bir de şunu merak ediyorum süt yetiyormu yoksa mama takviyesi gerekli mi iki tane oldukları için?etrafımda hiç ikiz yok çok tecrübesiz hissediyorum kendimi
ben ikizlere gebeyim, ablam da ıkızlerı yenı doğurdu 2 aylık oldular. o kullanıyor mama çünkü yetmiyormuş. ama bence bu iş kafada bitiyor. ben kendım de pompa aldım ve mama da kullanırım gerekirse kesinlikle besinsiz kalmalarından ıyıdır ama kafamda nedense sutum yetecek dusuncesı var.

Herkese merhaba
Göz pınarı tıkanıklığı rop testinde mi belli oluyor?
yok rop testi dedıgınız testte göz bebeği büyütülüyor, sonra göz dibine retinaya bakılıyor. kanal tıkanıklığı çok farklı bir durum. eğer sürekli bir akıntınız varsa günlük ılık temiz pansuman ve aklınıza geldikçe göz pınarlarına 5 er dakika olacak şekilde masaj yapmanız lazım. 6 aya kadar müdahale edilmiyor acılabılıyor çünkü ama 6 aydan uzun sürerse müdahale ediliyor.

Kızlar bebek hareketınde yada bazen karnınızda acı hıssı oluyormu sankı bebekmı gerılıyor yada hareket olmaksızın rahmımız genısledıgı ıcın bag dokularındanmı acaba hafıf uc bes sanıyelık acıma oluyor benım rahımmı genıslıyor acaba karnım ıyıce cıktı benım

Ben göğüs pompası aldım bulunsun diye. Mama da duyduğum kadarıyla emseler bile takviye veriliyormuş, onuda aldım ama doktor ne tavsiye edecek ona göre kullanırım. Süt olsa bile iki bebeğe yetmesi zor olabilir

Benim 2 haftalık oluyor yarın bebeklerim, hastanede oldukları için pompa ile sağıp her gün süt götürüyorum onlara ama maalesef sütüm ikisine yetmiyor, umarım eve gelince emzirince artar sütüm🙏

ben ikizlere gebeyim, ablam da ıkızlerı yenı doğurdu 2 aylık oldular. o kullanıyor mama çünkü yetmiyormuş. ama bence bu iş kafada bitiyor. ben kendım de pompa aldım ve mama da kullanırım gerekirse kesinlikle besinsiz kalmalarından ıyıdır ama kafamda nedense sutum yetecek dusuncesı var.
Elektrikli olanlardan mı aldınız? Manuel mi alsam elektrikli mi bilemedim.
Ablanızın ve sizin ikiz olması ne güzel birşey ya😊

Elektrikli olanlardan mı aldınız? Manuel mi alsam elektrikli mi bilemedim.
Ablanızın ve sizin ikiz olması ne güzel birşey ya😊
Ben elektrikli olandan aldim iki tarafli olan, ablama da ayni markanin elektriklisi hediye gelmis. O tup bebek ile oldu benimki 5 yildir cocugumuz olmazken kendi kendine ikiz oldu. Cok tesekkur ederiz 😊

X