2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallah ben herzaman sutu bosaltasiya yapiorum. Ayarini dusuk tutuorum. Hizli cekince meme ucum aciyor.
Anladım canım peki o zaman.
Tutturmadan önce ağzına süt ya da mama damlat şırınga ile... Onu emerken göğsünü ver devam etsin .. bebek sinirli iken meme vermeye çalışma önce sakinlessin
Öyle deniyorum evet o zaman alıyor zor oluyor ama bi şekilde tutturuyorum az da olsa emiyor
Boş meme yani emzik tutturmak için ağzına biraz mama damlatıp öyle tutturun. Memeyi tutturmak çok zor emziği o kadar olmamalı pes etmeyin...
Valla hiç de öyle değil canım baya zor :) kusacak gibi oluyor ağlıyor bağırıyor istemiyor emzik bende çok kafası karışmasın diye kaldırdım geri vermiyorum biberon emzik meme hangisini alacağını şaşırıyor gene memeden uzaklaşır diye vermeyeceğim
Canım 2 aylık olup çenesi iyice güçlenir bırakırsın bıraktırmak gerekir diye şu anki ihtiyacını göz ardı etme... Şu an emmesi çok önemli... Silikonu daha çok dene lütfen 🙏🙏 dediğim gibi önce sakinleştirip ağzına mama ver hatta silikonun içine de dök biraz...
Silikonu istemiyorum canım ya Çğnkü bir süre sonra ondan da ayırmam gerekecek ve temas olmamış olacak onun icin vermiyorum silikonla
Ben memnunum canım hipp ten aynen 0 şeker ve organik aptamilde şeker varmış gene de sen bilirsin 🤗
Yaa. Öyle mi gerçekten bu pazar alacaktık hipp aldırayım eşime madem ki
Ben annem diye seviyorum annem diye seviyo, ben aşkım desem aşkım diyo. Ben ne desem aynısını diyo. Hatta anlatmıştım ya benim paylaştığım fotoğrafı alıp paylaşmıştı. Sürekli benimle yarış halinde. Bana sürekli bebeği paylaşacaksın, herkese alışsın, biraz büyüyünce bende kalsın deyip duruyo. Öyle olunca bende çok geriliyorum, kimseden kıskanmıyorum ama o kucağına alınca sinir tepeme çıkıyo.
İsmiyle sev onun yanında boşver deme sinir oldum resmen annem dediğine. Evet fotoğraf mevzusunu hatırlıyorum bu tür konularda cevap bile verme yüzüne bakma İlgilenme sanki
Hiç söylememiş gibi orada yokmuş gibi davran

Benim de sütüm az canım olsun napalım emdikleri kadar
Yani doğduğunda hemen emmeye başlamıştı ama ne yazık ki kalp yetmezliğimden dolayı ilaç alıyorum emzirme dedi doktorum emzirsem emecek belki çok üzülüyorum her günüm ağlamakla geçiyor😢

Benimki emmiyor canım ya 5 tane kalp ilacı alıyorum sağıp atıyorum ama azaldı nereye kadar doktorum da bu 6 aylık bi süreç dedi nerden oldum bu hastalığı bilmiyorum😢
Çok geçmiş olsun canım olsun mama var hiç üzülme emse tabi ki daha iyiydi ama me yapalım sen önemlisin
Yani doğduğunda hemen emmeye başlamıştı ama ne yazık ki kalp yetmezliğimden dolayı ilaç alıyorum emzirme dedi doktorum emzirsem emecek belki çok üzülüyorum her günüm ağlamakla geçiyor😢
Ağlama lütfen 🙏🏻Bir tanıdığım vardı meme kanseri olmuştu doğumdan hemen sonra o da emzirmemişti ama pes etmedi mamayla büyütttü maşallah kızı çok sağlıklı

Çok geçmiş olsun canım olsun mama var hiç üzülme emse tabi ki daha iyiydi ama me yapalım sen önemlisin

Ağlama lütfen 🙏🏻Bir tanıdığım vardı meme kanseri olmuştu doğumdan hemen sonra o da emzirmemişti ama pes etmedi mamayla büyütttü maşallah kızı çok sağlıklı
Saol canım napalım ben de mamayla büyütücem artık keşke elimden bişi gelse ilk başlarda aramızdaki bağ kopacak diye çok korkuyordum ona bağlamıştım her şeyi sanki lohusalık insana her şeyi düşündürüyor😢

Seninki süt içiyormuş gene canım bnm sütüm ilaçlardan kesildi sağıyorum ama çok az 😓 bnmki mama yemesine rağmen sürekli aç hastanede 3 saatte bir dediler 1 saat geçmeden acıkıyor 🤦‍♀️🤷🏼‍♀️

Mamanın miktarını mı artırsan acaba doktora danışarak. Belki 3 saatte 1 yemeyle doyar miktar biraz artarsa. Benim oğlanda 3 saati bulmuyor mesela hiç, acıkıp uyanıyor hemen.

İsmiyle sev onun yanında boşver deme sinir oldum resmen annem dediğine. Evet fotoğraf mevzusunu hatırlıyorum bu tür konularda cevap bile verme yüzüne bakma İlgilenme sanki
Hiç söylememiş gibi orada yokmuş gibi davran

Zaten aynı senin dediğin gibi yapıyorum, ya bakıp alaycı bi şekilde tebessüm ediyorum ya hiç duymamış gibi yapıyorum. İnsan gibi dursa bende isterim bi yardımı dokunur bana. Ama illa benimle yarışacak. Önceden de eşime yapardı aynı şeyi, yanından kalktığım an gider yanına otururdu, eşimin kolunu alır kendi omuzuna atar fotoğraf çekerdi. Eşim ben fotoğraf çekmeyi sevmiyorum dedi, beni söylüyor onunla çekiyosun atıyorsun ama hep diye.

