2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Sbh yumurta peynir domates salatalik findik ceviz pekmez, oglen balik veya sebze bol yogurt aksam yemek secmiyorum mesela. Her gun bi meyve aralarda veya ayran daha cok. Gece yatarken de sut iciyorum. Hep ayni duzen sadece aksam yemekleri farkli. Bakliyat ve ya et sira sira. Yani ozel bsy yok ama saatler duzenli bide sabahlari deli gibi yiyorum kesin diyorum kilo aldm yine yoj
Ben de ayni senin gibi yiyorum canimm ama bn surekli kilo aliyorum 🤣 ya bn balik almaya guvenemiorum sen nerden aliyosun ? Taze balik mi aliyosun yoksa dondurulmus mu ? Biz pazara da gitmioruz koronadan kaldim baliksiz 😞

Benim dr um hic olcmedi tansiyonumu ikisi de hem de. Bende de yok tansiyon aleti bn de merak ettim simdi. Hem basim donuyo hem de dun basim cok agridi tansiyondan midir ? 😓
doktorunun ölçmesi lazım aslında kontrollerde. bizde tansiyon aleti var. ben düzenli ölçüyorum ama benim ilk gebelikte sorun olduğundan biraz üzerine düşüyorum

Sbh yumurta peynir domates salatalik findik ceviz pekmez, oglen balik veya sebze bol yogurt aksam yemek secmiyorum mesela. Her gun bi meyve aralarda veya ayran daha cok. Gece yatarken de sut iciyorum. Hep ayni duzen sadece aksam yemekleri farkli. Bakliyat ve ya et sira sira. Yani ozel bsy yok ama saatler duzenli bide sabahlari deli gibi yiyorum kesin diyorum kilo aldm yine yoj
oh ne güzel sağlıklı besleniyor sun benim yediklerim en yenilememesi gereken şeyler 😂😂
Son birkaç gündür iştahım açıldı kilo almaya başladım Allah sonumu hayır etsin yine içime öküz kaçmış gibi birseyler yemek istiyorum hele birde ramazan pidesi ve peynir kendimi tutamiyorum😂😂
Bana da agir gelio vit hapi ya cok midemi bulandırıyor. Yatarken ictigim halde kotu yapiyo. Simdi bide decavit turu bisey vercek o daha agir bakalim napcam. Benim de bulantilarim gecmisti yine basladi vitamini de icince hepten kotu oluyorum 😞 Ama ocean plus in omegasini kullaniodum tedavi sirasinda o limon aromali agzina kotu tad gelmio onu icince bn yine ondan alcam sanirim. Et yiyemiosan da canim bol tahil grubu tuket. Protein cok onemli diolar.
eti sade pişince yiyemiyorum canım ancak yemeklerin içinde ve kıyma tuketebiliyorum decaviti bende gece içicem artık dün öğlen aldım çok kötü oldum zar zor kalkıp yemek yaptım..

bende et kıyma eksik etmiyorum sofradan ama makarna vs arıyorum bazen. süt pek içmiyorum nadir içerim. yumurtanın sadece sarısını yiyorum. ben de çok dengesiz beslenmiyorum aslında. eskiden haftada 1 kvalidelere giderdik orda kıtlıktan çıkmış gibi yerdik çeşit çeşit. şimdi 2aydır gitmeyince onun da etkisi var sanırım😂😂😂
kefir içmeye çalışıyorum ben birde. yaşçlnız sadesini değil meyveli

günaydın hayırlı haftalar🌺

sabah gittim sağlık ocağına. 9da açılıyormuş erken gittim biraz. tek tek soruyorlar ne için geldiniz diye içeriye almıyorlar. bende gebeyim tahlillerimi yaptırmam lazım dedim.hiç yaptırmadım dedim. öylece aldılar içeri. ama doktorun verdiği test listesine bakmadılar kendileri gerekenleri istediler artık eksik varmı bilmiyorum. idrar da yapıldı. yarın çıkarmış sonuçlar. 20.haftada aşıya çağırdılar. 5haziranda da takip varmış ama istersen gelmezsin durumlar böyle olursa dediler
Canım sen bugüne kadar hiç aşı oldun mu. 8. Hafta tetanoz açısından bahsediyorlardı bir grupta ben ne test yaptırdım ne aşı oldum şimdiye kadar bişeyleri kaçırmış olmayayım..

