2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende buzdolabına koyuyorum. Arkadaşım öyle yapmış hep o söyledi buzdolabına koy diye. O kızında hep koymuş
Evet cnm uzun sure saklanacaksa buzluga koyuyorlar. Bende genelde bekletmiyorum 3 saat falan. Buzdolabina koynak icime daha cok siniyo. Zaten sagarken nerdeyse 1 saatimi aliyo

Evet cnm uzun sure saklanacaksa buzluga koyuyorlar. Bende genelde bekletmiyorum 3 saat falan. Buzdolabina koynak icime daha cok siniyo. Zaten sagarken nerdeyse 1 saatimi aliyo
Bir saat çok uzun değil mi canım her göğüs için 15 dk olmalı en fazla yaZıyor internette ama

Annem ne ya kendi çocuğuna annem desin herkes kendi çıkarttığına baksın töbe töbe

Sen gene de ısıt ver canım havalar soğudu biraz ılınsa yeter bence

Bende bilmiyorum annem neyse, güzelce söyledim anlamadı bozuşmak lazım demekki. Isıtıp vereyim kuzuma hep soğuk içirmişim.

Ağlaması ve emmek istemesi aç olduğu anlamına gelmiyor canım aşırı beslersen sindirim sorunu yasar. Emzik ile evde gezdirerek vs oyalaman ve beslenmesini 3 saat ara ile yapman gerekiyor... Silikon uçla almadı mı?

Almıyor canım. Bugün emziğe başladım. Şimdi verdim sustu, yoksa biberon veriyodum hep.

Ne kadar fazla emzirirsen o kadar sütün artar .. kızlar vazgeçmeyin yardım alın gerekirse ..
Tabii ki isitmalisin1

Isıtayım canım, ev 23 24 derece hata ettim hiç ısıtmadım.

Canim vallah bende bildigimden degil. Belki seninkide dogrudur. Ama ben hic buzluga koymuyorum. Koysam bile buzdolabina koyuyorum.

Baktım internetten ısıtın denmiyordu ısıtmadım hiç hata ettim.

Buzdolabında 3 gün duruyormuş bu arada cnm. Ben sadece geceleri veriyorum biraz emziriyorum sonra sağdığımı veriyorum. Malum öyle olunca birikiyor sütler.

Gece nöbeti tutan annelerimize merhaba 😌 benim kız gündüz uyuyan gece asla uyumayanlardan oldu 😭 şimdi YouTube dan anne karnındaki ses diye bişi açtım biraz uyur gibi oldu umarım işe yarar da azcık uyuruz 🤲

Bende bilmiyorum annem neyse, güzelce söyledim anlamadı bozuşmak lazım demekki. Isıtıp vereyim kuzuma hep soğuk içirmişim.

Almıyor canım. Bugün emziğe başladım. Şimdi verdim sustu, yoksa biberon veriyodum hep.

Isıtayım canım, ev 23 24 derece hata ettim hiç ısıtmadım.

Baktım internetten ısıtın denmiyordu ısıtmadım hiç hata ettim.
Sert söyle çocuğu kucağna al senin annen benim aşkım falan de oma da Ay sinir oldum

Gece nöbeti tutan annelerimize merhaba 😌 benim kız gündüz uyuyan gece asla uyumayanlardan oldu 😭 şimdi YouTube dan anne karnındaki ses diye bişi açtım biraz uyur gibi oldu umarım işe yarar da azcık uyuruz 🤲
Bende şimdi sende okuyunca açtım ama yok yani uyumayacaksa bir bebek uyumuyor 😀 sabah bi de aşımız var orda da ağlayacak gene😕

Buzdolabında 3 gün duruyormuş bu arada cnm. Ben sadece geceleri veriyorum biraz emziriyorum sonra sağdığımı veriyorum. Malum öyle olunca birikiyor sütler.

Memedeki süt o günün ihtiyacına göre üretiliyor aslında.... Bebek 3 gün önceki sütü içtiğinde emdiği gibi olmuyor. Yine de yap tabi çoksa sütün mamadan daha iyi .. ben sadece bir defa dolaba koydum taze süt vermeye çalışıyorum.

