2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah yardımcın olsun cnm senin işin bizimkinin x2 si 🤦‍♀️ Bende hafta sonu için annemlere geldim iki günlüğüne nasıl rahat ettim. Şimdi eve gidicem öyle gözüm de büyüyor ki 😭
Aminnn canım zorlanırım ama kendi düzenimde bakmak daha kolaj olacak bence canım

Bende uyuyorumda nasıl uyuyorum.. Kardeşim olursa biraz rahatım, o yoksa zaten uyusamda hep tetikteyim.

😀 Öyle valla canım. Az gelse aç dururdu çocuk. Mamada çok şişirirdi iştahlı olduğu için.
Bende çok temkinli oluyorum uyurken gık deseler duyuyorum
Benim bebekler saat başı kalkiyor günde iki saat deliksiz uyusam şükrediyorum.3 saat uyuyanlar çok kiskandim
Canım sen kendin mi bakıyorsun
Aksam 11de yatıyorum 4 ya da 5 te kalkıyorum. Annemden bebeği alıyorum. Ama tabii günlerim sayılı... Gidecek artık... Alıştırdı beni rahata
Maşallah evet sen artık uyku düzenini bebeğe göre al canı

Küçük daha annesi ya ondan güçleri yetmiyor yoruluyorlar. Sen bence sağım da yap

Kesinlikle pozisyonla alakali. O yuzden hep derlet pozidyon drgistirmek onemli diye. Cene kismi hep ayni yerde diye. Butun kanalara ulasamiyor

hilallll hilallll evet sagim yapinca kurtulmustum ben. Pozisyonlari yapamadm. Benimki basta acisiz şişti sonradan acimaya baslayinca sagidim makineyle

Kuzular bebekler geceleri daha az besleniyor... Geceyi gündüzü ayırt etmiştir. Gece 60 lik veriyorum gündüz habire yiyor 80lik verip üzerine bir saat sonra çok ağladı uyumadı bir otuzluk daha yaptım ne yapayım.

hilallll hilallll kuzum sıcak su torbası koy masaj yap mastit olma dikkat et. Masaj yap memene...

Bu arada ben bakıcı arıyorum daha doğrusu yardımcı.... Kayinvaldem gidecek... Çok stresliyim... Annem zaten yaşlı ve hasta... Gelemez. Ablam annemle meşgul o da gelemiyor. Bakıcı sitesi bilen var mı? İnternetten bulunur mu??

Canım sağımda yap at buzluğa.

Bende kendi kalkmadıkça hiç ellemiyorum. Ne gece ne gündüz.
kızlar dün göğsüme sıcak su torbası koydum,ara arada masaj yaptım.bebeği 2,3 kez üst üste sadece o göğsümle emzirdim bütün sertlik gitti şimdi yumuşacık 😉🤗

Kontrole gittim geldim, cidden açılmış sezeryan yerim. Nasıl becerdin ne yaptında açıldı dedi doktorum, her iş bana bakıyor herşeyi kendim yaptım dedim. Annen kvden yokmu senin dedi, annem yok kv var bi hayrı yok dedim. Eşim hemen onunda eşi yaşlı bilmem ne diyor, bilmiyor sanki ne olduğunu. Kan verdim krem antibiyotik kullanıcam, yaranın kendiliğinden kapanmasını bekliycez.

Kontrole gidicem oğlanı kardeşime bırakıp. Şimdiden içim burkuldu valla.
Canım geçmiş olsun bırak kalan iş kalsın bende tek başımayım artık annem bıraktı gitti dün bir hafta önce bir hafta sonra gerçi ne farkeder de yapmayacağım neyse o yani yemeksiz temizliksiz olsun Şart değil önemli olan bizim uyumamız bebeklerin bakımı

Canım geçmiş olsun bırak kalan iş kalsın bende tek başımayım artık annem bıraktı gitti dün bir hafta önce bir hafta sonra gerçi ne farkeder de yapmayacağım neyse o yani yemeksiz temizliksiz olsun Şart değil önemli olan bizim uyumamız bebeklerin bakımı
Valla bende artık çok üstelemiycem. Olduğu kadar olsun ne yapayım. İyice kötü olsam daha zor olacak herşey. Dün kv aramış görüntülü konuşmak için, oğlanı görmek istiyor. Eşim diyor ki ben yine iyiyim canımkendim çok yorgun sürekli süt sağmaya kalkıyor bide ekstra yoruluyor. Diyoki kv o süt sağma onun cezası, eşim hemen anne sus açma şu konuyu dedi, hala ceza ceza diyor. Çok merak ediyorum herkesinki böyle mi. Meme tutmuyor çocuk diye ben suçlu oldum, birde mama versem demekki beni deli edecekti psikolojik baskıyla. Hiç dilinden düşmüyor meme muhabbeti. Mamada verebilirim, sütümde olmayabilir yetmeyebilir, bunda ne var bu kadar konu edecek ben anlamadım. Tek bi yardımı yok çenesi herkesten çok çıkıyor.

