Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bugün bir şey yaşadım paylaşmadan duramiyacagim.Durakta otobüs beklerken iki oğlum bicir bicir etrafımda donuyorlardi.Sonra yaşlı bir teyze geldi yanıma oturdu' Kızım ben de aynı senin gibiydim,iki oğlum vardı üçüncü kız oldu sonra bi kız daha olsun dedik ama o da erkek oldu,iyiki de olmuşlar. Kızım sakin korkma ,doğur dedi bana. Çok şaşırdım. Hani bu ay hamile degilsem daha da istemiyorum diyordum ya sanki bu bana Allah tarafından gönderilen bir mesaj...

Gebelik bekleyenler batı yaklasanlar kirpiklerinizden bi yerde biri karisik gb duruyor mu :))) isyan eder gb yamuk fln :))
Benim ilk gebeligimde olmustu duymustumda ama inanmamistim,2.de de olmustu tesaduf mu bilmem ama.
Merak ettim :)
Var boyle abidik gubidik seyler :)))))
Yok hepsi muntazam düzenli duruyor . Birini cımbızla çeksem ? :bicak::deli: Bebişşş isteriiiiizzzz bebişşşş isteriizzz her yolu da denerizzzzz :KK49:

Kızlar bugün bir şey yaşadım paylaşmadan duramiyacagim.Durakta otobüs beklerken iki oğlum bicir bicir etrafımda donuyorlardi.Sonra yaşlı bir teyze geldi yanıma oturdu' Kızım ben de aynı senin gibiydim,iki oğlum vardı üçüncü kız oldu sonra bi kız daha olsun dedik ama o da erkek oldu,iyiki de olmuşlar. Kızım sakin korkma ,doğur dedi bana. Çok şaşırdım. Hani bu ay hamile degilsem daha da istemiyorum diyordum ya sanki bu bana Allah tarafından gönderilen bir mesaj...
Ne kadar ilginç ... Belki de içinizin ferahlaması için böyle küçük bir mesaja ihtiyacınız vardı ?

Çok küçük bi değer çıkar ama çıkar. Şöyle ki yumurtlama zamanına bağlı saliya bende yumurtlamadan sonra 12.gun olacak.
bi an bende gaza geldim vall hamilelik varsa zatdn 5in uzerindr cikar sanirsam..

Seninki ilaca rağmen gelmediyse çok geç yumurtlama ve döllenme mi oldu ki acaba?
Ya olabilirmi bilmiorumki doktor aslinda hem vajinal muayene yapti hemde ultrasonla bakti olsa gorurdu galiba. Tum belirtilerde var aslinda koku hassasiyeti kasikta agri mide bulantisi bas donmesi ne ararsan var ama doktor yok deyincede bilemedim şimdi cnm.. novalgin falan ictim bugun cok agrim var die bide :KK43:

Yok hepsi muntazam düzenli duruyor . Birini cımbızla çeksem ? :bicak::deli: Bebişşş isteriiiiizzzz bebişşşş isteriizzz her yolu da denerizzzzz :KK49:

:KK19: o bebis oraya geleceekkk

Bir de normalde uzaninca regle yakin yumurtaliklarin oldugu yerleri hafif bastirinca sizi gb olur gebelikte orda hic sizi olmaz tam rahimin oldugu yeri ortayi hafif bastirinca farkli bi baski hissedilir.

Ya aklima bisyleri geldikce yaziyorum :) insallah guzel haberlerinizi alirizzz

:KK19: o bebis oraya geleceekkk

Bir de normalde uzaninca regle yakin yumurtaliklarin oldugu yerleri hafif bastirinca sizi gb olur gebelikte orda hic sizi olmaz tam rahimin oldugu yeri ortayi hafif bastirinca farkli bi baski hissedilir.

Ya aklima bisyleri geldikce yaziyorum :) insallah guzel haberlerinizi alirizzz
Rabbim hayırlısıyla hayırlı vakitte versin ... Muhtacız vereceği mucizeye :dua:

Klomen kullanan arkadaşlar doktor ne için veriyor bende isteyeceğim haftaya birde çatlatma iğnesi vurunayım ben istesem yapar mı yoksa kendi mi karar veriyor ayyy kafayı yicem
Halime kalman icin bi sikinti yoksa vermrz galiba eger yumurtalarin kebdi kendine catlamiyorsa igne yapiyormus. Klomen yumurtalarin daha ii gelisip buyumesi icin kullaniyor bu arada. Bende yeni kullanacagim bi regl olsam ilac bana ben ilaca bakip duruyoruz.. hasretimiz ne zaman bitecek bakalim :))) bide sogan kuru yapacam insallah hepsi reglime bagli elim kolum bagli bekliyorum oylece

Kızlar merhaba
Bursada yaşıyorum gürkan uncuya randevu aldım. Yeni evliyim bir genel kontrol için ama doktor hakkında bilgisi olan varmı ? Birde alttan muayene beni çok korkutuyor ilk defada gidiyorum hemen alttan kamera ilemi muayene ediolar bebek düşünüyorum da bende merak ediyorum tecrübe olanlar yazabilir miii. lütfennnnnnnn

