2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar bugun yumurta toplandi yarın bilgi verilecek merak ettiğim şey benim yumurtalar 18,20 mm idi acaba bu büyüklükte olgun gelmeme ihtimali olabiliyor mu?
Toplananların hepsinin işleme uygun olmama ihtimali var tabiki ama nasip olacak olduktan sonra 1 yumurta 1 sperm işimizi görüyor canım onları düşünme , stres yapacak düşüncelerden uzak dur . Hayırlısıyla pozitif olur inşAllah 🙏🏻🙏🏻

Toplananların hepsinin işleme uygun olmama ihtimali var tabiki ama nasip olacak olduktan sonra 1 yumurta 1 sperm işimizi görüyor canım onları düşünme , stres yapacak düşüncelerden uzak dur . Hayırlısıyla pozitif olur inşAllah 🙏🏻🙏🏻
Çok teşekkür ederim çok şükür olgun geldiler bakalım inşallah 5. Güne sağlıkla giderler

Saol güzel arkadaşım benim. Paylaştığın bilgiler çok değerli. Ben bebek bakımı ile ilgili çoğu şeyi sayende öğrendim. Bende ek gıda başlama heyecanı var bakalım nasıl gidecek. Zaman öyle hızlı geçiyor ki. Hamileyken hiç geçmeyen günler aklıma geliyor. Şimdi de çabuk büyüyor zaman geçip gidiyor diye şaşkınım. Hala inanamıyorum. Gerçek değilmiş gibi geliyor. Çok şükür kuzum benim🥰
Canim kusura bakma lutfen simdi cevap yazabiliyorum cok merakli surekli hareket halinde yurumek istiyor hep yada kucakta .emekleme hareketi yok. Hic istemiyor. Koltukaltindan tutuyoruz surekli yuruyor oyuncaklarla degil ev esyalariyla oynuyor sac duzlestirici fon mak. Saklama kablari kapaklar:)) bizdede haliyle kollar bacaklar hep kasiliyor agriyor bu arada ek gida duse kalka ilerliyoruz 3 yada 5 kasik alirsa gunluk bayram benim icin o gun:)) disimiz cikti huzursuzluk yasamadi ama sukur simdi yanindanda patladi gozukuyor hafiften 2.si:)))
YAzdigin guzel cumleler icin cok tesekkur ederim az biraz yardimci olabiliyorsam ne mutlu. Insallah sizin pasa cok istahli olup reddetmeden tuketir verdiklerini. Ek gida anne icin cok heyecan verici oluyor ama bebek icin ayni sey soz konusu degil cok beklentiye girme sen memeci seninkide benimki gibi meme harici beslenmek onlar icin coook buyuk sikinti olabilir. Puturlu verme sakin ilk basta yoksa iyice reddeder
. Sonra alismiyor falan denene bakma agzina ilk defa aliyor ez guzelce tel sucgec ule blendrla falan. Cignemeyi elbet ogrenecek . Zaten annelik degil hersey bebekte bitiyor.sen stres yapma hersye hazirlikli ol😁😁

Avalon80 Avalon80 hayirli olsun disiniz 😊 erken cikarmis kuzu . Bizimde cikti 2. side bir iki gune cikar. 7 ay 22 gunluguz.
Sizinki de hayırlı olsun canım, sapasağlam dişleri olsun inşallah. :KK200: Bugün 5 aylık olduk, boy 66, kilo 7200 iyi değil mi+? :) bexsero menenjit aşısı oldu kuzum. Şimdiye kadar hiç ateşi çıkmadı ama bu biraz daha ağırmış galiba, hemşire aşıdan önce ateş düşürücü içirdi. Umarım çıkmaz bu gece bana uyku yok. Ayrıca makarnalutfen sitesinden organik, prinç unu, yulaf unu, bebek irmiği vb baya bir şey aldım. Bakalım nasıl çıkacak ürünler.

