2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım peki emerek almış oluyor gıdayı ya, kaşık çiğnemeye alışması dil hareketleri için daha iyi değil mi? Filenin yararı neymiş?

Benim kız 3 ay 21 günlük oldu. Bütün gün konuşuyoruz, çenemiz düşük olacak sanırım. Her şeye el uzatıp dokunuyoruz, her şeyi inceliyoruz. Gece 1 kere uyanıyor 9 a kadar güzel uyuyoruz. Gündüz 4-5 defa 1 saat uyku uyuyor. Dün tarttım 6800gr olmuş. Az az kucağımda oturtmaya başladım. 5 haftalık uzun atak dönemine girdik. 3 gündür sürekli e e e diyor. Eskiden bu meme demekti. Şimdi, kızım neyin var, al meme yok, altına bakiim temiz, uyuyalım yok, oyuncaklarına bakalım, oyun halısı ister misin yok, damaklarını kaşiim yok, bazen biri tutuyor, genelde ne yaparsan yap e e e... Anlamayınca da sinir yapıp ağlıyor kuzu. :KK33::anne:
Canim meyveyi bebege direk veremiyorsun parcasi bogazina kacar diye cunku damagi ile koparip yutmaya calisiyor dil hareketlerini tam yapamadigindan. Ama silikon filede delikler var meyveyi ezerek cigneyerek pure yapip yiyor hem cigneme becerisi kazandiriyor hem cok guvenli. Kasik ile sebze meyve corba pureleri veriiyorum kasiga aliskin zaten onceden beri suyu kasikla veriyordum.

Ben de henüz olmadım. İki üç gündür belim ağrıyor ama gelen giden yok şimdilik. Aman olmiim, ben hiç istemiyorum, zaten 6-7 gün sürüyordu, bu sıcaklarda zor oluyordu. İkinci asla diyordu koca, onu da yoldan çıkardım, kırk yaşına girdim, her şey Allahtan belki bir mucize olur diye hayal kuruyorum :KK54:
Canım ben 40 yaşında gebe kaldım 41 de dogurdum neden olmasın inşallah güzel haberlerini alırız

Canim cok sukur iyiyiz bebeklerin gelisiminde bi sıkıntı yok sadece dokrorum biraz suyu fazla icmemi soyledi sanirim az buldu sularini onun haricinde birde gebelik sekeri cikti onunla baş ediyorum ama yinede binlerce kez şükür olsun durumlari iyi haftaya detayli ultrasyona giricez insallah bir sorunumuz cikmaz. Sen nasilsin oglusun nasil baya oldu konusmayali 💙

Maşallah kuzulara ayrıntılı ultrasondan güzel haberlerini alırız inşallah

Oglus iyi büyüyor teyzesi 5.5 aylık olduk yoğun geçiyor artık daha da bilinclendi odadan çıkınca basıyor çığlığı

Pkosta da yüksek çıkabilir evet. Birden çok kistik görünüm tabi kanda da yansır. Normalde e2 kist varsa yükselir sende pko olduğun için doğal yüksek çıkması. 54 de gayet iyi bir değer zaten kuzum hiç takma. Ben 100 lerde olup gebe kalan da gördüm merak etme🙂bence sen değerlere bakma dr u dinle didikleme. Dr zaten işi olması gerektiği gibi yürütüyor. Bende her şeyi sorgulardım aa şu niye yüksek şu niye az vs. Sen sakin ol hiç bir şey araştırma pozitif ol dr a bırak her şeyi onun işi bu. Sen gebe kalabiliyorsun bu çok büyük bir avantaj maşallah. Kafana takılan varsa ben elimden geldiğince cevaplarım ama bence hiç sorgulama kuzum rahat olmak en iyisi
Teşekkür ederim canım iyiki varsın ❤️

Tecrübeli anneler yakında anne olacaklar hepinize iyi akşamlar. Bayramda lekelenmelerim olmuştu çok şükür doktorum yerleşme kanaması dedi ve atlattık. 6inci haftanın içinde kalp atışını tam olarak duyamadık. Doktorum sonraki haftaya randevu verdi. Genelde 6inci haftada duyulan kalp atışları beni endiselendiriyo.

Canım iyiyim sen nasılsın hep okuyorum ama yazacak bir şey de bulamıyorum bebişin maşallah bayağı büyüdü senin de senin nasıl gidiyor :) ben bugün doktora gideceğim başlayalım derse 3. Tüpe başlayacağım ama çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan süreç beni korkutuyor
Çok şükür halimize canım iyiyim bende bebek de büyüdü şükür. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim de umudum yoktu artık kaçıncı denemem olsaydı daha önce olurdu Allah vermiyorsa zorlamamak gerek demiştim ama zamanı gelmiş oldu. Hiç korkma umudunu kaybetme olacaksa zaten olur. Ben de kendimi çok hırpalamıştım ama elime hiçbir şey geçmedi. Kalp dinlemiyor biliyorum ama..inşallah güzel haberi senden de alırız kuzum

Tecrübeli anneler yakında anne olacaklar hepinize iyi akşamlar. Bayramda lekelenmelerim olmuştu çok şükür doktorum yerleşme kanaması dedi ve atlattık. 6inci haftanın içinde kalp atışını tam olarak duyamadık. Doktorum sonraki haftaya randevu verdi. Genelde 6inci haftada duyulan kalp atışları beni endiselendiriyo.
Benim de o haftalarda kalp atışını dinletmedi duyulmama ihtimali olur diye. Sadece ultrasonda kalp atışını gösterdi. İçini ferah tut canım benim. Hayırlısıyla sağlıkla devam etsin inşallah

