2019 da Doğum Yapacak Tüp Bebek Hamişleri, Gelin Beraber Gün Sayalım :)

Ya kızlar ben 10. Haftamdayım ne asmdeki neden kadın doğumcum ne kan ne idrar testi istedi. Bugün aile hekimine bende gebelik şekeri ve tiroit var hiç test olmadım dedim, doktorun test isterse gelirsin diyor. Kendi doktorum ne kilomu ölçtü ne tansiyonumu ne şekerimi.

Benim ölçülmüştü. Kilomu da ölçüp karta yazıyorlar tahlillerde yapıldı

Sekerim olculmedi asm de bir kere tansiyonum olculmustu kan idrar tahlili de vermistim. Kendi doktoru a da soyle istrsen canim oncekinden tecrubelisin zaten sen kendini daha iyi bilirsin

Aile hekiminin bakması lazım aslında canım. Benimki daha altıncı haftada kayıt yaparken tüm tetkikleri istedi. Haftaya da perinatalog bana gelmeden fakültede yaptır dedi tekrar yaptıracağım. Sen aile hekimine yaptırman gerektiğini söyle bence

Gebeligi ogrenince detyli kan istemsti doktor bide idrar falan bnden ona gore bakti ilaci 3. Ayda yazarm degerlern iyi demsti her gittgmde kilomu olcup yaziyolar. Ama ben aile gekmligine gtmedm canim onlsrin sistmeini duzenini hic blmiyorm. Seker ve tiroit vrsa hep tskp etmek gerekiyor eger bole bi durum vrsa gebelktrde tiroit hapi surkli icilio die biliyorm. Sen ihmal etme kendini canim bebis iyi olsn hep❤

Selam canim naber ozlettn kendini:) aile hekmliginr kayda gtmedim bn daha ya. Arkads onlar ariyo zatn dedi. Bu odnemde onmli bisi varmi dedm yok 4. Ayda asi yapiliyo dedi. Yogunun gidemedm haftaya gideym diyorm mtlaka bizim gtmemz gerk dimk

Selam canim naber ozlettn kendini:) aile hekmliginr kayda gtmedim bn daha ya. Arkads onlar ariyo zatn dedi. Bu odnemde onmli bisi varmi dedm yok 4. Ayda asi yapiliyo dedi. Yogunun gidemedm haftaya gideym diyorm mtlaka bizim gtmemz gerk dimk
Selam canım nasılsın nasıl gidiyor. Aile hekimliğine bildirimini yap canım onlarında sana yapması gereken tahliller var, aşılar var ve verecekleri vitaminler d vitamini vs. . Haftaya yaptır kaydını senin için de iyi olur. Birde onlara ceza geliyor boş yere seni takip etmedikleri için

Ya ceza olayini bilmiyordm canim zatn ozelde takipteyiz ya gereksz gelmsti kendi doktormda kan isticek gittgm hastsnede yaptrcm zatn nese kurala uyalim:) zor gidiyo sanki ya aksami zor edigorm icm bsyiliyo bulantdn elm ayagm kediliyo eve gelip uzaniyorm halszlk var senib nasi gidiyo. Vitamn de icmiyorm ondn olabilir ama kendi doktoruma ctesi gidice. Gecn haftaydi acil isi ckms erteledik

Varmi sende degisklik tatlim kilonda gorunumunde vs:)

Canım cezası aile hekimliğine sağlık bakanlığı veriyor, onlar seni ve bebeği takip etmeliler :) benimde bulantım çok bugün kusmadım neyseki. Yemek içmek yok hala çok zor yiyorum oda meyve ve kuru ekmek. Günde üç litreyi geçerdim su içerdim ama bir 750 lilik şişeyi zor bitiriyorum çok bulantı yapıyor. Bende sadece folik asit kullanıyorum başka vitamin yok kullandığım

Valla simdiden zor da bebisler iyi olsun katlaniliyo. Benimde sabahtan beri kasiklarimda agri var cok sukur leke akinti bisey yok gitsem mi gitmesem mi doktora tereddutluyum.
Canim benimde kasiklarimda ara ara agri oluyo. Bugun hemsireye sordum. Normal bunlar dedi. Pazartesi kese gormeye gidicem nasip olursa

Canim kendi doktorun kim?yani tup bebek merkezindeki doktorunlami devam ediyosun yoksa dogumuda yapacagin baska bi kadin dogum uzmanimi buldun

Bugn tiroit için kamn vermeye gittiğimde konuştum. kadın doğumcum hiçtest yapmadı yapmam gereken testler varmı dedim asm doktoruna kadın doğumcun isterse gelirsin dedi. Şekerim var suyum fazla oluyor takip olmam lazım dediğimde tiroidin bi çıksın bakalım dedi.
Evet canım yarın tiroit ilacımın dozunu artırıyoruz birde parmak ucu şeker ölçümlerime erken başlıcam

Ben allahtn pek kusmuyorm az yedgm icmde kaliyo canim. Ama az yiyirm ytmiyo. Evet ya suda bulanti yapiyo bnde cok icerdm smdi azaldi aslinda bol icmemiz lazim. Aynen benmde corasprine ek folik ast bitek. 3. Aydn sora yazck sanirm ek seleri

Canim kendi doktorun kim?yani tup bebek merkezindeki doktorunlami devam ediyosun yoksa dogumuda yapacagin baska bi kadin dogum uzmanimi buldun
Tupbebek doktrmla devam ediyorm canim dogumdada iyi memnun kaldgm icn onla devam. Tupbbek merkezine gtmedim ben ozel hastane zaten ozel sigorta ve ozel emekli sandigi var bnde sgk yok oyzdn devlt kanallrna pek gidemiyorm. Aile hekmligi nasi olck bakalim:)

Canım ben 6 kilo verdim ama göbeğimin alt tarafı belirginleşti gibi. Normalde de biraz var ama bu farklı geliyor. Sende var mı değişiklik
Hatrladm sen cok vermstin. Ben de tartlmadm ama ayniym bnce. Benmde ole canim alt tarf belrgnlesti hafif :) sag tarafa dogru yamuk hatta sanki:)) bi kese biraz daha buyktu ya benm ondn herlde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…