2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En iyisini yaparsın canım zaten sütün maşallah var korkma azalmaz bitmez öyle 5 6 saatle eziyet etme kendine

2 gece kalkmadım kendime geldim yemin ederim.
O günler geri gelmez 😂 anca kaçak göçek bi saat birine bırakıp alışverişe gideriz en fazla 😂 ya da azcık büyütünce yemeğe gideriz. Kahvaltılarada beraber gideriz 🥰

Evet zaten süt olayı bitmeden eski hayatımıza dönemem ben. 1 yaşından sonrasına bakıcaz artık. Dediğin gibi kahvaltıya gideriz. Mekana gitmeyizde oğlan uyuyunca balkonda otururuz. 😂
Kaç kg canım sen ki

Benimki tam bi tosun 8 kilo. 😂

Uykuyu bölünce perişan oluyorum çünkü. Eziyetli bi hale dönüşüyor. Oğlan uyandırana kadar uyanmayı düşünmüyorum artık.

Zaten bende sizleri düşündüm sizinde buluyor o saatleri. İlk zaman kesilirdi belki ama artık düzenede bindi diye düşünüyorum.

Benim tvyle hiç aram yoktur. Eşim çok izler, netflixten dizi izler sürekli. Oğlana sabahları o bakıyor genelde. Alışmış oğlanda açık olunca gözü tvde. Ters koyuyorum kafasını çevirip bakıyor. Eşim evde yoksa TV kapalı oluyor zaten genelde. Eskiden Müge anlı izlerdim. 😂 Hey gidi günler.. 😂😂

Ben biberonla verdiğim için direkt takip ediyorum içtiği süt miktarını. Gece az içiyorlar tekrar uykuya dalıyorlar. Benim oğlan öyle yapıyor yani, sizdede öyledir muhtemelen.

Gece uyumuşum zaten kalkmamışım. 😂
Gece kalkmadan sağdığım miktar, gece uykumu bölüp uyandığım miktardan daha fazla gün bazında bakınca. Biraz böyle gidicem valla banada yazık. 😂

Sağım yapmak sütü artırır zaten canım. Yetmiyor diyorsan yap tabi iyi olur.

Bende bi ara akıl ettim içtim. Sonra unuttum gittim. Şimdi sen yazınca aklıma geldi içeyim hergün.

Bende öyle büyük bi ağrıyla cebelleşiyorum.

Benim oğlan 1 hafta yapmadı canım. 6.gün doktora gittik. Probiyotik verdi onu kullandım. Ertesi sabah yaptı kakasını. O gün 2 kez yaptı, ertesi sabah çok az yapmış. Dün bugün yine yok.. Damlaya devam ediyorum halbuki. Yarında yapmazsa doktoruna msj atıcam. Kullanalım derse fitil ilaç bişey kullanıcam.

Bende demir ilacına devam ediyorum. B12 takviyeli. Bu arada feci bi saç dökülmesi yaşıyorum.. İnanılmaz çok dökülüyor. Duşta, duştan sonra tararken, kuruturken, düzleştirirken her evrede bi tutam gidiyor. Gün içinde dökülen cabası.. 🤦🏼‍♀️

Bakılıyor canım. Ben bugün kan verdim oğlanın kontrolü vardı gitmişken aradan çıkardım. Hatta aç git şeker tsh filanda baktı.

Evet canım arttı. Benim oğlan 30 ccyle başladı zaten doğduğu gün hastanede 30 cc mama verildi. Evde ben sağıma başladım ilk hafta 30 cc çıkardı sütüm ona yetti hep. 2 hafta sonra filan 70 ccye çıktı. Sonra 100, 120 derken şuan 140 150 cc süt içiyor. Benim oğlan iştahlı zaten doğdu doğalı.Hatta geçen 150 cc süt içirdim doymadı yarım saat sonra filan 70 cc daha içti. Biz eşimle şok. 😂
Aynen biz de şok geçirdik çok yeyince.

2 gece kalkmadım kendime geldim yemin ederim.

Evet zaten süt olayı bitmeden eski hayatımıza dönemem ben. 1 yaşından sonrasına bakıcaz artık. Dediğin gibi kahvaltıya gideriz. Mekana gitmeyizde oğlan uyuyunca balkonda otururuz. 😂

Benimki tam bi tosun 8 kilo. 😂
Maşaallah subhanallah canım paşaya💙

Kızlar bende bezi değiştireyim değiştireyim dedim sonra pişik falan olursa diye cesaret edemedim gebe sleepy aldım.3 numara kullaniyorduk bu sefer 3+ olanı alayım dedim 3 le hiç bir farkı yok bilginiz olsun.eger büyütecekseniz direk 4 numaraya geçin 😉

Kızlar bende bezi değiştireyim değiştireyim dedim sonra pişik falan olursa diye cesaret edemedim gebe sleepy aldım.3 numara kullaniyorduk bu sefer 3+ olanı alayım dedim 3 le hiç bir farkı yok bilginiz olsun.eger büyütecekseniz direk 4 numaraya geçin 😉
Yaa ciddi misin bende ondan istettim hemde baya fazla 🙄 içindeki lastik kısmı yırttın mı canım

