2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Te
Kayıt için geç kalmış değilsiniz telefonla ebe hanımla görüşerek bildirim yapın, önemli olan onlar için kalp atışı duyulup gebeliğin netleşmesiydi. Aşı olarak tetanoz aşısı yapılıyor gebelikte iki doz, yapılma zamanı olarak genelde istenen şey bebeğin hareketlerini hissetmeniz olası bir durumda bebeğe aşıdan bişey oldu diye saçma suçlamalara maruz kalmamak için. İki aşı arası en az 28 gün tabi doğru olan tarihe uyarak iki aşıyı da tamamlamak. Eğer daha önce yakın bir tarihte tetanoz aşısı yaptırdıysanız bunun bilgisini veriniz ebe hanıma. Gebelik boyunca sistemde doğuma kadar 4 defa izleminiz olacak zaten büyük ihtimalle ilk aşı tarihi ikinci izleme denk gelecek, 4 izlem harici ikinci aşı için gitmeniz gerekebilir☺️
Teşekkür ederim bu konuda hicbir bilgim yoktu asilari olmak lazim

Te Teşekkür ederim bu konuda hicbir bilgim yoktu asilari olmak lazim
Rica ederim ne demek☺️ izlemlerde tansiyon, kilo, gerekli durumlarda kan ve idrar tahlilleri, bebeğiniz 16 veya 17 haftalık olduğunda el doppleri ile kalp atışlarının dinlenmesi (büyüdükten sonraki izlemlerin hepsinde), ödem varis takibi, varsa sorularınız sizin ve bebekle ilgili sorularınızın cevaplanması, aynı zamanda gebelik ile ilgili Bi çok konuda eğitim, bebeğin doğumuna yakın izlemde bebekle ilgili doğum sonrası aile sağlığı merkezine gelişiniz ve yine bir çok konuda bilgi verecektir ebe hanım

Te Teşekkür ederim bu konuda hicbir bilgim yoktu asilari olmak lazim
Aşıları elbette olmak lazım kesiklerde yaralanmalarda çivi batmasına vs. bile acile gittiğinizde tetanoz aşısı yapılır, ki biz daha çok girişime maruz kalacağımız için doğumda, mutlaka aşıyı yaptırmak lazım, Yenidoğan tetanozu çok riskli bir durumdur aşıyla annenin önlem alması gerekir, aşınızı kadınlara yapılan 5 doz protokolü ile tamamlarsanız doğurganlık çağı boyunca aşıyı tekrar yaptırmanıza gerek olmayacak aynı zamanda yaralanmalar VS gibi durumlar içinde koruyuculuğu olacaktır

Tedavi ile olmadi mi?
Varikosel çıktı ameliyat oldu 6 ay zaman kaybettik değer daha da düştü ilaç kullandık neler yaptık yok yükselse bile fazla değil yine düşüyor. 40 bin azami olsa bile sperm sayısında çoğu arkadaşımın eşinin 300 milyon flndi sperm sayıları öyle hamile kaldılar şans düşük yani sayı az olunca zaman kaybedilir sadece tedavi denemek

Saglik ocagina kayıt yaptirdiniz mi kizlar ben yaptirmadim kacinci haftadan itibaren yaptirmak lazjm
Benim hemen aradı Ebe sisteme düşer düşmez zaten kaydım vardı tlfndan girdik bilgileri 9 haziran asi günü verdiler geç zaten sıkıntı yok canım geç gitmende

Kızlar merhaba. Bugün belim ve karnım adet olacak gibi ağrıyor ara ara bayadır olmuyordu. Aranızda yaşayan var mı? Acaba diyorum rahim mi buyuyor da böyle oluyor

Kızlar merhaba. Bugün belim ve karnım adet olacak gibi ağrıyor ara ara bayadır olmuyordu. Aranızda yaşayan var mı? Acaba diyorum rahim mi buyuyor da böyle oluyor
Bazen bende de oluyor canım.. Özellikle gazim olunca belime, karnıma çok sancı yapiyor..

Canim rahimde büyüyor bide adet döneminizse eger o zamanlarda agrirmis arada benimde agriyor en son okudugumda rahim portakal kadar oldu diyordu

of bugün mutfağa adım atmamla banyoya koşmam bir oldu. çok fena oldum ilk kez. normalde böyle olmamıştım hiç.
yaptığım yemekleri o gün yiyebiliyorsam yiyorum. ertesi gün göresim gelmiyor yemekleri çoğunlukla. salata yedim oturup şimdi. bir de tarhana yaptım hızlıca en azından faydalı olsın diye

of bugün mutfağa adım atmamla banyoya koşmam bir oldu. çok fena oldum ilk kez. normalde böyle olmamıştım hiç.
yaptığım yemekleri o gün yiyebiliyorsam yiyorum. ertesi gün göresim gelmiyor yemekleri çoğunlukla. salata yedim oturup şimdi. bir de tarhana yaptım hızlıca en azından faydalı olsın diye
Ya bende mutfağı görmek bile istemiyorum nezaman duzelicez ya yemek yapmayi zaten sevmiyordum böyle olunca hep kisliklardan yaptım kolay olsun diye evdekiler artık güzel yemek bekliyorlar😔

Benimde sürekli basım ağrıyor uyuyorum uyaniyorum agri devam ediyor ilacta kullanmak istemiyorum neden oluyor acaba dogal bir çözümü olan varmi

Hanimlar gunaydin.
Nasil gidiyor hamilelik?
Dunden beri sag kasigimda agri var ,dizlerime dogru iniyor ,var mi boyle birsey yasayan?

X