2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kızlar sağ göğsünün yarısı sanki içinde taş var gibi sem sert oldu.bebek ne kadar emsede o sertlik gitmiyor.ağrı falanda yok.böyşe bir şey yaşadınız mı? nasıl geçer bu sertlik bilgisi olan var mı
Gogsunun heryerinde mi. Sadece bi tarafindami. Eger tek tarafindaysa. Bu cocugu hep ayni pozisyonda emzirdigine isaret. Cocgun cenesi gogsunun sol tarafina denk geliyorsa. Pozisyon degistir gogsunun sag tarafina denk gelsin cenesi . Pozisyonlari internete bulursun.

Canım bana hastanede 15. Günden sonra 3 saatte bir dediler 40 çıktıktan sonra kendi uyanınca dediler ama benim bebekler 3 saati pek buldurmuyor uyanıyorlar zaten saat tutmuyorum artık uyandıklarında veriyorum
Bizim de bugün 16 gün oldu. Uyanınca vereyim diyorum sonra da acaba aç mı diye vicdan yapıp uyandırıyorum. 3 saati bulmuyoruz hiç.
Benimki akşam altıdan beri bana yapışmış durumda artık saat tutmuyorum istedikçe veriyorum canım.
Ay benim kız da memede uyumayı çok seviyor ya hatta baya baya kucağa alıştı kucakta uyumayı çok seviyor. Kimin kucağı olduğu da önemli değil kucak olsun yeter 😌
Benim oburiks ilk günler 2 saati hiç buldurmadı, şimdi gündüz 2.5 3 saatte bir süt veriyorum. Gece uyanınca veriyorum uyandırmıyorum.
Gün içinde çok emiyor benim ki uyanık oldukça veriyorum. Ya da zaten o ellerini ağzına götürüyor istiyor diye veriyorum. Gece annem baktı 3 saatte vermiş sonra verdikten sonra beni de 3 saat sonra uyandırdı. Herhalde artık 3 saat yetecek
Dogdudan beri 3 saate vermeye calistm. Ama tabi yeni dogduda sık istedi. Bazen 1 2 saate verdigim oldu yeni dogdunda.

Suan mesela 3 saaten once vermiyorum..
Geceleride dokor uyanmadigi surece 4 saatede verebilirsin dedi
Bazen uyanmıyor bende saatimi kuruyorum ama uyanamıyorum bi bakıyorum saat geçmiş uyuyor oluyor ama kendimi kötü hissediyorum aç bıraktım çocuğu diye 🙄

kızlar sağ göğsünün yarısı sanki içinde taş var gibi sem sert oldu.bebek ne kadar emsede o sertlik gitmiyor.ağrı falanda yok.böyşe bir şey yaşadınız mı? nasıl geçer bu sertlik bilgisi olan var mı
Sıcak havlu yap canım. Banyo da sıcak suda göğüslerini iyice ov. Bebek daha tam boşalamıyordur sağmaya çalış bide

Gogsunun heryerinde mi. Sadece bi tarafindami. Eger tek tarafindaysa. Bu cocugu hep ayni pozisyonda emzirdigine isaret. Cocgun cenesi gogsunun sol tarafina denk geliyorsa. Pozisyon degistir gogsunun sag tarafina denk gelsin cenesi . Pozisyonlari internete bulursun.
evet canım sağ göğsümün dış tarafa gelen yeri göğsümün yarısı sert.bi bakayım internetten canım çok sağol

Sıcak havlu yap canım. Banyo da sıcak suda göğüslerini iyice ov. Bebek daha tam boşalamıyordur sağmaya çalış bide
şimdi sıcak havlu yaptım bende canım.maşallah çok sık emiyor sırayla her iki göğsümüde veriyorum ama belkide dediğin gibi tam boşaltamıyordur.çok sıkta emse ne kadar emecekki 😉

Nette baktım yaptıran çok bende kararsız kaldım. Kız kardeşim yanımda o bebeye bakarken yaptırayım diyorum
Bilemedim ki valla canım vaktin olmazsa bir daha yaptır.
Bizim de bugün 16 gün oldu. Uyanınca vereyim diyorum sonra da acaba aç mı diye vicdan yapıp uyandırıyorum. 3 saati bulmuyoruz hiç.

