2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ah canım allah yardımcın olsun valla. Yani ne desem nasıl akıl versek olmaz çoğumuzun tek olmasına rağmen zor idare ediyoruz valla yani en azından ben öyleyim. Tek bebekle bile yalnız başına zor idare edilirken iki taneyle tek başına idare etmek çok çok zordur. Bende yine iki günlüğüne anneme geldim enerji depolamak için ateşim düşmüyor iki gündür
Çok zor gerçekten geceleri yanıma kayınvalide geliyor bazen öyle rahat oluyorum ki Bir iki saat bile uyumak bana çok iyi geliyor
Az kaldı diye avutuyorum bende kendimi. Dediğin gibi iyi olmam lazım ki sütüm olsun, doktor üzülürsen kalitesi düşer sütün dedi. Bende iyi olucam Allahın izniyle oğlum gelecek evine.

Ay çok biliyorlar herşeyi onlar. Benimkide bu sütleri bu kadar napcan demişti lazım olur çöpe mi dökeyim demiştim. Dondurup çözünce zararı olur vitamini kalmaz ki diyordu. Bugün diyor ki ben onları zamanı geçecek çöpe dökcen diye düşünmüştüm. O kadar iş gördü ki, oğlana süt yetiştiremezdim onlar olmasa günde 5 6 kez gidip gelmek gerekirdi.

Erkek bebeklerde daha sık görülen sebebi bilinmeyen bi rahatsızlıkmış canım.
Tabi ki az kaldı annesi kavuşacaksınız şurda pazara 2 gün var
Canım beşikte sallasan daha iyi olmaz mı ? Valla inan ki tek bakmak çok zor ben de annem olmada rezilim valla . Ama ona rağmen valla bir şey yapamıyoruz inan ki durmuyorlar zaten sen de biliyorsun.
Canım beşikte uyutamıyorum kızı öyle huysuz ki kolik resmen. Göbeği fıtık oldu ağlamaktan düşün.

Çok zor gerçekten geceleri yanıma kayınvalide geliyor bazen öyle rahat oluyorum ki Bir iki saat bile uyumak bana çok iyi geliyor

Canım beşikte uyutamıyorum kızı öyle huysuz ki kolik resmen. Göbeği fıtık oldu ağlamaktan düşün.

Allah yardımcın olsun canım. Tek çocukla bile zor oluyor iki çocukla hiç düşünemiyorum. Biz eşimle iyiki tek embriyo koydurmuşuz diyoruz mesela. Çünkü hem kardeşim bizde olduğu halde anca idare ediyorduk. Ama oğlum bi gelsin uyku filan umurumda değil.

Allah yardımcınız olsun canım

Allah yardımcın olsun canım. Tek çocukla bile zor oluyor iki çocukla hiç düşünemiyorum. Biz eşimle iyiki tek embriyo koydurmuşuz diyoruz mesela. Çünkü hem kardeşim bizde olduğu halde anca idare ediyorduk. Ama oğlum bi gelsin uyku filan umurumda değil.
Biz iki koydurmuştuk tek tuttu. Ama allah nasip ederse kardeş istediğimiz zaman tek koydurcam iki taneye cesaret edemem 🙄

Evet canım zor gerçekten ama çok güzel aynı giydirmek bazen aynı hareketleri yapıyorlar mesela bi güzel oluyo 😀

Eklentiler

• F21099DB-0092-42C0-B915-7BD59058F0C8.png
    F21099DB-0092-42C0-B915-7BD59058F0C8.png
    245,8 KB · Görüntüleme: 28
Ya kelebek benimkiler kakasını yapamıyor . Zeytinyağı da verdim fayda etmedi daha . Azıcık azıcık yapıyorlar
Canım kaç gün oldu doktorum 1 haftaya kadar normal dedi birde ben acı elma yağı aldım ayak altlarını ovuyorum hem kakaya hem gaza çok iyi geliyor dene sende istersen

Biz iki koydurmuştuk tek tuttu. Ama allah nasip ederse kardeş istediğimiz zaman tek koydurcam iki taneye cesaret edemem 🙄

Valla kardeş filan düşünmüyorum. 🤦🏼‍♀️ Emzirme olayı filan çok yıpratıcı oldu benim için. Kimsem yok zaten tek çocuk yeter bana.

Evet canım zor gerçekten ama çok güzel aynı giydirmek bazen aynı hareketleri yapıyorlar mesela bi güzel oluyo 😀

Tabiki güzel olur canım olmaz mı.. Rabbim sana kolaylık versin.

Valla kardeş filan düşünmüyorum. 🤦🏼‍♀️ Emzirme olayı filan çok yıpratıcı oldu benim için. Kimsem yok zaten tek çocuk yeter bana.

Tabiki güzel olur canım olmaz mı.. Rabbim sana kolaylık versin.
Ayy elbette çok zor bende çok yıprandım bakma 😌 benim bebişten değil lohusalktan oldu yıpranmam tabi ama yine de kardeş düşünüyorum ya çünkü bu süreçte kardeşlerim hep destek oldu yalnız bırakmadılar minnoşumda yalnız kalmasın ilerde 🥰

Aynı mamayı veriyorum canım aptamil. Değiştirmedim de hiç yani
Bugün benim kızda az az yaptı gerçi belki başka bişi tetikliyor olabilir. Gün içinde ayaklarına masaj yapın diyorlar hareketsizlik kabızlık yaparmış bu dönemlerde

Ayy elbette çok zor bende çok yıprandım bakma 😌 benim bebişten değil lohusalktan oldu yıpranmam tabi ama yine de kardeş düşünüyorum ya çünkü bu süreçte kardeşlerim hep destek oldu yalnız bırakmadılar minnoşumda yalnız kalmasın ilerde 🥰
Beni ilk günler sürekli ağlatan kv'ye hakkımı helal etmiyorum asla. Zehir etti her anımı. Biraz kendime geldim oğlum rahatsızlandı.. Ama cidden tek çocuk yeter bize. Bende eskiden yalnız kalmasın çocuğum derdim ama zaten bi tedaviyi daha kaldıramam.

Beni ilk günler sürekli ağlatan kv'ye hakkımı helal etmiyorum asla. Zehir etti her anımı. Biraz kendime geldim oğlum rahatsızlandı.. Ama cidden tek çocuk yeter bize. Bende eskiden yalnız kalmasın çocuğum derdim ama zaten bi tedaviyi daha kaldıramam.
Senin açımdan düşününce tekrar bir tedavI aynı hamilelik dönemi gerçekten zor bende bir daha düşünmüyorum iki çocuk yeter diyorum bir embriyom daha var ama kaldıramam bir hamileliği daha sanırım bilemiyorum.
Ama çocuk açısından bakarsan ben tek çocuğum şuan annemle tartıştım gelmiyor mesela görümcem geliyor isterdim ki kardeşim olsun o gelsin kardeş bu hayatta gerçekten önemli çocuklarımın kardeşi olduğu için öyle mutluyum ki mesela belki bi kaç sene sonra düşünebilirsin kv bi kenara bırak canım o kadın normal değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X