Valla bende artık çok üstelemiycem. Olduğu kadar olsun ne yapayım. İyice kötü olsam daha zor olacak herşey. Dün kv aramış görüntülü konuşmak için, oğlanı görmek istiyor. Eşim diyor ki ben yine iyiyim canımkendim çok yorgun sürekli süt sağmaya kalkıyor bide ekstra yoruluyor. Diyoki kv o süt sağma onun cezası, eşim hemen anne sus açma şu konuyu dedi, hala ceza ceza diyor. Çok merak ediyorum herkesinki böyle mi. Meme tutmuyor çocuk diye ben suçlu oldum, birde mama versem demekki beni deli edecekti psikolojik baskıyla. Hiç dilinden düşmüyor meme muhabbeti. Mamada verebilirim, sütümde olmayabilir yetmeyebilir, bunda ne var bu kadar konu edecek ben anlamadım. Tek bi yardımı yok çenesi herkesten çok çıkıyor.
Cezası ne demek ya burnundan getirdi lohusalığını şu kadın olabilir
Hiç süt emmeyen bebekler var benimkiler de bir kaç aya hiç süt emmeyecek çünkü zaten az bitecek kesilecek ben biliyorum Sürekli mama veriyorum vermeye de devam edeceğim sende verebilirsin hiç kötü düşünme onun dediğine bakma mama yiyen çocuklar da çok sağlıklı

Ay ne güzel 6 saat deliksiz uyumak 😊 ben iki saat uyusam aklım kalıyor uyanıyorum hemen. Benim de öyle sabit yanım da kimse kalmadı annem kardeşim ara ara geldi gitti. Görümcem var o işlerimi falan yapıyor sağolsun. Bu şekilde olmasaydı ben de yapamazdım kızıma zor yetiyorum çünkü. Alışıcaz elbet bu rutine de bakalım ne zaman 🙄

kızlar dün göğsüme sıcak su torbası koydum,ara arada masaj yaptım.bebeği 2,3 kez üst üste sadece o göğsümle emzirdim bütün sertlik gitti şimdi yumuşacık 😉🤗
Harika haber... 🤗

Cezası ne demek ya burnundan getirdi lohusalığını şu kadın olabilir
Hiç süt emmeyen bebekler var benimkiler de bir kaç aya hiç süt emmeyecek çünkü zaten az bitecek kesilecek ben biliyorum Sürekli mama veriyorum vermeye de devam edeceğim sende verebilirsin hiç kötü düşünme onun dediğine bakma mama yiyen çocuklar da çok sağlıklı
Tabiki öyle hiç sütümüz gelmeyebilirdi. Aç mı duracaktı çocuklar. Mama yiyende büyüyor süt içende büyüyor. Burda bi çok kişi mama takviyeli gidiyor zaten. Çok merak ediyorum herkesin kv'si böyle mi diye. Okuyorum hepsinin iyi kötü bi yardımı dokunuyor. O kadar nefret ettim ki doğumdan sonra artık asla eskisi gibi olmam.

Tabiki öyle hiç sütümüz gelmeyebilirdi. Aç mı duracaktı çocuklar. Mama yiyende büyüyor süt içende büyüyor. Burda bi çok kişi mama takviyeli gidiyor zaten. Çok merak ediyorum herkesin kv'si böyle mi diye. Okuyorum hepsinin iyi kötü bi yardımı dokunuyor. O kadar nefret ettim ki doğumdan sonra artık asla eskisi gibi olmam.
Sen gene kv den çekiyorsun ben annemden Çekiyorum o daha da koyuyor bana. Tamam baktı kaldı emeklerini boşa sayamam ama kv ile tartıştıktan sonra onunla bir araya gelmemek için beni attı gitti 2 çocukla bir basıma bıraktı bende gözümü kararttım bakacağım hiç kimseye minnet etmeyeceğim burnumun üstüne düşerim kalkarım gene bakarım evimi b.k götürsün afedersin gene de ses etmeyeceğim

Sen gene kv den çekiyorsun ben annemden Çekiyorum o daha da koyuyor bana. Tamam baktı kaldı emeklerini boşa sayamam ama kv ile tartıştıktan sonra onunla bir araya gelmemek için beni attı gitti 2 çocukla bir basıma bıraktı bende gözümü kararttım bakacağım hiç kimseye minnet etmeyeceğim burnumun üstüne düşerim kalkarım gene bakarım evimi b.k götürsün afedersin gene de ses etmeyeceğim
Hiç ses etme dediğin gibi kimseyede minnet etme bi şekilde alışcaz adapte olucaz. Kvdenle kötü oldu diye acısını senden çıkarması gerekmezdi. Herkesin başında bi dert işte. Napcaz alışcaz başka yoluda yok.

Hiç ses etme dediğin gibi kimseyede minnet etme bi şekilde alışcaz adapte olucaz. Kvdenle kötü oldu diye acısını senden çıkarması gerekmezdi. Herkesin başında bi dert işte. Napcaz alışcaz başka yoluda yok.
Aynen öyle alışacağız tabi ki ben diyorum ya bakacağım çocuklarıma gözümü sağlam kararttım niye bakamayayım ki rabbim verecek sabrını

Ev işini boşver, sadece çocuklara odaklan. Yemek gerekirse dışarıdan söylersiniz bi müddet. Bi şekilde olur sıkma canını.
İnan hiç umrumda değil ev zaten kimseyi kabul etmiyoruz kimse gelmiyor gelse de görmüyor mu halimi temizlikle vs uğraşmıyorum eşim akşam geldiğinde yapar yeriz yetişemediğimiz yerde de dışardan söyleriz yeter ki çocuklarım iyi olsun evim de huzurum olsun onun için sende yapma boşver evladının sana ihtiyacı var ona bak

İnan hiç umrumda değil ev zaten kimseyi kabul etmiyoruz kimse gelmiyor gelse de görmüyor mu halimi temizlikle vs uğraşmıyorum eşim akşam geldiğinde yapar yeriz yetişemediğimiz yerde de dışardan söyleriz yeter ki çocuklarım iyi olsun evim de huzurum olsun onun için sende yapma boşver evladının sana ihtiyacı var ona bak
Eşimde kızdı zaten yordun kendini herşeye diye. Bebeğin en çok sana ihtiyacı var sana bişey olsa ne yapsın el kadar çocuk dedi doğru söylüyor. Bizede gelen giden yok bi kv geldi 2 kez. İsterse gelsin kendi yapsın o da. Kendime yüklemeden toplarım üstünden geçerim napıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X