Son düzenleme:
Sizinki de hayırlı olsun canım, sapasağlam dişleri olsun inşallah. :KK200: Bugün 5 aylık olduk, boy 66, kilo 7200 iyi değil mi+? :) bexsero menenjit aşısı oldu kuzum. Şimdiye kadar hiç ateşi çıkmadı ama bu biraz daha ağırmış galiba, hemşire aşıdan önce ateş düşürücü içirdi. Umarım çıkmaz bu gece bana uyku yok. Ayrıca makarnalutfen sitesinden organik, prinç unu, yulaf unu, bebek irmiği vb baya bir şey aldım. Bakalım nasıl çıkacak ürünler.
Amin butun minnoslarin😀 guzel canim kilo boy masallh bn de arastrmistim o siteyi ama olumsuz yorumlar olunca vazgextim.metro marketten aldim yulaf ve tam bugday ununu. Tarhana almadim iclerinde hep tuz vatdi. Olmayanlqrda yogurttan ibaretti . Bir qrkadasim yogurt icine tam bugday unu yumurta sarisi ince bulgur koy alsana bebek tarhanasi demisti ole yapiorum bzn.
Asi cok fazla ates yapior huzursuzluk yapior diye 9.ayda yaptirin dedi dr. hqvale geciren bile varmis cok agir bir asi dikkat et minigine canim. Sorunsuz atlatsin ins

A anneveoglusu canim nasilsin tatil nasil gecti biz gitmiyoruz bu yil oglus belki hasta olur diye allah korusun. Seneye bir kac tatil birden planladik bakalim

Canım guzel ama bir o kadar da yorucu büyük oğlan ve eşim tadını daha çok çıkarıyor bizde otele gitmedik bu yıl babamlarin yazlık var Alanya da buraya geldik otelde bir gece termalde kaldım geçen ay Ömer Utku resmen otel odasina sigamadı uyutmak çok zor oldu

Gelecek yıl ennguzelini düşünmüşsunuz ek gıda nasıl gidiyor

canlarım nasılsınız epeydir yazamadım. yoğun geçiyor günler. bir yandan iş bir yandan ev, bebek derken yoruluyorum. Neyse ki cuma izne ayrılıyorum, haftaya tatile gideceğiz. serra da hızla büyüyor. 8 ay 1 haftalık oldu. henüz dişi çıkmadı. Ama ek gıdada baya ilerledik artık günde 3-4 öğün yiyor. pütürlüleri de yiyebiliyor. buarada yüzme kursuna başladı 3 hafta önce. Haftada 1 gün yarım saat su güvenliği ve temel yüzme eğitimi alıyor. bizde durumlar böyle. umarım siz de iyisinizdir.

canlarım nasılsınız epeydir yazamadım. yoğun geçiyor günler. bir yandan iş bir yandan ev, bebek derken yoruluyorum. Neyse ki cuma izne ayrılıyorum, haftaya tatile gideceğiz. serra da hızla büyüyor. 8 ay 1 haftalık oldu. henüz dişi çıkmadı. Ama ek gıdada baya ilerledik artık günde 3-4 öğün yiyor. pütürlüleri de yiyebiliyor. buarada yüzme kursuna başladı 3 hafta önce. Haftada 1 gün yarım saat su güvenliği ve temel yüzme eğitimi alıyor. bizde durumlar böyle. umarım siz de iyisinizdir.
Canım şimdiden iyi tatiller güzel geçer inşallah tatiliniz geçen sene hamile idik cikamadik bir yere bu yıl istiyor insan bizde alanyaya yazlığa geldik

Bizde 6 ay 3 haftalık olduk 7.aya az kaldı ek gıda tatilde nenkadar olabilirse veriyorum şükür iyi gidiyor

Bizde 5.5 aylık iken alttan iki diş geldi

Maşallah Serra ya 😍yuzme egitmi alıyor oylemi ne güzel

Canım şimdiden iyi tatiller güzel geçer inşallah tatiliniz geçen sene hamile idik cikamadik bir yere bu yıl istiyor insan bizde alanyaya yazlığa geldik

Bizde 6 ay 3 haftalık olduk 7.aya az kaldı ek gıda tatilde nenkadar olabilirse veriyorum şükür iyi gidiyor