:süslü::olamaz:
Kızlar merhaba
Bursada yaşıyorum gürkan uncuya randevu aldım. Yeni evliyim bir genel kontrol için ama doktor hakkında bilgisi olan varmı ? Birde alttan muayene beni çok korkutuyor ilk defada gidiyorum hemen alttan kamera ilemi muayene ediolar bebek düşünüyorum da bende merak ediyorum tecrübe olanlar yazabilir miii. lütfennnnnnnn
Doktor hakkında fikrim yok fakat ben ilk muayenede doktora bebek istediğimi kontrol için geldiğimi söyledim . Birtakım kan testleri istedi .. Sonrasında da ultrasonla baktı . Alttan muayene yapmadı . Sanıyorum o ileriki aşamalarda .. Yeni evlisiniz zaten çok takılma herşey gayet yolunda görünüyor 1 sene dolmadan farklı bir tedavi uygulaması yapmam haydi marşşş diyerek gönderdi beni :anne:

Kızlar merhaba

Niyetiniz hayirli olsun oncelikle Allah aratmadan nasip etsin insallah :)
Ilk oldugunda malesef tedirgin olmamak elde degil ama hic kasma kendini.Gercekten basit bisy aslinda.
Zaten iceri giren aletin ucunda kamera oldugundan doktor surekli ekrana bakiyor.
Hemen alttan bakmaz ama.

:süslü::olamaz:
Doktor hakkında fikrim yok fakat ben ilk muayenede doktora bebek istediğimi kontrol için geldiğimi söyledim . Birtakım kan testleri istedi .. Sonrasında da ultrasonla baktı . Alttan muayene yapmadı . Sanıyorum o ileriki aşamalarda .. Yeni evlisiniz zaten çok takılma herşey gayet yolunda görünüyor 1 sene dolmadan farklı bir tedavi uygulaması yapmam haydi marşşş diyerek gönderdi beni :anne:
Aslında 1.5 senelik evliyim anladığınız o bazı konuda da ilkte sorun yaşadım zor oldu yani şimdi artık çok şükür düzenim oturdu çok didikliyormuşum gibi geliyor bazen hamilelik için okuyup duruyorum birşeyler doktorada klasik kontrole ve nelere dikkat etmem gerektiği ile ilgili bilgiler almak için gitmek istiyorum

Kızlar merhaba
Bende doktoru tanimiyoru ne yazikki. Doktora 1 yildan az evli oldugunu soylediginde verecegi tepki kesinlikle daha cok erkdn olacaktır. Kan tahlili falan yapar eminim. Alttanda eger tahlillerinde birsey cikarsa bakar. Oda zaten minicik bi çubuk cok rahatsiz etmiyor ultrasondan bakiyor zaten. Hicbir aci hissetmesiniz. Korkmayin. Insallah hakkibizda hayirlisi olsun Allahim isteyen tüm kucaklari doldursun insallaah

Niyetiniz hayirli olsun oncelikle Allah aratmadan nasip etsin insallah :)
Ilk oldugunda malesef tedirgin olmamak elde degil ama hic kasma kendini.Gercekten basit bisy aslinda.
Zaten iceri giren aletin ucunda kamera oldugundan doktor surekli ekrana bakiyor.
Hemen alttan bakmaz ama.
Amin kimseye aratmasın rabbim bir kere denedim herkesin oluor ya hemen olacak sandım şimdi diyorum en azından gideyimde bir genel bilgi alayım

Amin inşallah
Bende doktoru tanimiyoru ne yazikki. Doktora 1 yildan az evli oldugunu soylediginde verecegi tepki kesinlikle daha cok erkdn olacaktır. Kan tahlili falan yapar eminim. Alttanda eger tahlillerinde birsey cikarsa bakar. Oda zaten minicik bi çubuk cok rahatsiz etmiyor ultrasondan bakiyor zaten. Hicbir aci hissetmesiniz. Korkmayin. Insallah hakkibizda hayirlisi olsun Allahim isteyen tüm kucaklari doldursun insallaah
amin inşallah kimseye aratmasın 1.5 yıllık evliyimde

Herkese iyi geceler. 2 saat önce regl oldum. Ama şuan leke şeklinde yoğun değil yani. Yeni Bat 23 Kasım. Arel13 Arel13 :duduk: Hepimiz için hayırlı zamanda gelsin bebişler inşalllah :KK200:
Kasim ayi hepimize bereketli gelecek görün bak ben inaniyorum hepimiz burda ay midem cok fena ay suram agriyo falanca ilaci kkullanıyorum kizim olacak oglum olacak die konusacagiz insallaaahh

Amin inşallah

amin inşallah kimseye aratmasın 1.5 yıllık evliyimde
Yeni deyince kusura bakmayin bilemedim 1 bucuk sende cok yeni aslinda ama :))) bide bana degisik bi alet ile bakmisti o biraz tuhaf ama doktorum surekli konustugu icin birsey anlamadim ondanda. Eger bebek dusunuyorsan en dogrusunu yapiyorsun doktorun bi baksin bakalim. Benim ilk bebegim hemen isteyince olmustu ama simdi mayistan beridir ugrasiyorum doktora gitmek yeni aklima geldi

X