2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Dr erken doğum tarihini mi yoksa doğması gereken tarihini esas aliyor
Canım duruma göre değişiyor mesela aşı doğduğu tarihe göre yapılıyor ama çoğu hareketi düzeltilmiş yaşına göre gidiyor. Mesela kafasını tutması, ellerini keşfetmesi, agulamasi hep doğması gereken tarihe göre oldu. Doktor oturması da düzeltilmiş yaşına göre olur dedi

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız ? Benim dün yumurta toplamam vardı. Büyük aradılar 22 yumurta toplamışlardı 12 tanesi işleme hazırmış bunlardan 11i de döllenmiş. Ben geçen denememe kıyaslayınca çok moralim bozuldu. Çünkü geçen deneme 23 yumurta toplamadan 18i hazır denilip 17 tanesi döllenmiş ve 5. Güne 7 tane kalmıştı. Kıyaslayınca çok moralim bozuldu. Bizim sebebimiz erkek interfilitesi. Elimizde 5. Güne kalan kaç tane olursa genetiğe gidecek. Çok az kalacak böyle giderse geçen Senekine göre. Niye böyle yumurtalarım oldu bilmiyorum geçen sefer hiç ilaç kullanmadım sayı daha iyidi bu defa vitaminler kullandım yumurta sayım düştü.
Bazen 30 taneden hiç sağlıklı çıkmıyor, bazen de 5 taneden 2 sağlıklı çıkıyor ve ikizlerin oluyor.. bu yüzden dert etme..

İstanbul Anadolu yakasında doktor araştırıyorum, çok uzağa da gidemem 5. olacak işten izin almak sıkıntı
Canım anadolu yakasında bilmiyorum ama benim dr öneririm avrupa yakasında ben sonuna kadar güvendim çok başarılı bir dr serkan oral gidebilirsen insallah rabbim tez zamanda sana hayırlı birevlat nasip etsin çok uğraştın çok yoruldun rabbim herdaim yardımcın olsun

Canım ben genetik sonuçtan pek anlamıyorum ama kan sulandırıcı standardı oldu gibi tedavinin. Gereksiz yere vermiş olsalar bile zararının olacağını düşünmüyorum canın. Merkezi değiştirmen gerektiğini düşünüyorum bende ama sebep kan sulandırıcı iğne değil altta yatan bi sebebi atlıyor olabilirler ya da eksik test istemiş olabilirler. Değişim sana da iyi gelir diye düşünüyorum farklı göz iyidir birde inşAllah yeni bulacağın yer içine siner. ALLAH işinin ehli vicdanlı insanlarla karşılaştırsın

Bahçeci'den Mustafa Hoca ile görüştüm, Eurofertilden Hakan Hoca ile görüştüm, haftaya da Acıbadem'e gideceğiz. Eksik test yok diyorlar hepsi günün sonunda şansa bağlıyor. Birtek Mustafa Hoca ERA yaptırmamı tavsiye etti ama diğer 2 doktor da ERA çok saçma diyor. Doktorların arasında kaldım ne yapacağımı şaşırdım.

kinalikadin kinalikadin canim iyiyim tesekkur edrim sordugun icin. Oglus tam bir yaramaz oldu yerinde durmuyor. Ya oyun oynatacaksin yda kucaginda gezdireceksin yuzu disa donuk 😂😂 avm sevvmiyor hic.cok merakli artik parka gitmeye acik havada dolasmaya bayiliyor. Bazen aglayan cocuklarla oda agliyor😉
Ek gida seruvenimiz 1 haftadir sifir vermiyorum hicbisey agzini kilitliyor acmiyordu bende ara verdim bizden durumlar boyle sen nasilisn oglus nasil

Merhaba canım benim.oglanda öyle sırtı yere değerse bağırıyor çığlık atıyor sesini farkına vardı kucak istiyor devamlı saçlarıma asılıyor fena