Silikonu bir kez denedim aldılar canım da sonra da onu bıraktırmak gerekecek diye Vermedim ya tutuyorlar aslında Her beslenmede 10 dk da olsa emziriyorum ama yarım saat kavga ediyoruz resmen o ittiriyor ben çekiyorum derken sonunda tutturup emziriyorum birazcık

Tutturmadan önce ağzına süt ya da mama damlat şırınga ile... Onu emerken göğsünü ver devam etsin .. bebek sinirli iken meme vermeye çalışma önce sakinlessin

Evet canım aldığım emzik Aventin yenidoğan emziği tutmuyor gene de

Ara ara deniyorum canım ama alışmayacaklar sanırım :KK43:

Boş meme yani emzik tutturmak için ağzına biraz mama damlatıp öyle tutturun. Memeyi tutturmak çok zor emziği o kadar olmamalı pes etmeyin...

Silikonu bir kez denedim aldılar canım da sonra da onu bıraktırmak gerekecek diye Vermedim ya tutuyorlar aslında Her beslenmede 10 dk da olsa emziriyorum ama yarım saat kavga ediyoruz resmen o ittiriyor ben çekiyorum derken sonunda tutturup emziriyorum birazcık

Canım 2 aylık olup çenesi iyice güçlenir bırakırsın bıraktırmak gerekir diye şu anki ihtiyacını göz ardı etme... Şu an emmesi çok önemli... Silikonu daha çok dene lütfen 🙏🙏 dediğim gibi önce sakinleştirip ağzına mama ver hatta silikonun içine de dök biraz...

Kızlar emzik veren var mı? Kilo alımı fazla bile benimkinin 15 günlük oldu bugün. Meme tutmuyor, meme tutmadığı için sürekli aranıyor biberon verince susuyor. O kadar fazla süt içti ki, zararlı olacak artık diye endişe ediyorum. Verdim emziği az önce.
Vala ben de verdim canım sürekli acıkıyor çok kilo aldı sanki bi de ben kalp ilaçları kullanıyorum kalp yetmezliği oluştu doğum sonrası emziremiyorum o yüzden de mama veriyorum sürekli aç aranıyor çok yiyince de kusuyor vermezsem sürekli ağlıyor ben de emzik verdim

Bugün görümcem söyledi hipp i o kullanmış bebeğine çok iyi organik dedi zsten hastAnede hipp veriyorlardı şimdi mamamız bitmek üzere ya hipp ya aptamil conformil alacağım sma ile devam etmek istemiyorum zaten hem kabızlık çok oldu hem gaz sorunu çok yaşadık bi de pamukçuk oldu ben hepsini mamaya bağladım tabi 😀 belki hepsi omdan değildir ama istemiyorum sma kullanmak doktorumuza sorduk gaz sorunu olduğundan aptamil conformil dedi
Ben memnunum canım hipp ten aynen 0 şeker ve organik aptamilde şeker varmış gene de sen bilirsin 🤗

Sert söyle çocuğu kucağna al senin annen benim aşkım falan de oma da Ay sinir oldum

Ben annem diye seviyorum annem diye seviyo, ben aşkım desem aşkım diyo. Ben ne desem aynısını diyo. Hatta anlatmıştım ya benim paylaştığım fotoğrafı alıp paylaşmıştı. Sürekli benimle yarış halinde. Bana sürekli bebeği paylaşacaksın, herkese alışsın, biraz büyüyünce bende kalsın deyip duruyo. Öyle olunca bende çok geriliyorum, kimseden kıskanmıyorum ama o kucağına alınca sinir tepeme çıkıyo.

Vala ben de verdim canım sürekli acıkıyor çok kilo aldı sanki bi de ben kalp ilaçları kullanıyorum kalp yetmezliği oluştu doğum sonrası emziremiyorum o yüzden de mama veriyorum sürekli aç aranıyor çok yiyince de kusuyor vermezsem sürekli ağlıyor ben de emzik verdim
Benimki süt içiyor ama o da çok kilo aldı, seninki gibi hep aç, fazla süt içip kusuyor ama halada istiyor. Verdim bende emzik.

Benimki süt içiyor ama o da çok kilo aldı, seninki gibi hep aç, fazla süt içip kusuyor ama halada istiyor. Verdim bende emzik.
Seninki süt içiyormuş gene canım bnm sütüm ilaçlardan kesildi sağıyorum ama çok az 😓 bnmki mama yemesine rağmen sürekli aç hastanede 3 saatte bir dediler 1 saat geçmeden acıkıyor 🤦‍♀️🤷🏼‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X