2019 da Doğum Yapacak Tüp Bebek Hamişleri, Gelin Beraber Gün Sayalım :)

Maalesef piyasa öyle. Ben acıbadem maslakta cem batukanı çok duydum ama fiyat bile alamadım karşılayamam diye. Yarı özel bir hastanede perinatolog araştırıyorum

Benim arkadasım geçen sene Acıbadem altunizadede bir Prof a gidiyordu 800 850 arası civarıydı

Aman ihmal etme. Ben birde devlet hastanesine gideceğim. Tahlil falan orda yaptırırım diyorum. İlk gebeliğimde de oyle yapmıştım. 15 günde bir devlet 15 gun sonra ozel :KK70:bide devlette de riskli gebelik bölümüne almışlardı, tüp bebek olduğu için

Kan tahlillerimi bende devlette yaptırdım, arkadaşlarım şaşırıyor bu hassasiyetime eskiden böyle değildim bebişlerim gelmeden tasarruflu olmayı öğrendim vallahi :)

Selam kızlar maşallah aramıza yeni katılanlar var hoşgeldiniz. Ben sayfaya gelene kadar 20 sayfa muabbet etmişsiniz ohhh :emir_bebek: Bende iyice sıkıştım kaldım. Müthiş bir baskı var karnımda bazen nefes alamıyorum. Oturamıyorum kalkamıyorum. Annelik zormuş. Ama sonucu gayet güzel olucak işallah :nazar::anne::emir_bebek:

kızlar yine iyi burda riskli gebelik profları 900 tl diyor sadece muayene:hasta:
Ben dün hastane doktoruna gittim. 50 tl muyane ücreti verdim. Doktor indirimide yaptılar. Adam dogru dürüst muyane etmedi. Şimdi hocadan randevu aldım ona gidicem. 450 tl miş muyanesi.

Selam kızlar maşallah aramıza yeni katılanlar var hoşgeldiniz. Ben sayfaya gelene kadar 20 sayfa muabbet etmişsiniz ohhh :emir_bebek: Bende iyice sıkıştım kaldım. Müthiş bir baskı var karnımda bazen nefes alamıyorum. Oturamıyorum kalkamıyorum. Annelik zormuş. Ama sonucu gayet güzel olucak işallah :nazar::anne::emir_bebek:
Hoşgeldin canım. Senin az kalmış bize göre.

Hoşgeldin canım. Senin az kalmış bize göre.
evet canım. sizin şimdi heycanlandığınız endişe ettiğiniz herşeyi adım adım yaşadım. İnan her gün farklı bir endişe çıkıyor. Misal şimdi bende de doğum esnasında bebeğime birşey olurmu. Sağlıklı doğum yapabilirmiyim bebek zamnında gelirmi herşey yolunda gidermi endişesi var. doğunca ona yetebilirmiyim sütüm gelirmi nasıl desem emzirebilirmiyim gibi düşüncüler var.. anneliğin doğasında var sanırım bu kaygılar ve bence artık hiç bitmeyecekler..Sorumlu olduğumuz bir can verecekler kucağımıza Allahım herkesin gönlüne göre versin.

Sonunda ki mutluluğa deger :anne:
Cantanem kese kaç mm di arkadaşım. Gözün aydın. Darısı kalp atışına inşlah. Bende şimdi başka bi doktordan randevu aldım saat 3.5 ta ona gidicem.
11.3 mm canım. İnsallah sende saglıkla görürsün keseni :anneadayı:
Anladım canım o yüzden senin kese benden biraz daha büyük üç dört gün var nerdeyse nasip bakalım bizde geç görürüz sorun değil saglıkla ilerlesin de
öyle tabiki canım benim. Zamanı gelince hepsi olacak. :dua: saglıkla gelsinler

Buraya da yaZmıştım iyi bir doktor önerisi olan varmı diye banu hanımın uygulamasını ben diğer gebeliğimde de kullanmıştım doktor olarakta gitsem mi diye düşündüm ama internette araştırdım biraz muayene ücretleri dışında birde hastanediye ödediğimiz kadar kendiside doğum ücreti alıyormuş doğum sigorta olmadığı için beni zorlar

Valla midyeler çoktan gitti Allah affetsin o_O
Kayınbiraderim internken Banu hn asistanmış, uygulamaya baktı Nişantaşı'nda muayenenin ayakta kalması için lazım zaten bu videolar dedi :KK48: kesin pahalıdır
Konserveyı sordum. Dısardan katkı maddeli olanları önermıyorum, ev yapımı yiyebilirsin dedi. Hergun mutlaka Ceviz badem ye, 5 öğün beslen dedi. Fastfood yasak dedi. :KK45:
çok sevindim:KK45: annemin yazın kurduğu domatesleri yiyemicem diye üzülüyordum

Kızlar benden haberler çok iyi değil.kese gözüktü bebek oluşmuş ama olması gerekene göre boyutu küçük dedi.tekrar kontrole çağırdı o zaman kesin bişey söylerim dedi ama önceki gebelikte bugününde kalp atışını da duymuştum.
C A N O C A N O canın senin ki hayırlı olsun darısı kalp atışına inşallah
inşallah gelişir bir an önce endişelenme :dua: kac mm dedi kese çapına?
geç döllenme olabilir miymiş acaba böyle insanın içine atıyolar kurdu o güne kadar bekle dur
evet bir de kadın doğum doktorları tüp bebek tedavisi yapan doktorun işini begenmiyorlar olan hastaya oluyor. madem oyle ac o doktorun yüzüne söyle diyeceksin diyemiyorsun. bunun gibi bir vaka yuzunden vazgectim bir kadın doğum doktorundan, hem de sessizce ne olduğunu bile anlamasın bırak :63:
Gebelikte şekerden dolayı çocukların birinin suyu faZlaydı, yine yakın takip olmalısın dedi. Geçen sefer yaptırdım negatif gelsede diet yap demişti perinatolog suyum faZla diye. Şimdi yaptırırmıyım konuşuruz doktorla.
Ben burda bi doktor buldum 350 muayenesi. İstediğin hastaneyle çalışıyor genelde amerikan, fulya acıbadem, ist cerrahi hastanesi fln. İstanbul çok pahalı yaa. Doğum ücretleride nedir hiç araştırmadım
Off bu muayne ücretleri öldürcek beni birde başta iyiye gittikten sonra ne yazıkkı diğerleri hiç tatmin etmiyor ben doktorumdan muayne ücreti hariç çok memnunum ama belki daha iyi daha uygun bulurum diye bir kaç kere aldattım kendisini :) ama yok ondaki cihazlar kliniğin güzelliği temizliğinden sonra hiç bir yeri beğenemiyorum Doğum ücretini sormadım bile henüz korkudan :))
400 tl belki kimine göre uygundur ama tedavi vs derken fazla geliyor bana birde sık çağırıyor sağolsun caaağnım doktorum :)
kızlar yine iyi burda riskli gebelik profları 900 tl diyor sadece muayene:hasta:

Ben dün hastane doktoruna gittim. 50 tl muyane ücreti verdim. Doktor indirimide yaptılar. Adam dogru dürüst muyane etmedi. Şimdi hocadan randevu aldım ona gidicem. 450 tl miş muyanesi.
ne kadar pahalıymış muayeneler kızlar :oha: ben özel muayenehaneye gitmiceğim sanırım. ozel sigorta var ama provizyon filan ugrasıyorsun oyle. özel hastaneye gitmeyi düşünüyorum kontrollere orda provizyonla ugrasmıyorum daha uygun benim için

X