Neden kilitliyor ağzını tüm ek gıdalara mi sebzelere mi meyvelere mi

Bahçeci'den Mustafa Hoca ile görüştüm, Eurofertilden Hakan Hoca ile görüştüm, haftaya da Acıbadem'e gideceğiz. Eksik test yok diyorlar hepsi günün sonunda şansa bağlıyor. Birtek Mustafa Hoca ERA yaptırmamı tavsiye etti ama diğer 2 doktor da ERA çok saçma diyor. Doktorların arasında kaldım ne yapacağımı şaşırdım.
Canım ERA testini ben kendi araştırmalarımla bulmuştum negatif netice olursa yaptırmayı düşünüyordum ama neden diğerleri gereksiz dedi gerekçeleri ne anlamadım. Tüm iyi yerlere gidiyorsun kuzum inşAllah RABB im işinin ehliyle karşılaştırsın. Ben Ankara dayım Yengemler Gebze de oturuyor da Mustafa bahçeci için çok ısrarcı olmuşlarda onlar çok iyi duymuşlar atışı çok iyi deniliyormuş hoca için. Başarı oranı çok yüksekmiş. Ben kendi doktorumdan emin olduğum için ısrarları reddetmiştim ama İstanbul da olsaydım deneyebilirdim.

canim benim giremiyorum fazla kucağımda bebek karnimda bebek çok yoruluyorum,,hamilelik çok şükür iyi gidiyor 4.aydayim kızımız olacak ada geliyor inşallah isminede karar verdik abisine uygun,,sen nasil

Ayy canım ya ALLAH kolaylık versin idolümsün valla 😍 ALLAH sağlıkla ikinciyi de kucağında göstersin Ada çok güzel isim, ismiyle yaşasın bala. Ağbisinin adı neydi?

Merhaba canım benim.oglanda öyle sırtı yere değerse bağırıyor çığlık atıyor sesini farkına vardı kucak istiyor devamlı saçlarıma asılıyor fena

Neden kilitliyor ağzını tüm ek gıdalara mi sebzelere mi meyvelere mi
Evet canim tum gidalara kilitliyir ilk 15 gun tadimliklar yaparken cok gzl ilerliyorduk ama sonrasi tamamen reddetmeye basladi. Bnde ustune gitmedim. Dun corba yaptim kabak sogan ve ince bulgur ile birkac kasik yedi bklim. Umarim duzene girer. Seninki nasil gidiyor

Evet canim tum gidalara kilitliyir ilk 15 gun tadimliklar yaparken cok gzl ilerliyorduk ama sonrasi tamamen reddetmeye basladi. Bnde ustune gitmedim. Dun corba yaptim kabak sogan ve ince bulgur ile birkac kasik yedi bklim. Umarim duzene girer. Seninki nasil gidiyor

İnşallah daha da istekli yer kuzu

Biz tattitmalari bitirdik sütüm azalıyor ek gida verince onun için az veriyorum sebze kabak havuç princ ile çorba yapıyorum yedi yoğurt veriyorum birde bazende muhallebi

Canım ERA testini ben kendi araştırmalarımla bulmuştum negatif netice olursa yaptırmayı düşünüyordum ama neden diğerleri gereksiz dedi gerekçeleri ne anlamadım. Tüm iyi yerlere gidiyorsun kuzum inşAllah RABB im işinin ehliyle karşılaştırsın. Ben Ankara dayım Yengemler Gebze de oturuyor da Mustafa bahçeci için çok ısrarcı olmuşlarda onlar çok iyi duymuşlar atışı çok iyi deniliyormuş hoca için. Başarı oranı çok yüksekmiş. Ben kendi doktorumdan emin olduğum için ısrarları reddetmiştim ama İstanbul da olsaydım deneyebilirdim.

Her ay aynı gün adet olmuyoruz ya ondan saçma diyorlar ERA'ya, bir de 2 kimyasal olduğu için saçma diyor Cem hoca. Atışı nasıl iyi o da mı farkediyormuş daha neler duyacağım :) Sağol canım iyi dileklerin için çok çabalıyorum umarım isteyen herkes en kısa zamanda kavuşur yavrusuna.

Bazen 30 taneden hiç sağlıklı çıkmıyor, bazen de 5 taneden 2 sağlıklı çıkıyor ve ikizlerin oluyor.. bu yüzden dert etme..
Bunun en iyi örneği benim.
İlk denememde 60 yumurta toplandı 5.güne 2 tane biriside 4.gün görünümünde olarak ulaştı.
4.denememde 17 yumurtadan 4 tane embriyom oldu ve çok şükür kızım şuanda kucağımda uyuyor