Kızlar dün yazmıştım bende sağım yapıyorum artık gece ve sabah dışında pek emmek istemiyor nedenini çözemedim gündüzde uykudan uyanınca 5 dk emiyor sonra istemiyor onuda gezerek yani bende sütüm kesilir diye korkup sağiyorum sizler hangi süt sağma makinası kullanıyorsunuz memnun musunuz

Kızlar dün yazmıştım bende sağım yapıyorum artık gece ve sabah dışında pek emmek istemiyor nedenini çözemedim gündüzde uykudan uyanınca 5 dk emiyor sonra istemiyor onuda gezerek yani bende sütüm kesilir diye korkup sağiyorum sizler hangi süt sağma makinası kullanıyorsunuz memnun musunuz
Canım bazı dönemler de olabiliyor böyle şeyler uzmanlarda yazmış hatta 4. Ay da başlıyormuş meme reddi sen sağ ki kesilmesin ama memeyi devamlı ver hiç pes etme muhtemelen bir haftaya düzelir. Ben lansinoh elektirikli ikili olandan kullanıyorum

3. Ay zor bir aymış canım büyümenin en hızlı olduğu aylardan biriymiş bu aylarda meme reddi bağırsak problemleri görülebiliyormuş

Yaa ciddi misin bende ondan istettim hemde baya fazla 🙄 içindeki lastik kısmı yırttın mı canım
Cidden gözle görülür hiç bir fark yok.bende 160 lı bi kampanya görmüştüm ondan aldım ama biz çabuk bitiriyoruz..ya ben o iç lastiği yirtinca kakası kenarlardan çıkıyor.ya da ben yanlış mı yaptım acaba komple yırttım orayı 🙈 şimdi sadece üst taraftan bir yerini kesiyorum gerginliği azalsın diye.cok bişey farketmiyor ama daha az iz oluyor gibi

Benim kizda 1 hafta sonra 3 aylık olacak.bizde de emme azaldı gibi ama ben bir iki firtta çekse sürekli veriyorum.bide bu ara uykuya düştü.gûndüz ha bire uyuyor.bide ikidir yattığı yerde elini emerken bı bakiyorum uyumuş🤷

Benim kizda 1 hafta sonra 3 aylık olacak.bizde de emme azaldı gibi ama ben bir iki firtta çekse sürekli veriyorum.bide bu ara uykuya düştü.gûndüz ha bire uyuyor.bide ikidir yattığı yerde elini emerken bı bakiyorum uyumuş🤷
Ay ne güzel işte maşallah de 🧿 bende gündüzleri artık desteksiz uyutmaya alıştırıyorum umarım başarılı olurum 😂

Aynen biz de şok geçirdik çok yeyince.
Normal artık canım büyüyorlar.
Maşaallah subhanallah canım paşaya💙
Hepsine maşallah canım. ❤️

İyi oldu bunu söylediğin canım. Bende evdekiler bitince 4 alayım o zaman.

Ben lansinoh elektrikli pompa kullanıyorum ikili. Zamandan tasarruf oluyor ikili olunca. Çekimide iyi memnunum.
3. Ay zor bir aymış canım büyümenin en hızlı olduğu aylardan biriymiş bu aylarda meme reddi bağırsak problemleri görülebiliyormuş

Bağırsak problemi bizde yoğun bi şekilde yaşıyoruz vallahi..

Ay ne güzel işte maşallah de 🧿 bende gündüzleri artık desteksiz uyutmaya alıştırıyorum umarım başarılı olurum 😂
Gündüzleri çok kucakta sallanıyorum zaten.genelde ev tıpi ana kucaginda sallıyorum onda uyuyor ama gece kucakta uyuyor.iste iki gündür de elini emerken uyuyor 😄

Ben lansinoh elektrikli pompa kullanıyorum ikili. Zamandan tasarruf oluyor ikili olunca. Çekimide iyi memnunum.

Aynen canım 4 al direk.hic fark yok bana göre

Evet bizimki de ayaklarını çekiyor çok yiyyorr ve bağırsakları belki adapte olamadı.. ben prima premium care 2 numara kullanıyorum bakalım bu bile küçük gelmeye başladı. Toplu bez alamayiz sürekli büyüyorlar çünkü. Ama su an 50 tane filan var elimde. İnsallah var olani bitirene kadar kuculmez.

E bebekte yine indirim var, gece gece düştüm yine bu batağa.. 😂
Sorma sorma. Biz de mama parasından battık.... Tanesi 90 tl neredeyse ve üç ila dört günde bir kutu bitiyor. 🥺 Artık yavaştan ek gıdaya başlarım dört ay bitince.... Komple mama bebeği olduğu için bir şey olmazmış. Su da çok içiyor bizimki...

Slm kızlar nasılsınız okuyorum ama pek yazmaya fırsatım olmuyor iki çocukla.Bizim de yarın tam üç aylık olacak kizimiz ve bir haftadır çok şiddetli meme reddi yaşıyoruz çok severek emdiği memeye yatınca basıyor çığlığı eskiden ben çekerdim çok kusuyor diye şimdi kendi istemiyor çok zor bir süreç inşallah bir an önce düzelir.kizlar ya hala sizinde her açtığınız bez kakali mi yenidoğan gibi hala günde 10 12 bez kakali çıkıyor çok şiddetli de kusma var karnı sürekli gurulduyor yani bütün belirtileri yaşıyor. yarın doktora götüreceğiz galiba bizimkinin süt alerjisi var benim çok sıkı bir diyet yapmam gerekecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X