Saol canım napalım ben de mamayla büyütücem artık keşke elimden bişi gelse ilk başlarda aramızdaki bağ kopacak diye çok korkuyordum ona bağlamıştım her şeyi sanki lohusalık insana her şeyi düşündürüyor😢
Evet haklısın canım ama hiç böyle düşünme emin ol hiç anne sütü almadan büyüyen bir sürü bebek var önemli olan sağlıklı olması 🙏🏻
Sutunu bosaltmayi dene. Cogalir bence
Boşaldığını nasıl anlayacağım ki
Mamanın miktarını mı artırsan acaba doktora danışarak. Belki 3 saatte 1 yemeyle doyar miktar biraz artarsa. Benim oğlanda 3 saati bulmuyor mesela hiç, acıkıp uyanıyor hemen.

Zaten aynı senin dediğin gibi yapıyorum, ya bakıp alaycı bi şekilde tebessüm ediyorum ya hiç duymamış gibi yapıyorum. İnsan gibi dursa bende isterim bi yardımı dokunur bana. Ama illa benimle yarışacak. Önceden de eşime yapardı aynı şeyi, yanından kalktığım an gider yanına otururdu, eşimin kolunu alır kendi omuzuna atar fotoğraf çekerdi. Eşim ben fotoğraf çekmeyi sevmiyorum dedi, beni söylüyor onunla çekiyosun atıyorsun ama hep diye.
Olsun sen aynen öyle devam et bırak o utansın utanmıyorsa da en azımdan sinir olma kendi haline bırak hasta o öyle düşün. :)

Kızlar ya göbekleriniz ne durumda benim hiç
Bir elbisem olmuyor göbeğim kocaman moralim çok bozuk

Memedeki süt o günün ihtiyacına göre üretiliyor aslında.... Bebek 3 gün önceki sütü içtiğinde emdiği gibi olmuyor. Yine de yap tabi çoksa sütün mamadan daha iyi .. ben sadece bir defa dolaba koydum taze süt vermeye çalışıyorum.
Mecburen bu şekil de veriyorum çünkü göğüslerin başka türlü boşalmıyor. Boşalmayınca sıtma tutuyor. Hem sağım yapıyorum hem emziriyorum. Öyle olunca da birikiyor 🙄

Evet haklısın canım ama hiç böyle düşünme emin ol hiç anne sütü almadan büyüyen bir sürü bebek var önemli olan sağlıklı olması 🙏🏻

Boşaldığını nasıl anlayacağım ki

Olsun sen aynen öyle devam et bırak o utansın utanmıyorsa da en azımdan sinir olma kendi haline bırak hasta o öyle düşün. :)

Sut hic damlamiorsa. Ve gogsun sert iken yumuşadiysa. Icinde sut bitmistir. Ben her cektigimde icinde ne varsa bosaltiom 😂

Oğlan bugün 16 günlük oldu, aldığım bütün kilolarım gitti, senin ikizdi yakında seninde gider.

Göbek demişken benim oğlanın göbeği tamamen düşmüştü ama kan gelmiş göbeğinden kurumuş böyle bişey yaşayan oldu mu?

Oğlan bugün 16 günlük oldu, aldığım bütün kilolarım gitti, senin ikizdi yakında seninde gider.

Göbek demişken benim oğlanın göbeği tamamen düşmüştü ama kan gelmiş göbeğinden kurumuş böyle bişey yaşayan oldu mu?
Bizim de iki gün önce düştü dediğin gibi kanama oldu ufak ama doktor önemli değil dedi

Hiç sanmıyorum valla öylece duruyorum ben :KK43:

göbeğinden bizim de kan gelmişti geçti zamanla

Kilo gitmiştir göbeğin toparlanması zaman alır biraz. Benim sezeryan yerimde his kaybı var mesela, o bölge geç toparlar kolay mı kaç kat kesiliyor.
Yok canım kilom da gitmedi işte karnım zaten kocaman kaldı psikolojim alt üst durumda psikiyatriye gidicm eşime söyledim randevu aldım olmayacak böyle

Yok canım kilom da gitmedi işte karnım zaten kocaman kaldı psikolojim alt üst durumda psikiyatriye gidicm eşime söyledim randevu aldım olmayacak böyle

Canımm neden canını sıkıyorsun ki benim de karnım duruyor Kotlarım olmuyor hamilelikte aldıklarımı giyiyorum daha ne kadar oldu ki doğum yapalı lütfen kendini yıpratma kilo illa ki gider bir peşlerinden koşmaya başlarsak tığ gibi oluruz 🤭😘😘

İkiz bebek besledin karnında, gider illaki sıkma canını. Ben 12 kilo almıştım zor kilo veririm zaten yine zor olur sanmıştım. Şansım yaver gitti. Ama 40ın çıksın bi daha çok yeni. Ben her işimi kendim yapıyorum belki ondan gitti kilolar. Yemek temizlik çamaşır ütü hepsini yapıyorum üstelik arttı hepside oğlandan dolayı. Bitik haldeyim ama kimsem yok napayım..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X