2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım bu aralar giremiyorum hiç kusura bakmayın. Bağırsaklarımda sıkıntı ztn vardı su anda en ılerı duzeye ulastı.Doktor ılacların, gebelıgın etkısı var dıyor ama hastanelık oldum bır kac sefer asırı gazım oluyor kalp krızı gecırecekmısım gıbı nefes alamıyorum sonunda ıstıfra edıyorum.Zor gecıyor yanı bebekler cok sukur ıyı ama ben perısan haldeyım hıcbır yere cıkamıyorum zorla evın onundekı parka cıkıyorum orda da kokulardan duramıyorum ne zormus ya valla.Doktor 1 ayın daha var dedı sabırla beklıyorum kendıme geleyım dıye ınsallah bıran once gecer bu gunler.
Bebeklerin iyi cok sukur canim sende iyi olacaksin ilk aylar sikintili kiminde dahada agir geciyor ama gecici durumlar sonucta atlatacaksin😘

Suan iyisin ya hersey geride kaldi cok sukir kizinda sende sagliklisiniz. Bir bebek dunyaya geliyor ama nasil ne sekilde en iyi anneler bilir .... simdi hersey yolunda hepimizin yavrusunu allah korusun bizlerden ayirmasin
Aminn cnm bnm. Gerçekten öyle annelik yaşayınca öğreniliyor zorluğu da güzellikleri de. Yavrularımız iyi olsunda herşey geçiyor cnm. Bugunlerimize şükür.❤

Bebeklerin iyi cok sukur canim sende iyi olacaksin ilk aylar sikintili kiminde dahada agir geciyor ama gecici durumlar sonucta atlatacaksin😘
İnşallah gecicidir yoksa valla işim var.Yemek listesi verdiler yok şunu ye bunu ye diye.E ben sadece buzlu su içiyorum dedim bu bebekler nasıl büyüyecek bakalım gercekten allaha emanetler tamamen.

Insallah canım ya bayramdan sonra kendıne gelirsin dedi doktor.Ben çok çok mutluyum ne çekersem çekeyim ama eşimi görmen lazım ultrason kağıtları ile uyuyor yavaş yavaş o depresyonu gitmeye başladı.Sağsağlim doğarşae inşallah hergün dua ediyorum bize çok iyi gelecekler allahın izniyle❤
Kucağına alıp uyuduğu günleri de yaşar inşallah. Hep mutlu olun hep🤗🤲❤️

İnşallah gecicidir yoksa valla işim var.Yemek listesi verdiler yok şunu ye bunu ye diye.E ben sadece buzlu su içiyorum dedim bu bebekler nasıl büyüyecek bakalım gercekten allaha emanetler tamamen.
Büyürler kuzum sen yemesen de fark etmez onlar senin depodan besleniyorlar zaten:) sen sadece halsiz kalmamak için yemeye çalış. İkili teste gelince ikizlerde kesinlikle kan ile ikili test yapılmamalı sadece ultrason ile ense kalınlıkları ve burun kemiklerine bakılması yeterli. Sen yaptırma kan testi yanlış sonuç verme ihtimali yüksek hiç strese gerek yok. Bir de senin embriyolar pgt li değil miydi? Öyleyse zaten hiç yaptırma bile. Perinatolog ile devam etmen en doğrusu ankara desen dr ismi verirdim ama ist bilmiyorum maalesef❤️🥰

Kucağına alıp uyuduğu günleri de yaşar inşallah. Hep mutlu olun hep🤗🤲
İnşallah cnm eşim için çok istiyorum günler de geçmiyor Kasıma kdr dokuz doğurucaz heralde biz🥰 Bu kdr emek verince gerçekten cok farklı oluyormus, şimdi dönüp bakıyorum ben gercekten çok yorulmusum ama nasıl dayandım pes etmedim şaşırıyorum kendime. Kimseye de söylemedik daha 4. ayı bitsin istiyorum ben çok mu geç olur sence?

