2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim kız da tvye (ki epey büyük ekran) telefona foto cekerken... Ve bilgisayar ekranjna da bakıyor. Zararlı diye her tarafa kaktüs aldim koydum.

Evet cnm bakıyorlar pandemi dolasıyla troid için falan ben hep sağlık ocağında kan verdim

Bakılır tabii... Kadın doğumcum özel muayeneden sonra yönlendirmişti...
Bende bu ay bebeği götürünce vereyim de bakılsın o zaman,kafama göre bıraktım ilacı.belki hala kullanmam gerekiyordu
Benim kız da tvye (ki epey büyük ekran) telefona foto cekerken... Ve bilgisayar ekranjna da bakıyor. Zararlı diye her tarafa kaktüs aldim koydum.
Aynen bide telefon var.fotograf çekmeyi geçtim kimseyle yüz yüze görüşmediğimiz için herkes görüntülü arıyor kızımı görmek icin.o zaman benimkide sesden dolayı öylece baka kalıyor telefona

Bizim ki hemen gülüyor ekranda birini görünce teknoloji çocukları işte

Kızlar bebeklerin beslenmesi arttı mi bizimki çok yemeye basladi ama.kaka da.cok yapamıyor uykudada zorlanıyor.... Cok yiyor eskiye göre. 120lik mama yedi doymadı. ://///
Gündüz memede kalma oranı arttı bizimde önceden daha kısa emerdi şimdi daha sık emiyor sağımda yapmıyorum artık anca ona yetio emdiği

Olabildiğince uzak tutmaya çalışacağım. Ne kadar geç tanışırsa kârdır
Elimden geldiğince bende dikkatini dağıtmaya çalışıyorum.salonda yatırdığım yere iki tane balon astım,çıngırak aldık.ozellikke çıngırak şu an çok dikkatini çekiyor
Bu aralar bende hep onu düşünüyorum gün içinde bazen 3-5 dk anca emiyor. Eski den hep meme de diye şikayet ederdim şimdi de kısa kalıyor diye
Bende emzirdiğim süre boyunca vitamin ve balık yağı kullanacağım. Vitamin az biraz beni kendime getiriyor

Valla vitamin benide ayakta tutuyor enerji veriyor bence. ben normalde uykuya çok düşkünümdür uykusuzluk çekmiyorum pek. Artık bir rutin oluşturdum. Pazar günleri ütülerimi yapıyorum pazartesi de evimi temizliyorum normalde pert olmam lazım ama zımba gibiyim

Canım sanmıyorum işe gittiğini var sayalım o anneler de o kadar saat sağım yapamıyor sonuçta öyle düşün. 6 saatten brişey olmaz 7 yi pek buldurma da istersen

Uykuyu bölünce perişan oluyorum çünkü. Eziyetli bi hale dönüşüyor. Oğlan uyandırana kadar uyanmayı düşünmüyorum artık.
Canım bence kesilmez.bende gece artık ellemiyorum uyuyor ve genelde 5-6 saat sonra emziriyorum.cogunluktada kendisi uyanmiyor ama göğüslerim o kadar dolmuş oluyor ki ağrı yapıyor ben alıp emziriyorum

Zaten bende sizleri düşündüm sizinde buluyor o saatleri. İlk zaman kesilirdi belki ama artık düzenede bindi diye düşünüyorum.

Benim tvyle hiç aram yoktur. Eşim çok izler, netflixten dizi izler sürekli. Oğlana sabahları o bakıyor genelde. Alışmış oğlanda açık olunca gözü tvde. Ters koyuyorum kafasını çevirip bakıyor. Eşim evde yoksa TV kapalı oluyor zaten genelde. Eskiden Müge anlı izlerdim. Hey gidi günler..

Ben biberonla verdiğim için direkt takip ediyorum içtiği süt miktarını. Gece az içiyorlar tekrar uykuya dalıyorlar. Benim oğlan öyle yapıyor yani, sizdede öyledir muhtemelen.
Benim kız maksimum 6 saat uyuyor cnm kalkıyor emmek için emziriyorum yatıyor geri sonra 3 saat sonra bida kalkıyor geri uyuyor yani 6 saat sağmasan bişi olmaz bence

Gece uyumuşum zaten kalkmamışım.
Gece kalkmadan sağdığım miktar, gece uykumu bölüp uyandığım miktardan daha fazla gün bazında bakınca. Biraz böyle gidicem valla banada yazık.

Sağım yapmak sütü artırır zaten canım. Yetmiyor diyorsan yap tabi iyi olur.

Bende bi ara akıl ettim içtim. Sonra unuttum gittim. Şimdi sen yazınca aklıma geldi içeyim hergün.

Bende öyle büyük bi ağrıyla cebelleşiyorum.