Bizde 5.5 aylık iken alttan iki diş geldi

Maşallah Serra ya 😍yuzme egitmi alıyor oylemi ne güzel
canım maşallah size de erken gelmiş dişler. inci gibi olsun, sağlıkla kolayca çoğalsınlar inşallah :nazar: tatil iyi geliyor gerçekten. sizin de yazlıkta olmanız iyi olmuş. ev ortamı daha rahattır bebekle.
biz de fethiyede otel ayarladık. ek gıda işi dışarda zor evet. orada migrosa gidip organik labne tereyağ falan alırım diye düşünüyorum. pekmezi ve kendi yaptığım bisküviyi de buradan götürürüm. kahvaltı işi böylece hallolur. bir tek yumurta veremem ona 1 hafta ara vermiş oluruz. diğer öğünler için de otelden tuzsuz, salçasız bişeyler ayarlamaya çalışacağım artık :) meyve bol vardır zaten. pınar organik yoğurt da verebileceğimizi söylemişti doktor. bakalım bebekle ilk deneyimimiz olacak umarım zorlanmayız. gerçi serra uyumlu bir bebek, akşam en geç 8'de yatıp sabaha kadar uyuyor. Ben aralarda 1-2 defa doyuruyorum hiç uyanmıyor. tam bir uykucu :) gündüz de bir şekilde denizde falan geçer zaman.

Canım guzel ama bir o kadar da yorucu büyük oğlan ve eşim tadını daha çok çıkarıyor bizde otele gitmedik bu yıl babamlarin yazlık var Alanya da buraya geldik otelde bir gece termalde kaldım geçen ay Ömer Utku resmen otel odasina sigamadı uyutmak çok zor oldu

Gelecek yıl ennguzelini düşünmüşsunuz ek gıda nasıl gidiyor
Hadi yaaa yazlik olunca biraz daha fuzel gecmistir. Iyi gidiyor eskiye gore agzini kilitlemiyir aetik bir kc kasik yiyor corba . Meyve seviyir. Yumurta sarisini sevmiyir bnde haftada 1 anca kucuk bir parca yedrmeye calisiyrm zaten cok sick hava tolere edemez diye sikmiyrm.
Sizinki nasil

Amin butun minnoslarin😀 guzel canim kilo boy masallh bn de arastrmistim o siteyi ama olumsuz yorumlar olunca vazgextim.metro marketten aldim yulaf ve tam bugday ununu. Tarhana almadim iclerinde hep tuz vatdi. Olmayanlqrda yogurttan ibaretti . Bir qrkadasim yogurt icine tam bugday unu yumurta sarisi ince bulgur koy alsana bebek tarhanasi demisti ole yapiorum bzn.
Asi cok fazla ates yapior huzursuzluk yapior diye 9.ayda yaptirin dedi dr. hqvale geciren bile varmis cok agir bir asi dikkat et minigine canim. Sorunsuz atlatsin ins

Bugüne kadar hiç ateşi çıkmamıştı, bu aşıyla dün gece 10 da 38,8 , gördük. Calpolla düştü 1-2 saatte, bir daha da çıkmadı şükür ama gece hiç uyumadım başında bekledim hep ölçtüm. Ateşliyken inledi yavrum çok zormuş kısa süre de olsa onu öyle görmek, Allah başka dert vermesin inşallah miniklerimize.

Bugüne kadar hiç ateşi çıkmamıştı, bu aşıyla dün gece 10 da 38,8 , gördük. Calpolla düştü 1-2 saatte, bir daha da çıkmadı şükür ama gece hiç uyumadım başında bekledim hep ölçtüm. Ateşliyken inledi yavrum çok zormuş kısa süre de olsa onu öyle görmek, Allah başka dert vermesin inşallah miniklerimize.
Amin canim atlatmis olmaniza sevindim .aslinda onlarin hayati hic de kolay degil hep bir surecten geciyorlar allah korusun herbirini hep mutlu olsunlar

Ayyyy MaŞAllah Serra’ya 😍 kuzum yüzme kursuna nerde başladınız o kadar erken varmıymış😳

X