Gün içinde çok emiyor benim ki uyanık oldukça veriyorum. Ya da zaten o ellerini ağzına götürüyor istiyor diye veriyorum. Gece annem baktı 3 saatte vermiş sonra verdikten sonra beni de 3 saat sonra uyandırdı. Herhalde artık 3 saat yetecek

Bazen uyanmıyor bende saatimi kuruyorum ama uyanamıyorum bi bakıyorum saat geçmiş uyuyor oluyor ama kendimi kötü hissediyorum aç bıraktım çocuğu diye 🙄
İlk 15 gün sarılık açısından riskli olduğundan beslenmesine dikkat etmek gerekiyor 15 gün geçtikten sonra 4 saati de bulabilir
Demişti bana hemşire

Bilemedim ki valla canım vaktin olmazsa bir daha yaptır.

İlk 15 gün sarılık açısından riskli olduğundan beslenmesine dikkat etmek gerekiyor 15 gün geçtikten sonra 4 saati de bulabilir
Demişti bana hemşire
Ay iyi o zaman valla çok rahatladım😊 geceleri inanılmaz zorlanmaya başladım çünkü

Kotu hissetmene gerek yok cnm gece bende uyandikca veriyorum. Tek basta saat kurdum.

şimdi sıcak havlu yaptım bende canım.maşallah çok sık emiyor sırayla her iki göğsümüde veriyorum ama belkide dediğin gibi tam boşaltamıyordur.çok sıkta emse ne kadar emecekki 😉
Küçük daha annesi ya ondan güçleri yetmiyor yoruluyorlar. Sen bence sağım da yap

Kuzular bebekler geceleri daha az besleniyor... Geceyi gündüzü ayırt etmiştir. Gece 60 lik veriyorum gündüz habire yiyor 80lik verip üzerine bir saat sonra çok ağladı uyumadı bir otuzluk daha yaptım ne yapayım.

hilallll hilallll kuzum sıcak su torbası koy masaj yap mastit olma dikkat et. Masaj yap memene...

Bu arada ben bakıcı arıyorum daha doğrusu yardımcı.... Kayinvaldem gidecek... Çok stresliyim... Annem zaten yaşlı ve hasta... Gelemez. Ablam annemle meşgul o da gelemiyor. Bakıcı sitesi bilen var mı? İnternetten bulunur mu??

Kesinlikle pozisyonla alakali. O yuzden hep derlet pozidyon drgistirmek onemli diye. Cene kismi hep ayni yerde diye. Butun kanalara ulasamiyor

Pozisyon nasıl değiştircez ki??? Sezaryen yarasından rahat oturan varsa beri gelsin. Gerci ben epey iyileştim... 6 saat deliksiz uyuyorum kayınvalidem geldi beri gece o bakıyor.... O gidecek diye aşırı stres oldum. Allah yardımcım olsun. Yardimci bulamazsam bittim... Eşim çalışıyor

Gerçi bence benim bu kadar uyumam fazla konfor... Kalkıp enzirmem lazım ama bana uyu dinlen dediler ben de uyudum napiyim.

Bir de benim kız tutamadı tam memeyi silikon uçla emiyor onda da binbir çaba uğraş sinire kesip ağlama ile .. damagina yerleştiremiyor basıyor çığlığı mecbur biberon sonra

Pozisyon nasıl değiştircez ki??? Sezaryen yarasından rahat oturan varsa beri gelsin. Gerci ben epey iyileştim... 6 saat deliksiz uyuyorum kayınvalidem geldi beri gece o bakıyor.... O gidecek diye aşırı stres oldum. Allah yardımcım olsun. Yardimci bulamazsam bittim... Eşim çalışıyor
Internete emzirme pozisyonlari var. Makineyle sagmakta rahatlatiyor gogsun her tarafini.
6 saat araliksiz uykumuuuu😳😳 ay ne guzel

Gerçi bence benim bu kadar uyumam fazla konfor... Kalkıp enzirmem lazım ama bana uyu dinlen dediler ben de uyudum napiyim.
Ay ne güzel 6 saat deliksiz uyumak 😊 ben iki saat uyusam aklım kalıyor uyanıyorum hemen. Benim de öyle sabit yanım da kimse kalmadı annem kardeşim ara ara geldi gitti. Görümcem var o işlerimi falan yapıyor sağolsun. Bu şekilde olmasaydı ben de yapamazdım kızıma zor yetiyorum çünkü. Alışıcaz elbet bu rutine de bakalım ne zaman 🙄

Ay ne güzel 6 saat deliksiz uyumak 😊 ben iki saat uyusam aklım kalıyor uyanıyorum hemen. Benim de öyle sabit yanım da kimse kalmadı annem kardeşim ara ara geldi gitti. Görümcem var o işlerimi falan yapıyor sağolsun. Bu şekilde olmasaydı ben de yapamazdım kızıma zor yetiyorum çünkü. Alışıcaz elbet bu rutine de bakalım ne zaman 🙄

Gece gündüz bir destekçi çok önemli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X