Benim oğlan 1 hafta yapmadı canım. 6.gün doktora gittik. Probiyotik verdi onu kullandım. Ertesi sabah yaptı kakasını. O gün 2 kez yaptı, ertesi sabah çok az yapmış. Dün bugün yine yok.. Damlaya devam ediyorum halbuki. Yarında yapmazsa doktoruna msj atıcam. Kullanalım derse fitil ilaç bişey kullanıcam.

Bende demir ilacına devam ediyorum. B12 takviyeli. Bu arada feci bi saç dökülmesi yaşıyorum.. İnanılmaz çok dökülüyor. Duşta, duştan sonra tararken, kuruturken, düzleştirirken her evrede bi tutam gidiyor. Gün içinde dökülen cabası..

Aile hekimliğinde bakılıyormu ki bebegi götürünce orda kan versem de baksalar.ben 2 ay kullandım bıraktım.vitamini alırım gene olmadi

Bakılıyor canım. Ben bugün kan verdim oğlanın kontrolü vardı gitmişken aradan çıkardım. Hatta aç git şeker tsh filanda baktı.

Kızlar bebeklerin beslenmesi arttı mi bizimki çok yemeye basladi ama.kaka da.cok yapamıyor uykudada zorlanıyor.... Cok yiyor eskiye göre. 120lik mama yedi doymadı. ://///

Evet canım arttı. Benim oğlan 30 ccyle başladı zaten doğduğu gün hastanede 30 cc mama verildi. Evde ben sağıma başladım ilk hafta 30 cc çıkardı sütüm ona yetti hep. 2 hafta sonra filan 70 ccye çıktı. Sonra 100, 120 derken şuan 140 150 cc süt içiyor. Benim oğlan iştahlı zaten doğdu doğalı.Hatta geçen 150 cc süt içirdim doymadı yarım saat sonra filan 70 cc daha içti. Biz eşimle şok.

Bende bir hafta bekliyim bakalım yapmazsa doktora yazayı. Ya benimde avuç avuç dökülüyor saçlarım inanılmaz derecede görümceme söyledim şimdide şey dedi zeytinyağ ve alovera karşımı sür beklet yıkan dedi o yapmış iki kere kesilmiş hemen deniyim bende. Aslında normalmiş doğum sonrası dökülme dökülen saçlarım böyle tüy gibi sanki incecik ama üzülüyorum ya çok takıyorum saçlarım benim her şeyim daha sarı yapıcam ben onları dursunlar

Evde probiyotikli damla varsa verebilirsin canım. Bi deneyim unutmazsam zira bende saç dökülmesinden aklımı oynatacak gibiyim. Bende ombre hayalleri kuruyordum ki saç dökülmem başladı. Bi yandanda oğlanla saç rengimiz aynı, tonu bile aynı.O benzerlik çok hoşuma gidiyor. Ama ombreyede içim gidiyor.
Ayyy senin enerjin geçiyordur çocuğa valla
Valla bilmiyorum ama çocuk hemen huysuzlanıyor.

Uçlara ışıltı şeklinde yaptır az bişi havalar biraz ısınsın kanımız kaynar zaten değişiklik için ben uzun süre sarı kullandım eski hallerime bakıyorum zayıfım saçlar bakımlı tırnaklar uzun ojeli bida öyle olurmu acaba yaşlanıp gidicez bu minnoşların elinden
Valla bence küçücükler hemen anlıyorlar mesela bizimkiler arayınca ekranda gördüğü an o ara huysuz bile olsa başlıyor gülücükler atmaya. Kesinlikle sütten falan geçiyor

Yaza doğru bi renk istiyor insan cidden. Bende eski günleri düşünüyorumda hey gidi günler. Ojeler, frenchler, sarı saç.. Cumartesi geceleri çıkardık eşimle hep. Pazar sabahları geç kalkıp kahvaltıya giderdik. Canımız istediği saatte hadi çıkalım der çıkar bi yere gider otururduk. Eşim şehirdışına çıkacağı zaman birlikte giderdik bazen. Yılbaşında sabahlardık hep.. Şimdi herşey çok farklı. Bende bi daha öyle olur mu çok merak ediyorum.. Ama yinede herşeye değer..

Benim oğlanda teyzesine bayılıyor mesela. Ama kv arasın yapıyor bi huysuzluk.

Canım sen kaç beden bebek bezi kullanıyorsun? Benim oğlan da biraz tospik de bezin bedenini büyütsem mi bilemedim

En iyisini yaparsın canım zaten sütün maşallah var korkma azalmaz bitmez öyle 5 6 saatle eziyet etme kendine

O günler geri gelmez anca kaçak göçek bi saat birine bırakıp alışverişe gideriz en fazla ya da azcık büyütünce yemeğe gideriz. Kahvaltılarada beraber gideriz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…