İlköğretim Yorum ve Soruları 2019-2020 1.SINIFA BAŞLICAK ÖĞRENCİ VELİLERİ

TPRKDNZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2010
43
29
Merhaba oğlum eylül de 1. sınıfa başlıyacak ve ben çok sabırsızlanıyor ve strese giriyorum.Kasım /2012 doğumlu olduğu için geçen sene rapor almıştım..Geçen sene 1. sınıfa giden arkadaşlar çok zorlandı zorlanmayan 1 arkadaşım vardı oda zaten öğretmen kime sorsam hep şikayet.Stresi beni şimdiden sardı.Acaba strese giren bir tek ben miyim :110::110::110::110::110:

Seneye 1. sinif öğretmeniyim. Strese girmenize gerek yok. Yalniz 3 4 ay zor bir süreç olacak. Hazir olun :) bitmeyen ödev sayfalari uzayan saatler. E e e e e e e diye bir ay hep beraber :)

Benim de kardeşim başlayacak ondan daha çok ben heyecanlıyım :)

Seneye 1. sinif öğretmeniyim. Strese girmenize gerek yok. Yalniz 3 4 ay zor bir süreç olacak. Hazir olun :) bitmeyen ödev sayfalari uzayan saatler. E e e e e e e diye bir ay hep beraber :)
ben 1 tanesiyle sıkıntıya giriyorum allah yardımcınız olsun :110: :110:

Merhaba oğlum eylül de 1. sınıfa başlıyacak ve ben çok sabırsızlanıyor ve strese giriyorum.Kasım /2012 doğumlu olduğu için geçen sene rapor almıştım..Geçen sene 1. sınıfa giden arkadaşlar çok zorlandı zorlanmayan 1 arkadaşım vardı oda zaten öğretmen kime sorsam hep şikayet.Stresi beni şimdiden sardı.Acaba strese giren bir tek ben miyim :110::110::110::110::110:
Merhaba benim kızım da eylül de başlayacak mayıs 2013 doğumlu inşallah kolay atlarırız bu süreci ben de çok heyecanlıyım açıkcası:) Anaokulu güzel geçmişti şükür inşallah tüm kuzular kolayca alışırlar:))

Merhaba arkadaşlar benimde 2013 ocak doğumlu kızım bu yıl 1. Sınıf olacak. İnanılmaz heyecanlıyım. Pek stres yapmıyorum ama onun okumayı öğrenecek olması beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Bakalım bu yıl bizi neler bekleyecek.

Merhaba
Benim oğlumda aralık 2012 doğumlu
Bu yıl başlayacak 1.sınıfa geçen sene bizde rapor almıştık
Ben de çok panik yapıyorum inşallah kolay alışır.

Benim de ikizlerim 1.sınıf olucaklar, ayrı sınıf lara vereceğim tek korkum oğlum çok zeki,başına buyruk,fazla özgüvenli ve bazen sinirlendirilince kötü sözler söyleyebiliyor bir türlü aşamadık bu durumu.Acaba anlayışlı olur mu öğretmeni nasıl olur diye sürekli dua ediyorum.İşimi 6 ay süreyle dondurmak istiyorum ücretsiz izne çıkıcam.Perşembe kaynaşma günüymüş ben cuma günü götüreyim diyorum zaten 3 yaşından beri kreş ti anaokuluydu sıkıldı çocuklar 1 gün kaynaşma yetmez mi ki,alışıklar zaten

Benim de ikizlerim 1.sınıf olucaklar, ayrı sınıf lara vereceğim tek korkum oğlum çok zeki,başına buyruk,fazla özgüvenli ve bazen sinirlendirilince kötü sözler söyleyebiliyor bir türlü aşamadık bu durumu.Acaba anlayışlı olur mu öğretmeni nasıl olur diye sürekli dua ediyorum.İşimi 6 ay süreyle dondurmak istiyorum ücretsiz izne çıkıcam.Perşembe kaynaşma günüymüş ben cuma günü götüreyim diyorum zaten 3 yaşından beri kreş ti anaokuluydu sıkıldı çocuklar 1 gün kaynaşma yetmez mi ki,alışıklar zaten

Zamanla oğlunuz ayak uydurmaya başlayacaktır sınıfa.

Tavsiyem bu özelliğinden endişe duyup öğretmenle paylaşmayın. Bırakın o tanısın oğlunuzu.

Belki öğretmene farklı davranacaktir.

Bence yetmez gitmeli.

Alışık olmasından çok öğretmenle tanışma, ortamı görme, arkadaşlarla kaynaşma , okulu ve kurallarından haberdar olmak için önemli.