İnşallah cnm eşim için çok istiyorum günler de geçmiyor Kasıma kdr dokuz doğurucaz heralde biz🥰 Bu kdr emek verince gerçekten cok farklı oluyormus, şimdi dönüp bakıyorum ben gercekten çok yorulmusum ama nasıl dayandım pes etmedim şaşırıyorum kendime. Kimseye de söylemedik daha 4. ayı bitsin istiyorum ben çok mu geç olur sence?
Geç mi bana mı soruyorsun:)) bana bıraksan 5-6 ay demezdim gereksizlere ama belli oluyor bir şekilde. Ben 4. Ay sorarlarsa evet var demiştim etrafa, sadece ailemize demiştik 4.ay da. Bence de söyleme hiç en iyisi. Sen tadını çıkarmaya bak hamileliğin hele de ileri zamanlara gelince o kıpırtılar tekmeler🥰🤗hamileliğin tadı başka.

Büyürler kuzum sen yemesen de fark etmez onlar senin depodan besleniyorlar zaten:) sen sadece halsiz kalmamak için yemeye çalış. İkili teste gelince ikizlerde kesinlikle kan ile ikili test yapılmamalı sadece ultrason ile ense kalınlıkları ve burun kemiklerine bakılması yeterli. Sen yaptırma kan testi yanlış sonuç verme ihtimali yüksek hiç strese gerek yok. Bir de senin embriyolar pgt li değil miydi? Öyleyse zaten hiç yaptırma bile. Perinatolog ile devam etmen en doğrusu ankara desen dr ismi verirdim ama ist bilmiyorum maalesef❤🥰
Daha kucagıma alamadım ama annelik vicdan azabı demek sanırım yiyemiyorum diye çok üzülüyorum hormonlardan sanırım😊 Aynen cnm pgt li embiriyolar.Tedavi oldugum hastanede sorduk ayrıntılı ultrasona 3200 lira dediler.O fiyata doğum yapılıyor ya uçmuşlar iyice.Önümüzdeki hafta birini bulmam lazım randevularda dolu 2 3 hafta sonraya verılıyor en erken.

Canim
Kızlar merhaba bilenler cevaplarsa çok memnun olurum. Şimdi ikiz olduğu için doktorum perinatoloğa gitmemi istedi.Ayrıntılı ultrasonla bakılıyormus sanırım.Bir de ikizlerde ikili test oluyor mu ya da ne testleri yaptırocam ona göre randevu alıcam devlet hastanesınden.Doktor arastırıyorum bana yakın sayılabılecek Cihat Şen i buldum.Memorial bahçelievlerdeymiş. Avrupa yakasında bildiğiniz perinatolog, doğum için hastane önerileriniz nedir? Küvez olan bir hastane lazım.Sgk gecmesı de onemlı.
Kızlar merhaba bilenler cevaplarsa çok memnun olurum. Şimdi ikiz olduğu için doktorum perinatoloğa gitmemi istedi.Ayrıntılı ultrasonla bakılıyormus sanırım.Bir de ikizlerde ikili test oluyor mu ya da ne testleri yaptırocam ona göre randevu alıcam devlet hastanesınden.Doktor arastırıyorum bana yakın sayılabılecek Cihat Şen i buldum.Memorial bahçelievlerdeymiş. Avrupa yakasında bildiğiniz perinatolog, doğum için hastane önerileriniz nedir? Küvez olan bir hastane lazım.Sgk gecmesı de onemlı.
Canım dr sana söyler zaten ama ben ikili testi yaptırdım ense kalınlığı önemli onu öğrenelim dedi dr ayrıntılıyı da 20. Haftalarda yaptım orada da bütün organlara bakılıyor cinsiyetleri de orada kesinleşti kızım o zamana kadar göstermedi kendini🙈 inşallah senin de sağlıklı bir şekilde ilerlesin gebeliğin ikizi hissetmek bir ayrıcalık rabbime şükür çok zorluğu var ama değer ❤