Çok şükür halimize canım iyiyim bende bebek de büyüdü şükür. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim de umudum yoktu artık kaçıncı denemem olsaydı daha önce olurdu Allah vermiyorsa zorlamamak gerek demiştim ama zamanı gelmiş oldu. Hiç korkma umudunu kaybetme olacaksa zaten olur. Ben de kendimi çok hırpalamıştım ama elime hiçbir şey geçmedi. Kalp dinlemiyor biliyorum ama..inşallah güzel haberi senden de alırız kuzum
Senin kalbin o kadar güzel ki rabbim duydu dualarını canım iyi ki varsın beni hatırlayıp etiketlemen bile yetti bana :) inşallah ben de buraya senin gibi anne olup yazabilirim inşallaaaaah :)

Maşallah kuzulara ayrıntılı ultrasondan güzel haberlerini alırız inşallah

Oglus iyi büyüyor teyzesi 5.5 aylık olduk yoğun geçiyor artık daha da bilinclendi odadan çıkınca basıyor çığlığı
Insallah canim ❤ masallah senin oglusda büyümüş ne cabuk geciyor zaman buraya dogum yaptigin zaman yazdığını hatirliyorum Allahım saglikla buyutmeyi nasip etsin canim 😘

Maşallah paşama Rabbim damat oldukları günleri görmeni nasip etsin iki evladının da. Bizim oğlan 4,5 aylık oldu toparladı gülmeye başladı etrafa. Suratsız donuk bir ifade vardı o değişti😆 elllerini emiyor durmadan. Bizim bir ay erken doğdu acaba ek gıdaya bir ay geç mi başlatır. Halimize şükür. Bende geceleri bel ağrısı dikiş ağrısı çekiyorum hala🧐

Allah razı olsun canım maşallah Alp paşama ,💙
Dış sizinde yakın demek kolayca çıkarsın inşallah
Dikiş ağrısı derken nasıl bir ağrı canım

Senin kalbin o kadar güzel ki rabbim duydu dualarını canım iyi ki varsın beni hatırlayıp etiketlemen bile yetti bana :) inşallah ben de buraya senin gibi anne olup yazabilirim inşallaaaaah :)
Canımmm Allah razı olsun ne güzel sözler bunlar🤗 inşallah kuzum tüm kalbimle diliyorum inşallah anne olmak nasip olur sanada. Ümitsizliğe sakın sakın kapılma. Mucizeler hiç bitmez. ❤ Unutmam kolay kolay kimseyi☺️

Allah razı olsun canım maşallah Alp paşama ,💙
Dış sizinde yakın demek kolayca çıkarsın inşallah
Dikiş ağrısı derken nasıl bir ağrı canım
Sezaryen yerinde canım ya hele geceleri ince ince sızlama var. Belde de ağrı kaldı. Saolasın canım arkadaşım benim❤️

Hanımlar merhaba 😃 acaba Demir kullanan anneler bebeğine hangi marka Demir ilacını veriyor malum devletin ödediğinde paraben var😣

Kizlar ben bugün kalp atışı dinlemeye gittim. Ama şok oldum. Tek kesenin içinde 2 tane kalp atiyo kendi arasında 2 ye bölünmüşler. Tek yumurta ikizi. Napacagimi şaşırdım. Zorlu bi süreç beni bekliyo. Keseler ayrılacak mi. Aynı kesenin içinde biri diğerini etkileyecek mi. Birine bisey olursa öbürüne de bisey olma ihtimali yüksek. Uffff kafamda deli sorular

Kizlar ben bugün kalp atışı dinlemeye gittim. Ama şok oldum. Tek kesenin içinde 2 tane kalp atiyo kendi arasında 2 ye bölünmüşler. Tek yumurta ikizi. Napacagimi şaşırdım. Zorlu bi süreç beni bekliyo. Keseler ayrılacak mi. Aynı kesenin içinde biri diğerini etkileyecek mi. Birine bisey olursa öbürüne de bisey olma ihtimali yüksek. Uffff kafamda deli sorular
Öncelikle gözün aydın canım bu çok güzel bir haber. Kendini hiç üzüp strese sokma hiç kötü düşünüp kötüyü çağırma Allahın izniyle sağ salim ikizlerini kucağına alıcaksın çifte bayramın olucak o gün ❤❤😇

Öncelikle gözün aydın canım bu çok güzel bir haber. Kendini hiç üzüp strese sokma hiç kötü düşünüp kötüyü çağırma Allahın izniyle sağ salim ikizlerini kucağına alıcaksın çifte bayramın olucak o gün ❤❤😇
Canım çok saol. Moral oldun. Olacağın önüne geçemem değil mi. Rabbim bana ne yaşatacak gorucez

Canım çok saol. Moral oldun. Olacağın önüne geçemem değil mi. Rabbim bana ne yaşatacak gorucez
Olacağın önüne hiç birimiz geçemeyiz canım. Yarınımızı geçtim 5dk sonrası için hiç birimizin garantisi yok. O yğzden kötü hiç birşeyi düşünme bak ne güzel Rabbim bir isterken katından çifter çifter nasip etmiş ❤ bu ne büyük bir lütuftur bol bol şükredip dua et bu güzel duyguyu nasip ettiği için

X