Merhaba benim oglumda 1.sınıfa başladı hepimizin evladının hayirlisiyla başarılı sağlıklı mutlu bu eğitim yılı olur insaallah

Zamanla oğlunuz ayak uydurmaya başlayacaktır sınıfa.

Tavsiyem bu özelliğinden endişe duyup öğretmenle paylaşmayın. Bırakın o tanısın oğlunuzu.

Belki öğretmene farklı davranacaktir.

Bence yetmez gitmeli.

Alışık olmasından çok öğretmenle tanışma, ortamı görme, arkadaşlarla kaynaşma , okulu ve kurallarından haberdar olmak için önemli.
Gittim canım işyerinden izin alıp,çok heyecanlıyım anne deyip çantasını kendileri hazırladı.İkizlerim şuan çok mutlular inşallah başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirirler.Ben onlara çok inanıyorum ,çok başarılı olacaklar severlerse inşallah.

benim kızımda başladı 2013 doğumlu çok istekli şimdilik ama ödevler gelmeye başlayınca işler kesin değişir ...bugün 2 sayfa ödev vermişti bir sayfayı isteyerek ikinci sayfayı yaparken uykum geldi demeye başladı 🤔🤔🤔 ki saat 19.00 ...

Bize de salı gününden beri hergün 3 sayfa ödev veriyor öğretmen ödevleri severek heyecanla yapiyor. sorunun tenefusler sürekli koşuşturma oynuyor hergün tembihleme rağmen bugün düşmüş ayağı aciyor

Bize de salı gününden beri hergün 3 sayfa ödev veriyor öğretmen ödevleri severek heyecanla yapiyor. sorunun tenefusler sürekli koşuşturma oynuyor hergün tembihleme rağmen bugün düşmüş ayağı aciyor
Geçmiş olsun .. ben bu hafta hemen hemen bütün gün okuldaydım tenefüsü 4 gözle bekliyorlar 😂😂😂 zil çalınca hepsinin bir çıkışı var görmeniz lazım....

Geçmiş olsun .. ben bu hafta hemen hemen bütün gün okuldaydım tenefüsü 4 gözle bekliyorlar 😂😂😂 zil çalınca hepsinin bir çıkışı var görmeniz lazım....
Ay bugun bende bekledim başım döndü 😂 cilgin gibi kosuyorlar disariya iceri girerken yine kosusturma formadan sebep hepsi birbirinin aynı ama çok mutlular insan dertlerini unutuyor. benimki yine kosusturken düştü pantalonu yirtildi. Beslenme örtüsünüde kaybetmiş ilk 5gün de olanlar bunlar. H.sonu toplantı var

Ay bugun bende bekledim başım döndü 😂 cilgin gibi kosuyorlar disariya iceri girerken yine kosusturma formadan sebep hepsi birbirinin aynı ama çok mutlular insan dertlerini unutuyor. benimki yine kosusturken düştü pantalonu yirtildi. Beslenme örtüsünüde kaybetmiş ilk 5gün de olanlar bunlar. H.sonu toplantı var
Ben kızımı tokasından tanıyorum tenefüste 😂😂😂 aynen hepsi birbirinin aynı.....
Zamanla alışacaklar inşallah eşyalarına sahip çıkmayıda öğrenecekler... bizimde haftaya çarşamba toplantımız var... 3 sayfa ödevimiz var.. 1 sayfa yaptık 2 sayfa kaldı 🤗🤗 öğretmenimiz öyle çok ödev vermeyecem dedi ...

Ben kızımı tokasından tanıyorum tenefüste 😂😂😂 aynen hepsi birbirinin aynı.....
Zamanla alışacaklar inşallah eşyalarına sahip çıkmayıda öğrenecekler... bizimde haftaya çarşamba toplantımız var... 3 sayfa ödevimiz var.. 1 sayfa yaptık 2 sayfa kaldı 🤗🤗 öğretmenimiz öyle çok ödev vermeyecem dedi ...
Benimki erkek o kosusturmalarinda zor buluyorum vızır vizirlar tenefuse çıkarken bi kosturma iceri girerken bi kosturma coşkuyla hepsi basim döndü 😔 benimki diyorki öğretmen wc diyip tenefuse inenleriniz var yapmayin demis ee sen yapmiyorsun dimi dedim anne cok zevkli bende yapiyorum diyor 😂 ogretmenimiz 4 sayfa ödev vermiş nokta birlestirme yarın yapicakmis çok yorulmuş bu hafta 😬😂

Bizimde bugün toplantı vardı eve ders olmaz sanırım etüdde yapacaklar yıllık 2050 istedi öğretmen.eks

X