Her ay aynı gün adet olmuyoruz ya ondan saçma diyorlar ERA'ya, bir de 2 kimyasal olduğu için saçma diyor Cem hoca. Atışı nasıl iyi o da mı farkediyormuş daha neler duyacağım :) Sağol canım iyi dileklerin için çok çabalıyorum umarım isteyen herkes en kısa zamanda kavuşur yavrusuna.
Ben Era testi yaptırdım.4 negatif transferim vardı.izmirde doktorum önerdi transfer günü mü yanlış diye. Adetin 2. Günü dondurulmuş transfere hazırlanır gibi hazırlandım, rahim kalınlaşca progesterona başladım. Progesteron kullanımı 120 saat olmalıymış,rahmin embriyoyu kabul etme zamanı ayda 4 5 gün (adetten sonra 19. 20.günleri bu 5 günlük progesteron kullanımı sonrasına denk geliyor) bazılarında bu süre farklı oluyormuş, test sonucunda uygun yada 3 gün önce transfere uygun yada sonra uygun diye cevap geliyor.benim 120 saate uygun geldi.
Yükleyebilseydim sonucu yüklenecektim ama yapamadım.
Birde cd 56 testi yaptırabilirsiniz, o da katil hücrelere bakılıyor vücut embriyoyu kabul etmiyor mu diye bakılıyor.bahceci faln rahimden parca alarak bakıyormuş yada kandA baktırabilirsiniz.

İnşallah daha da istekli yer kuzu

Biz tattitmalari bitirdik sütüm azalıyor ek gida verince onun için az veriyorum sebze kabak havuç princ ile çorba yapıyorum yedi yoğurt veriyorum birde bazende muhallebi
Ohhh masallh bizimki bugunde sehriye corbasi icti bklm ins.duzene girer .

Ben Era testi yaptırdım.4 negatif transferim vardı.izmirde doktorum önerdi transfer günü mü yanlış diye. Adetin 2. Günü dondurulmuş transfere hazırlanır gibi hazırlandım, rahim kalınlaşca progesterona başladım. Progesteron kullanımı 120 saat olmalıymış,rahmin embriyoyu kabul etme zamanı ayda 4 5 gün (adetten sonra 19. 20.günleri bu 5 günlük progesteron kullanımı sonrasına denk geliyor) bazılarında bu süre farklı oluyormuş, test sonucunda uygun yada 3 gün önce transfere uygun yada sonra uygun diye cevap geliyor.benim 120 saate uygun geldi.
Yükleyebilseydim sonucu yüklenecektim ama yapamadım.
Birde cd 56 testi yaptırabilirsiniz, o da katil hücrelere bakılıyor vücut embriyoyu kabul etmiyor mu diye bakılıyor.bahceci faln rahimden parca alarak bakıyormuş yada kandA baktırabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, CD 56 yaptırdım serum alıyorum o yüzden sadece era kaldı diyorlar

Tam ayrıntısını bende bilmiyorum canım öyle diyorlarsa vardır bir bildikleri. Ayy öyleymiş adamın namı öyle atışı kuvvetli hoca ☺️ İnşAllah RABB im emeklerinizi boşa çıkarmasın 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Arkadaşlar merhaba. Beni bıgun 5. Günde tekrar aradılar. 9 tane 5. Güne gelene embriyo var ama sadece 3 tanesi biyopsi alınacak durumda onlar genetiğe gidecekmiş. 9 tane hepsini donduracaklarmış. Daha önceki tedavimden de 3 tane vardı zaten dondurulmuş. Ben anlamadım acıkcası benim tedaviye tekrar başlama nedenim genetik 3 tanesi dışında neden donduruluyor onu anlamadım. Bu kadar embriyo varken 3 tanesinin sadece genetiğe gidecek olması beni üzdü.

Arkadaşlar merhaba. Beni bıgun 5. Günde tekrar aradılar. 9 tane 5. Güne gelene embriyo var ama sadece 3 tanesi biyopsi alınacak durumda onlar genetiğe gidecekmiş. 9 tane hepsini donduracaklarmış. Daha önceki tedavimden de 3 tane vardı zaten dondurulmuş. Ben anlamadım acıkcası benim tedaviye tekrar başlama nedenim genetik 3 tanesi dışında neden donduruluyor onu anlamadım. Bu kadar embriyo varken 3 tanesinin sadece genetiğe gidecek olması beni üzdü.
Neden 3 tane sadece bende anlamadım genetiğe gidecek her embriyo için ayrı ücret alınıyor mu peki? Ayrı ücret alınıyor ise en iyilerini seçmişlerdir belki sonuca göre tedavi uygulanır fazla masraf çıkmasın diye bilemedim 🤔 sonuç yakın zamanda çıkacak değil mi ayy hiç bilemiyorum ki bu genetik boyutunu kuzum 🤷🏻‍♀️

X