2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Merhaba kızlar. Tedavide olanlar umarım en kısa sürede yavrularınıza kavuşursunuz. :KK200: Bugün 4 ay kontrolğne gittik. Dr um 4,5 ayda ek gıdaya başlatıcam dedi. Kilomuz boyumuz gayet iyi neden erken başlıyoruz dedim. Yok erken değil, 4 aydan sonra başlamayı öneriyorum, çünkü allerji yapma riski daha az oluyor veçiğneme refleksi oluşması lazım dedi. Zaten tattırmalar 1,5-2 ay sürer dedi. Emzirme odasında konuşuyoruz, hemen yan odasındaki Dr 6 aydan önce asla demiş mesela ki; ben de bu fikirdeydim. Sindirim sistemi hazır değilse bu sefer daha büyük problem. değil mi?

Merhaba kızlar. Tedavide olanlar umarım en kısa sürede yavrularınıza kavuşursunuz. :KK200: Bugün 4 ay kontrolğne gittik. Dr um 4,5 ayda ek gıdaya başlatıcam dedi. Kilomuz boyumuz gayet iyi neden erken başlıyoruz dedim. Yok erken değil, 4 aydan sonra başlamayı öneriyorum, çünkü allerji yapma riski daha az oluyor veçiğneme refleksi oluşması lazım dedi. Zaten tattırmalar 1,5-2 ay sürer dedi. Emzirme odasında konuşuyoruz, hemen yan odasındaki Dr 6 aydan önce asla demiş mesela ki; ben de bu fikirdeydim. Sindirim sistemi hazır değilse bu sefer daha büyük problem. değil mi?
4,5 ay çok erken bence ek gıda için. Alerji olacaksa o yiyeceğe zaten 6.ayda da oluyor erken başlatması için sebep değil yani. Her dr farklı kafada. Bizim dr da kesinlikle karşı (kilo boy normal gidiyorsa).

Ben doktora demir kullanmadığımı söyledim içinde paraben var diye bana Ferromixin yazdı bunu kullan diye cevabına çok sevindim çünkü bununla ilgili pek bir şey bulamamıştım nasıl memnun musun bir de ne ile karıştırıyorsun
canım bunun içinde paraben yani sakıncalı maddeler yok doktorumuz önerdi ek gıdaya biz dört buçuk aylık 5 aylıkken başlamıştık onu cam rende ile ezdiğim meyvesine sebzesine katarak yediriyorum zaten küçücük bir çay kaşığı kadar var paketlerin

ben ilk oğlum da 6 aylıkken işe başlayacağım diye 5 ayda ek gıdalara geçmiştim bunda da 5 ayda başladım ancak doktora gittiğimizde doktorumuz hayır 180 günde dolacak dedi

bizim gelecek hafta 180 gün dolmuş oluyor Ben bugün tekrar ek gıdaları taktırma ile başladım bence dört buçuk ay erken 15-20 gün bekleyip 5 ayının ortalarına doğru başlayabilirsin

Merhaba canım çok sağol iyiyiz ☺ süt alerjimiz varmış,idrarda üreme vardı şükür o geçti. Emme gaz çıkarma uyuma derken geçiyor günlerimiz 😇
Sen nasılsın canım oğluşun nasıl :)
Ek gıdaya geçiş yazılarının ekran görüntüsünü şimdiden alıyorum ☺
Saglikla buyut canim. Ek gida ile ilgili yazacak hem cok sey var hem yok gibi cunku tadim yaptiriyorum hala ogun olarak vermiyorum acele etmiyirum tiksinmesin diye . Oturttugum zmana duzeni paylasirim insallah. Suan icin tek soyleyecegim 4 -5 aydan sonra mama sandalyesi edinip siz masaya oturunca onuda oturtup onada kasikla su vermek siz yemek yerken hiiimmmm mama falan demek gzel avantaj oldu bziizm icin. Masaya alisti.ogun saatini bildi . Tadimliklarda bizlerle oturtuyorum biliyor aliskin oldugu icin

tugken tugken bizde 2 haftadır kullanıyoruz newwit demir günde 4 damla. Kabız oldu iki gündür ıkınıyor sanırım demir ilacı yapıyor😕
Canim kimi demir ilaci kabizlik yapior ama bizimki yapmadi hic . Zeytinyagi verebilirsin oglusa. Masaj yao gobusune. Bizde gecen hafta kardiyolojiye gittik yeni doganin rutin kontroolu icin. Sorunumuz cikmadi sukur.