Geç mi bana mı soruyorsun:)) bana bıraksan 5-6 ay demezdim gereksizlere ama belli oluyor bir şekilde. Ben 4. Ay sorarlarsa evet var demiştim etrafa, sadece ailemize demiştik 4.ay da. Bence de söyleme hiç en iyisi. Sen tadını çıkarmaya bak hamileliğin hele de ileri zamanlara gelince o kıpırtılar tekmeler🥰🤗hamileliğin tadı başka.
Ben etrafa ztn demeyecegım gören olursa söylerim.Eşimin ailesine de söylemedik şansıma eltim de hamile 1 hafta var aramızda.Onlar söyledi hemen ben sır küpü susuyorum.Bayramda 15 haftalık olacak söylemek istemıyorum ama bakalım bana kalsa doğurunca söylerim.

Canim

Canım dr sana söyler zaten ama ben ikili testi yaptırdım ense kalınlığı önemli onu öğrenelim dedi dr ayrıntılıyı da 20. Haftalarda yaptım orada da bütün organlara bakılıyor cinsiyetleri de orada kesinleşti kızım o zamana kadar göstermedi kendini🙈 inşallah senin de sağlıklı bir şekilde ilerlesin gebeliğin ikizi hissetmek bir ayrıcalık rabbime şükür çok zorluğu var ama değer ❤
Korkmaya başladım ztn ben rahattım doktorlar pimpirikli.İyi bi doktor bulunca rahatlarım diye düşünüyorum.Valla cnm bizim neyimiz kolay oldu ki bu olsun sağlıklı doğsunlarda neler geçmiyor ki sıkıntılar da allahın ıznıyle gecer ınsallah❤️

kolposkopi temiz çıktı arkadaşlar. Alınan parçaların patalojisini beklicez şimdi. İnşallah onlar da temiz çıkar. :dua: Teşekkür ederim arkadaşlar :KK200:

Avalon80 Avalon80 Allahım yardımcın olsun canım inşallah her şey yolunda gidecek sakın moralini bozma. Biz nelerin üstesinden geldik şükürler olsun bu da geçecek. Denizinle çok çok güzel günler sizi bekliyor. Dualarımda olacaksın kuzucum benim güzel anne hep mutlu ol🤲
Bu arada polat dursun bu konunun pir i aklında olsun. Türkiyede önde gelen isim hpv de
Teşekkür ederim canım. İnşallah :dua::KK200:
Arama yapınca hep polat dursun çıkıyor. Ama Aydan hanımla herşeyi yaptık çok memnunuz, ailemizin parçası oldu resmen, onla devam edicez.

kolposkopi temiz çıktı arkadaşlar. Alınan parçaların patalojisini beklicez şimdi. İnşallah onlar da temiz çıkar. :dua: Teşekkür ederim arkadaşlar :KK200:

Arama yapınca hep polat dursun çıkıyor. Ama Aydan hanımla herşeyi yaptık çok memnunuz, ailemizin parçası oldu resmen, onla devam edicez.
Çok sevindim canım inşallah diğerleri de temiz çıkar rabbim yardımcın olsun ❤

İkizlerde ikili test olmuyor. Ben fetal dna yaptırdım..

Allahıma çok şükür canımm ya çok sevindimm. İnşallah patoloji de temiz gelir🤲 Aydan hanım da iyidir tabi. Aklında olsun diye dedim polat hocayı. Gerekirse bende konuşurum ama gerekeceğini sanmıyorum iyi gelecek inşallah sonuç🤲❤️🥰

Ben etrafa ztn demeyecegım gören olursa söylerim.Eşimin ailesine de söylemedik şansıma eltim de hamile 1 hafta var aramızda.Onlar söyledi hemen ben sır küpü susuyorum.Bayramda 15 haftalık olacak söylemek istemıyorum ama bakalım bana kalsa doğurunca söylerim.
Onlar söylesin aman boşver sen söyleme aynen saklamak en iyisi. 5 ay olunca dersin acelesi yok:))