Canım sen bugüne kadar hiç aşı oldun mu. 8. Hafta tetanoz açısından bahsediyorlardı bir grupta ben ne test yaptırdım ne aşı oldum şimdiye kadar bişeyleri kaçırmış olmayayım..
hayır cnm tetanoz 20.hafta sonrası oluyor. birkaç doz hatta doğumdan sonra da yaptırılması gerekiyor da ben yaptırmamıştım doğum sonrası ilk gebeliğimde.

bende et kıyma eksik etmiyorum sofradan ama makarna vs arıyorum bazen. süt pek içmiyorum nadir içerim. yumurtanın sadece sarısını yiyorum. ben de çok dengesiz beslenmiyorum aslında. eskiden haftada 1 kvalidelere giderdik orda kıtlıktan çıkmış gibi yerdik çeşit çeşit. şimdi 2aydır gitmeyince onun da etkisi var sanırım😂😂😂
bende annemlere gidiyordum her hafta orda Allah ne verdiyse yerdim şimdi gidemiyorum yengelerim de sağolsun hep yapıp çağırırlardi beni öyle böyle besleniyordum😂😂
Kendi pisirdigimi yemek istemiyorum oğlumda da öyleydi bu virüs çok kötü oldu..

bende annemlere gidiyordum her hafta orda Allah ne verdiyse yerdim şimdi gidemiyorum yengelerim de sağolsun hep yapıp çağırırlardi beni öyle böyle besleniyordum😂😂
Kendi pisirdigimi yemek istemiyorum oğlumda da öyleydi bu virüs çok kötü oldu..
ben orada yemeyi abarttığım için benim için iyi oldu virüs😁😁çoktan alırdım kiloları.

Okuyunca ben hic bisey yemiyormusum onu anladim yersem zaten kilo alırım hemen sabah bulantilar yüzüne zar zor biseyler yiyorum oglen yok yiyemiyorum aksamda menude ne varsa arada bulanti durumuma gore 1 meyve belki süt haftada 1 2 ancak yoğurtta yemeklerin yanina küçük bir kase
Aynı ben sabah akşam iki öğün o da zorla midem çok bulanıyor bırak ara öğünü ana öğün olan öğlen yemeği bile yok 😔 inşallah düzeliriz azıcık iyi hissetsem bile bu yediklerimi nasıl çıkarırım diye korkudan yiyemiyorum ..

Aynı ben sabah akşam iki öğün o da zorla midem çok bulanıyor bırak ara öğünü ana öğün olan öğlen yemeği bile yok 😔 inşallah düzeliriz azıcık iyi hissetsem bile bu yediklerimi nasıl çıkarırım diye korkudan yiyemiyorum ..
Bulantilar gecer insallahda bizde normale doneriz canim benimki biraz uzun sürdü insallah seninki sürmez cok az yiyorum o da bulanti yapmayacak şeyler vucutta zayıf düşüyor

Ben de cok etcilim yaa kolesterol olmasa hergun yerim 🤣🤣 bnm midem cok yanio sutu de o vesileyle iciyorum 😊 bn de hem probiyotik yogurt yiorum her kefir iciorum hergun sirayla. Yoksa bnm sindirim sistemi zaten tembel mahvolurum 😁 ohh siz de yapan varmis ne guzel bnim de olsa bn de asiri kilo alirdim ya. Ya bnm canim atlrada paketli gida cekio tatlilardan kacamak yapiorum sonra da vicdan yapiorum.. siz yiyomusunuz hic ? 🤷‍♀️🤷‍♀️

Zaten bulantim gecsin beni tutabilene 😄😄😄 cok hızlı alirim yapımda var evlendim 2 3 ay sonra 8 kilo aldim ben bile anlamadim nasil aldigimi
Ben de oyle canimm birden 10 kilo aliverdim yaklasik 3 ayda 😁 bi de kendini ispatlama çabası var corbasindan tatlisina kadar her cesidi yapiodum 😁 valla yapmayi da yemeyi cok seviorum bn ya napiim 🤣

X