2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yumurta toplamadan hemen sonra transfer olması mı sağlıklı yada dondurulması mı daha sağlıklı bilgin var mı peki canım? Neye göre karar veriliyor ki yani buna? Kusuruma bakma çok soruyorum ama bilgim olmadığı için öğrenmek istiyorum
Oncelikli ortada kusur olacak bir durum yok zamaninda bizde senin gibi merak edip sorduk yardimlastik hic cekinme sor cevaplariz ♥️ Dondurulmusun sansi daha yuksek diyorlar ama rabbim nasip edecekse ediyor isin aslı bu en basta kimi taze transferle kaliyor kimi dondurulmusla kimi de ikisi de olmuyor yumurta cok toplaninca da rahim dinlendirme yapiliyor vucudun su toplama riski oldugu icin zaten baskilayici igne veriyor doktorun yumurta toplamadan sonra ohss yakalanmamak icin dondurulmasi ise saglikli kaliteli embriyon varken tabikide dondur tekrar ignelerle ugrasmazsin sadece transfer hazirligi yaparsin ilki olumsuz olursa bile

Dondurulmuşlar için dondurulması için ücret ödemesi yaptınız mı laboratuvar kira alıyor. Eğer ödeme olmadıysa bir yıl sonra herhangi bir ücret ödenmez ise sağlık bakanlığına başvurup embriyoları imha ediyorlar bilginiz olsun. Eğer ödeme yaptıysanız embriyo transferi için doktorunuzla görüşüp ilaç tedavisi başlayıp transfer için hazırlık yapılıyor. Tabi bu süre de Ankara’da olmanız lazım ücret için de şunu söylebilirim merkezden merkeze ya da hastaneye göre değişiklik gösteriyor ben izmirdeyim ve ikinci transfer için 1500 merkeze 1500 doktoruma ödeyeceğim bunun dışında bi ödeme yapmıcaz zaten dondurulmuş olduğu için öyle iğne ilaç bi masraf olmadı. Bu arada çok geçmiş olsun allah ikizlerine hayırlı güzel ömür nasip etsin ♥
Çok teşekkür ederim ❤💕 evet ücret ödemesi yapmıştık 5 yıl için,geçen yıl aradığımda 4 bin 800 kadar transfer ücreti istediklerini söylediler biraz şaşırdım açıkçası çünkü biz tüp bebek için bu kadara yakın ödeme yapmıştık sizlere bi sorayım dedim

Gecmis olsun canim 😞 benim bildigim kadariyla yuklu bir ucret odemezsin sadece transfer icin odersin oda 2 bin falandir diye tahmin ediyorum cunku doktorla konustugumda tutmazsa ikinci transfer icin ucret olacak mi dedigimde ikinci ucretsiz ucuncu ise 2bin civarinda demisti ama arayip bilgi alman daha iyi hastaneler farkli oldugu icin fiyatta farklidir
Sağol canım 💕 2 bin çok uygun geldi ,bana fahiş bir rakam söylendi 4.800 kadar tuhaf bir durum 🤨

Bende iki igne kullaniyorum kizlar gonal f ve menopur kullanmaya basladiktan sonra 4. Gunu bakti 2 yumurta gozukuyo dedi artar mi sizce😪

Merhaba herkese ben persembe transfer oldum fakat ilaclar midemi mahvetti maden suyu icsem midem rahatlar doktor gazli icecekler yasak dedi ama maden suyu o kategoriye girermi acaba

Adetliyken gidiyorsun canim zaten ilac kullaniyorsun ya ilacta kisiye gore kimi 16 gun kimi daha az kimi 20 gun sonrayi buluyor o zamana kadar da adetin bitmis olur adetli iken transfer olmuyor 😊
Ohoooo ben ne kadar belliden daha 😂 sabırsızlanıyorum bir an önce olsun diye neyse beklicez mecbur o zaman benim transfer bu ayın sonunu bulur

Merhabalar benim de transferim bugün oldu.İki embriyo transfer edildi ..3 tane de donduruldu..Rabbim hayırlısını versin artık biz bize düşeni yaptık gerisi takdir..Rabbim isteyen herkese hayırlarla nasip etsin inşallah
İnsallah saglikla hayirla tutunur bebislerin canim dua et bol bol gerisi takdir ilahi dedigin gibi sen nerde yaptiriyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X