Daha kucagıma alamadım ama annelik vicdan azabı demek sanırım yiyemiyorum diye çok üzülüyorum hormonlardan sanırım😊 Aynen cnm pgt li embiriyolar.Tedavi oldugum hastanede sorduk ayrıntılı ultrasona 3200 lira dediler.O fiyata doğum yapılıyor ya uçmuşlar iyice.Önümüzdeki hafta birini bulmam lazım randevularda dolu 2 3 hafta sonraya verılıyor en erken.
Hiç gerek yok canım o zaman. Ultrasonda bakar dr ense kalınlıklarına. Ayrıntılı için o ücret çok çok fazla. Burada en iyi en ünlü dr da bile 1500 en fazla. Genel olarak 300-600 arası değişiyor özellerde.

Kızlar merhaba nasılsınız? Uzun zamandır yazamadım, pek iyi değilim. Hatırlarsanız rahimde parça vardı ve histeroskopi olmuştum. O parça polip çıktı. Benim 4. polipim sürekli çıkıyor, bu seferki hamileyken çıkmış. Bunun çıkmaması için mirena diye hormonlu spiral varmış, onu önerdi Dr ama, daha önemli konular yüzünden erteledik.

40 kontrolünde aynı zamanda smear alınmıştı. Histeroskopiden sonra sonucu çıktı. Bende HPV 16 çıktı, cinsel yolla bulaşan bir virüs. HPV virüsü şu anda toplumda %85 oranında varmış. Bu insanların çoğu taşıyıcı ve kimsenin haberi yokmuş. Erkeklerde genelde bir şey yapmıyor, en kötü siğil çıkıyor, veya çok çok az bir ihtimalle penis kanseri tehlikesi var. 10 sene 20 sene önce bu virüsü kapıp, aktif hale gelmediği için, testte negatif sonuç alınması da yaygın. Bu yüzden kimden ne zaman kime bulaştığını hiç çözemiyorsunuz. (Benim de eşimin de ikinci evliliğimiz) Ve lütfen her sene smear aldırırken bu testi de mutlaka talep edin. Bunu test ettirebilmeniz için, smear verdiğinizde HPV ye baktırmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor, veya Dr un bunu teklif etmesi gerekiyor. Bunun fiyatı bile farklı. Smear da bozulmuş hücre var mı diye bakıyorlar. Bozulmuş hücre varsa HPV testi yapıyorlar, halbuki hücreyi bozan HPV virüsünün hastalığa sebep olması. Bu virüsün 200 çeşidi var, kimisi genital bölgede siğil yapıyor, kimisi hiçbirşey yapmıyor, kimisi kanser yapıyor. Bende çıkan 16 maalesef en tehlikelisi ve kanser yapıyor. Yarın kolposkopi yapılacak. Yani boyar madde ile rahim ağzımın yüzeyinde hücre farklılaşması var mı diye bakacaklar. Varsa biopsi ile alınacak. İşin kötüsü, illaki yüzeyde değil, iç bölgelerde de kanser hücresi oluşabiliyor. Bunun için ise LEEP denilen rahim ağzının bir kısmının alınması ve geri kalan yerlerin traşlanmasını yapacaklar. Bunların hepsi patalojiye gidecek. Temiz çıkarsa 6 ayda bir kolposkopi ve smear. İlacı yok, tek çaresi bağışıklık sisteminizin bunu yenebilmesi. Bağışıklık güçlendirici şeylere başladık eşimle. Lütfen bana dua edin kanser çıkmayayım. Kızıma bakıp bakıp ağlıyorum. Hiçbirşeyden, olası yaşayabileceğim kötü süreçlerden, ölümden bile korkmuyorum, ama kızımdan ayrılmaktan çok korkuyorum. :KK43:
Allah şifa versin canım , benim arkadaşım da lazerle yakıldı geçti diye biliyorum , inşaAllah atlatırsınız 🤲🏻
Bebişte bişey yok inşaAllah

X