Erken baslamak hic iyi fikir degil. Daha once yazmistim doktorumuz artik saglikbakanligi 4.aydan sonra baslanabilrcegini uygun goruyirmus . Bazi dr.lar uyuyor buna bazisi uymuyor dunya saglik orgutunun 6.aydan once baslandiginda bircok alerjisi cikabilecegini soyluyir arastirmalar bu yonde. Herkesin kendi tercihi ben baslamadim biraz once yazdogim gibide hala ogun olarak vermiyorum. Omru boyunca zaten bu adi organik ama ici bos seylerle beslenecek yavrucaklar.ayrica 6aylik bebek sindiremiyor 4 aylik hic sindiremez. Dil hareketleri yuvarlama 6dan sonra basliyor diyede okumustum bir makalede

Saglikla buyut canim. Ek gida ile ilgili yazacak hem cok sey var hem yok gibi cunku tadim yaptiriyorum hala ogun olarak vermiyorum acele etmiyirum tiksinmesin diye . Oturttugum zmana duzeni paylasirim insallah. Suan icin tek soyleyecegim 4 -5 aydan sonra mama sandalyesi edinip siz masaya oturunca onuda oturtup onada kasikla su vermek siz yemek yerken hiiimmmm mama falan demek gzel avantaj oldu bziizm icin. Masaya alisti.ogun saatini bildi . Tadimliklarda bizlerle oturtuyorum biliyor aliskin oldugu icin
Canım gerçekten çok yararlı faydalı bilgilerin var. Sanki ilk evladın değil gibi maşallah. Ben daha hiç oturtmayı denemedim 70 günlüğüz tam ne zaman denemeli. Bebekler düzeni sevdikleri için çok kolay olmuştur oğlunun alışması :nazar:

Canım gerçekten çok yararlı faydalı bilgilerin var. Sanki ilk evladın değil gibi maşallah. Ben daha hiç oturtmayı denemedim 70 günlüğüz tam ne zaman denemeli. Bebekler düzeni sevdikleri için çok kolay olmuştur oğlunun alışması :nazar:

4-4.5 aylık iken kucağında azar azar kısa süreli oturtabilirsin öncesi erken canım

Canim kimi demir ilaci kabizlik yapior ama bizimki yapmadi hic . Zeytinyagi verebilirsin oglusa. Masaj yao gobusune. Bizde gecen hafta kardiyolojiye gittik yeni doganin rutin kontroolu icin. Sorunumuz cikmadi sukur.
Maşallah canım kuzuya. Allah sağlıklı bir ömür nasip etsin. Kardiyoloji olayını da atlattınız şükür.
Bize verdiği demir ilacı yaptı belki de. Dr a sorayım belki değiştirir.

5 aylik iken yavas yavas baslarsin canim.destekli sekilde gunluk az az olarak cok oturtup yorma. Zaten 4. Ayda falan kendini atar one oturmak icin ama oturtma.

5 aylik iken yavas yavas baslarsin canim.destekli sekilde gunluk az az olarak cok oturtup yorma. Zaten 4. Ayda falan kendini atar one oturmak icin ama oturtma.
Cok erken yapma sakin omurgaya zarar verirsin
Canım şimdi emziriyorum,gazını çıkartmak için toparlanasıya kadar o şekilde tutuyorum. Çok çok kısa bir süre yani yinede zararlı mı. Eğer öyleyse bir daha yapmayayım.
5 ayda başlayalım oturmaya 😍
Canım birşey daha oyun halısı kullanıyomusunuz eğer kullanıyorsanız faydası oldu mu gelişimi açısından

Kizlar ben bugün kalp atışı dinlemeye gittim. Ama şok oldum. Tek kesenin içinde 2 tane kalp atiyo kendi arasında 2 ye bölünmüşler. Tek yumurta ikizi. Napacagimi şaşırdım. Zorlu bi süreç beni bekliyo. Keseler ayrılacak mi. Aynı kesenin içinde biri diğerini etkileyecek mi. Birine bisey olursa öbürüne de bisey olma ihtimali yüksek. Uffff kafamda deli sorular
Tebrik ediyorum ❤️❤️👶👶

Canım şimdi emziriyorum,gazını çıkartmak için toparlanasıya kadar o şekilde tutuyorum. Çok çok kısa bir süre yani yinede zararlı mı. Eğer öyleyse bir daha yapmayayım.
5 ayda başlayalım oturmaya 😍
Canım birşey daha oyun halısı kullanıyomusunuz eğer kullanıyorsanız faydası oldu mu gelişimi açısından
Evet canim kullaniyoruz 2 ayliktan buyana hep yatirdim . Bakmasi bile yeterli o aylarda. Sonra sonra tutmasi uzanmasi sevinmesi bence cok olumlu etkisi oluyir

Canım bebeğin küçük omuriliği zarar görebilir oturtma 4 ay dolsun oturtma için 5 ay oldu mu destekli oturt
Tamam canım bundan sonra daha çok dikkat ederim. Çok sağol bilgilendirdiğin için :)
Evet canim kullaniyoruz 2 ayliktan buyana hep yatirdim . Bakmasi bile yeterli o aylarda. Sonra sonra tutmasi uzanmasi sevinmesi bence cok olumlu etkisi oluyir
Bende almayı düşünüyorum,şuan arayış içerisindeyim :) sen hangisini aldın

X